Beidou Genshin Impact – poradnik budowania postaci

| autor: Aleksandra Wolna | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Beidou Genshin Impact – poradnik budowania postaci

Beidou, kapitan załogi Crux, to jedna z grywalnych postaci Genshin Impact. Beidou jest jedną z lepszych postaci 4-gwiazdkowych w grze, włada wizją electro i bardzo dobrze sprawdza się w roli Sub-DPS w drużynie. Jest jednak dosyć trudną do opanowania bohaterką. Jej Elemental Skill, mimo że wystarczająco potężny, aby zadać maksymalne obrażenia, musi być użyty w odpowiednim momencie.

Spis treści:

Beidou Genshin Impact – podstawowe informacje

 • Rzadkość: 4 gwiazdki
 • Broń: Claymore
 • Wizja: Electro
 • Rola w drużynie: Sub – DPS

Beidou to 4-gwiazdkowa postać, która posługuje się Claymore. Pomimo potencjalnie większych obrażeń, które można zadać tą bronią, wielu graczy odnosi się do niej sceptycznie. Te antypatie wynikają w dużej mierze z pewnej ociężałości, jaką można odczuć, grając postacią z Claymore. 

Beidou – talenty

W zależności od tego, na jaką pozycję (Sub- czy Main-DPS) chcemy budować Beidou, priorytety ulepszania jej talentów będą się nieco różnić.

Main-DPS:

 1. Elemental Skill
 2. Elemental Burst
 3. Normalny Atak

Sub-DPS:

 1. Elemental Burst
 2. Elemental Skill
 3. Normalny Atak

Różnice wynikają z tego, że Elemental Skill oddziałuje na samą Beidou, podczas gdy jej Elemental Burst wpływa na aktywną postać.

Najlepszy build – Electro DPS

Beidou Genshin Impact
Beidou Genshin Impact

Beidou w Genshin Impact można wykorzystać zarówno jako Sub-DPS, jak i Main-DPS, jednak gracze częściej wybierają dla niej rolę Sub-DPS. Jej głównym atutem na tej pozycji jest Elemental Skill, Tidecaller, który uruchomiony w odpowiednim momencie jest w stanie wytworzyć tarczę, zadając jednocześnie kolosalne obrażenia.

Jest to też postać, której stosunkowo łatwo dobrać odpowiednie artefakty, dzięki temu wyciągając z niej jak najwięcej. Najbardziej polecanym zestawem jest Emblem of Severed Fate, który przy założeniu czterech elementów zestawu zwiększa obrażenia Elemental Burst o 20%, a także podbija o 25% posiadane Energy Recharge (max. 75% Energy Recharge). Główne statystyki, w jakie warto wtedy celować, to:

 • Sands: ATK% lub Energy Recharge
 • Goblet: Electro DMG Bonus
 • Circlet: CRIT RATE% / CRIT DMG%

Warto pamiętać, że aby efektywnie używać Elemental Burst Beidou, Energy Recharge% postaci powinien wynosić 180%. Za to przy skupieniu na Elemental Skill wartość ta może być niższa (na poziomie 140%).

Dodatkowe statystyki, na które warto zwracać uwagę przy dobieraniu artefaktów, to:

 • Energy Recharge% 
 • CRIT RATE% / CRIT DMG% 
 • ATK%

W przypadku broni najlepszym wyborem dla Beidou będzie Wolf’s Gravestone. Oprócz stosunkowo wysokiego ATK (608 punktów) jako drugą statystykę dodaje ATK%,  co dobrze sprawdzi się zarówno do roli Sub-DPS, jak i Main-DPS. Dodatkowo broń posiada specjalną umiejętność, która dodaje postaci kolejne 20% ATK, a przy uderzeniu przeciwnika, który ma mniej niż 30% HP, dodaje członkom drużyny maksymalnie 40% ATK na 12 sekund przy najwyższym ulepszeniu.

Niestety przy Beidou w Genshin Impact rzadko polecana jest jakakolwiek opcja Free-to-Play. Natomiast z tych najtańszych doskonale sprawdzi się Serpent Spine, która jest do zdobycia na 30. poziomie Battle Passa. Broń ta dodaje 510 punktów ATK, a także CRIT RATE% jako drugą statystykę. Co do umiejętności przy piątym, najwyższym poziomie Refinement – postać za każde 4 sekundy, które spędzi na polu walki, dostanie dodatkowe 10% DMG. Niestety równocześnie sama otrzymywać będzie o 2% większe obrażenia. Jest to dla gracza miecz obosieczny, jednak korzyść z takiego bonusu sprawia, że warto tę opcję chociaż rozważyć.

Najlepsze kompozycje z Beidou:

Main-DPS – Childe / Sub-DPS – Beidou /  Sub-DPS – Fischl / Support – Bennett

Beidou Genshin Impact, z racji swojej wizji, bardzo dobrze sprawdzi się w drużynie Taser, czyli polegającej na reakcji wizji Hydro i Electro (Electro-charged). W tym przypadku aplikatorem Hydro będzie Childe, jednocześnie pełniący też funkcję Main-DPS. Użycie Beidou skupi się tutaj głównie na jej Elemental Burst, po którym warto zmienić aktywną postać na Childe, który zadaje ogromne obrażenia wszystkim przeciwnikom. Drużyna ta skierowana jest przede wszystkim do walki przeciwko kilku/kilkunastu wrogom naraz.

Main-DPS – Beidou / Sub-DPS – Xingqiu / Sub-DPS – Fischl / Support – Sucrose

W tym zestawieniu Beidou, pomimo że zwykle bardziej odpowiednia jest dla niej rola Sub-DPS, wciela się w Main-DPS. W zadawaniu obrażeń wspierają ją Xingqiu (Hydro) i Fischl (Electro). Taka drużyna skomponowana została z zamysłem bycia Free-to-Play, jako że nie uwzględnia się w niej 5-gwiazdkowych postaci. Tutaj, podobnie jak w poprzednim teamie, zadawane obrażenia skupione są wokół reakcji Electro-charged, a każda z postaci polegać powinna głównie na swoim Elemental Burst. Sucrose, dzięki wysokiemu Elemental Mastery, jest w stanie znacząco zwiększyć zadawane przez cały zespół obrażenia.

Sub-DPS – Beidou / Main-DPS – Nahida / Sub-DPS – Raiden Shogun / Support – Xingqiu

Do wersji 3.0 skupianie się na wywoływaniu reakcji wizji z Beidou nie było konieczne, by zmaksymalizować jej ataki. Wraz z dołączeniem kolejnej wizji, czyli Dendro, postać Beidou Genshin Impact zaczęła być jedną z najlepszych, jeżeli chodzi o reakcję Hyperbloom (Dendro i Hydro). Beidou w tej drużynie uruchamia reakcję Quicken, która znacząco zwiększa zadawane obrażenia. Jest to stosunkowo nowy skład drużyny, jednak wydaje się być jednym z ciekawszych w kontekście wykorzystania aktualnych możliwości oferowanych przez grę.


Inne poradniki budowania postaci:

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Z grami jestem związana od dzieciaka, a aktualnie zajmuję się nimi zawodowo. Działam w marketingu gier niezależnych, a także piszę o różnorodnych tytułach - przede wszystkim tych, które sama szczerze lubię. Prywatnie gram głównie w jRPG, platformówki 3D i gry przygodowe, a najważniejsza jest dla mnie fabuła.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO