Genshin Impact po polsku – czy istnieje spolszczenie gry?

| autor: Aleksandra Wolna | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Genshin Impact po polsku – czy istnieje spolszczenie gry?

Genshin Impact to w tym momencie jedna z najlepiej zarabiających gier na świecie. Rozbudowany RPG w stylistyce anime podbił serca graczy i nic nie wskazuje na to, by jego popularność miała w najbliższym czasie osłabnąć. Pomimo tego chiński producent miHoYo jest dosyć oszczędny, jeśli chodzi o liczbę wersji językowych oferowanych przez ten tytuł. Nikogo nie powinno to dziwić – w końcu mamy do czynienia z produkcją wypełnioną po brzegi fabułą, co powoduje, że spolszczenie Genshin Impact to trudna sprawa.

Po premierze, która miała miejsce w 2020 roku, gra doczekała się trzech dużych aktualizacji – każda z nich wprowadziła nowe rozbudowane questy, wzbogacające świat i jego historię. To kolejna komplikacja. Warto podkreślić, że działania mające umożliwić granie w Genshin Impact po polsku musiałyby być opłacalne przede wszystkim dla producenta. Bilans zysków i strat powinien wskazywać na znaczną przewagę tych pierwszych.

Spis treści:

Czy Genshin Impact posiada polską wersję językową?

Polska społeczność graczy coraz chętniej sięga po Genshin Impact, ale ma wobec gry jeden zarzut – brak rodzimej lokalizacji. Zacznijmy od tego, że w produkcji kwestia językowa jest podzielona niejako na dwie sfery. Pierwsza to dubbing i tu do wyboru mamy jedynie cztery edycje: chińską, japońską, koreańską i angielską.

W przypadku napisów dostępne są następujące lokalizacje: chińska, chińska uproszczona, angielska, koreańska, japońska, hiszpańska, francuska, rosyjska, wietnamska, niemiecka i tajska. Widać więc, że niektóre europejskie języki już pojawiły się w Genshin Impact, ale nie dotyczy to jeszcze polskiego.

Genshin Impact - polska wersja językowa

Czy istnieje spolszczenie Genshin Impact?

W Internecie można znaleźć strony, które rzekomo oferują spolszczenie Genshin Impact. Należy jednak pamiętać, że oficjalnie w grze nie istnieje żadna polska wersja językowa. Miejcie to na uwadze, zwłaszcza że miHoYo dosyć agresywnie walczy ze wszelkimi nieautoryzowanymi ingerencjami w swój produkt. Niewykluczone, że odnośniki – zachęcające do kliknięcia w link poprzez takie nazwy, jak „genshin impact polish language” – okażą się zwodnicze.

Czy jest zatem jakaś nadzieja, że w przyszłości zagramy w Genshin Impact po polsku? Cóż, na razie się na to nie zapowiada. Liczba polskich fanów gry może nie być wystarczająco duża, aby wprowadzenie naszego rodzimego języka było opłacalne dla miHoYo. Szanse na to, że się to zmieni albo producent uzna, iż warto stworzyć spolszczenie Genshin Impact, bo polska społeczność graczy po prostu na to zasługuje, są raczej nikłe.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z grami jestem związana od dzieciaka, a aktualnie zajmuję się nimi zawodowo. Działam w marketingu gier niezależnych, a także piszę o różnorodnych tytułach - przede wszystkim tych, które sama szczerze lubię. Prywatnie gram głównie w jRPG, platformówki 3D i gry przygodowe, a najważniejsza jest dla mnie fabuła.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (12 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO