Genshin Impact to gra, która pojawiła się nagle w 2020 r. i z miejsca zaskarbiła sobie względy dziesiątek milionów graczy na całym świecie. Poniższy wpis przybliża fenomen tego tytułu oraz istotę rozgrywki. Tutaj dowiesz się, dlaczego Genshin Impact to jedna z najpopularniejszych darmowych gier na telefon, komputery i konsole. Sprawdź także, czy Twój sprzęt spełnia wymagania gry.
Spis treści:
Fenomen Genshin Impact
Genshin Impact – najważniejsze informacje
Jak wygląda rozgrywka w Genshin Impact?
Fabuła i postaci
Na jakich platformach zagram w Genshin Impact?
Jaki komputer do Genshin Impact? Wymagania
Jaki telefon do Genshin Impact? Wymagania Android
Gra Genshin Impact – wymagania sprzętowe iOS
Czy w grze jest multiplayer?
Fenomen Genshin Impact
Wydana 28 września 2020 r. darmowa gra Genshin Impact stała się niespodziewanym hitem, który pierwszych dwóch miesiącach zgarnął 400 milionów dolarów w mikropłatnościach. A to jest wynikiem przebijającym nawet Pokemon GO, które w analogicznym okresie po wydaniu zarobiło jedynie 238 mln dolarów. Dlaczego gra osiągnęła taką popularność i do jakiego należy gatunku? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o grze.
Genshin Impact – najważniejsze informacje
Genshin Impact to produkcja chińskiego studia miHoYo, która jest RPG akcji z otwartym światem i elementami loterii (typu „gacha”). Gra wyróżnia się rysunkową grafiką w stylu anime.
W Genshin Impact możemy zagrać zarówno na urządzeniach mobilnych, konsolach, jak i PC.
Tytuł ten jest niezwykle popularny i według szacunków portalu activeplayer.io, z końcem września 2021 r. grało w niego co miesiąc średnio ponad 50 milionów użytkowników, z czego nawet do 10mln graczy jednego dnia spotykało się na serwerach.
Wielu recenzentów porównywało Genshin Impact do The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale bardziej w stylu anime.
Owszem, pewne podobieństwa są, szczególnie w wyglądzie otoczenia, jak również mechanikach wspinania się na niemal każdą powierzchnię. Tak jak w Zeldzie licznik wytrzymałości wyznacza, jak wysoko możemy się dostać i tak jak w hicie z Nintendo, możemy również szybować (wyciągając skrzydła) ze znacznych wysokości. Jednak Genshin Impact ma znacznie więcej do zaoferowania aniżeli kopiowanie Zeldy.
Gra studia miHoYo pozwala stworzyć cały zespół, złożony z 4 postaci z różnymi umiejętnościami, broniami, wyposażeniem i odmienną osobowością.
Możemy oczywiście przełączać się „w locie”, kim aktualnie sterujemy. Niektóre postaci specjalizują się w walce z dystansu, a inne wolą starcia z bliska. Nasza ekipa bierze udział w wielu walkach, wykorzystując broń białą, dystansową, a także magię żywiołów. Eksplorujemy ogromny świat gry na powierzchni oraz w licznych lochach, po drodze odblokowując punkty szybkiej podróży.
Postaci przez nas sterowane zyskują doświadczenie po starciach z przeciwnikami oraz przez wypełnianie rozmaitych questów oraz wyzwań w świątyniach (gdzie zdobywamy znacznie więcej EXP niż za walkę). Zdobywamy również specjalne przedmioty do levelowania. Rozwijać możemy zarówno własną postać, jak i zdobywać kolejne poziomy zaawansowania w danej broni.
Co ciekawe, w trakcie rozgrywki zdobywamy także coraz wyższy poziom przygody (Adventure Rank), który odblokowuje specjalne wydarzenia, czy też nowe postaci do ekipy. Z kolei zbierane przez nas zasoby służą do tworzenia nowego wyposażenia.
Wspomniane wcześniej elementy loterii („gacha”) pozwalają na zbieranie waluty w grze lub wydawanie prawdziwych pieniędzy na losowane zestawy postaci, przedmiotów i wyposażenia. Niektóre elementy ekwipunku są niezwykle rzadkie, co może kusić niektórych do wydania pieniędzy, aby wreszcie je zdobyć.
Fabuła i postaci
Miejscem akcji Genshin Impact jest fantastyczny świat Teyvat, który zamieszkuje siedem różnych narodów, każdy związany z innym żywiołem i pod rządami innego boga. Główny bohater to Podróżnik (Traveler), który zwiedził po drodze wiele krain nim trafił do Teyvat, gdzie zagubił swojego brata/siostrę bliźniaka. Gracz może wybrać płeć:
męską – wtedy wciela się w postać imieniem Aether
żeńską, przejmując kontrolę nad bohaterką imieniem Lumine.
Aby odnaleźć rodzeństwo, musimy zwiedzić siedem krain w Teyvat, odkrywając różne tajemnice tego świata, które doprowadzą nas do celu. Genshin Impact zaczyna się w regionie zwanym Mondstadt, a fabuła jest dopowiadana nie tylko w grze, ale i również w komiksie (mandze) specjalnie przygotowanym jako uzupełnienie opowieści.
Na jakich platformach zagram w Genshin Impact?
W chwili publikacji Genshin Impact jest dostępny na PC, PlayStation 4/5 oraz smartfonach i tabletach z systemami Android i iOS.
Na komputerach osobistych można go pobrać za pomocą oficjalnej strony internetowej gry lub Epic Games Store.
Na PS4/5 wystarczy przejść do sklepu PSN Store i wpisać „Genshin Impact” w wyszukiwarce, a następnie wybrać opcję pobrania gry.
Analogicznie jest na Androidzie, gdzie należy odwiedzić Google Play Store oraz iOS (iPhone lub iPad) ze sklepem Apple App Store.
iOS 9.0 oraz 8GB wolnej przestrzeni magazynowej. Oficjalnie wspierane sprzęty Apple, które uruchomią grę, to:
iPhone: 8+, X, XS, XS Max, XR, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, SE (2. generacja)
iPad: Air (3. generacja), mini (5. generacja), Pro (2. generacja) 12,9 cali lub 10,5 cali, Pro (3. generacja) 11 cali lub 12,9 cali, Pro (4. generacja) 11 cali lub 12,9 cali.
Czy w grze jest multiplayer?
Tak! W grę można grać wspólnie w trybie współpracy sieciowej, w łącznie cztery osoby.
Genshin Impact obsługuje tzw. crossplay, a więc mogą się ze sobą łączyć osoby grające na PS4, PC oraz komórkach. Co jednak ciekawe, ten tryb rozgrywki nie jest dostępny od samego początku.
Aby móc z niego skorzystać z trybu multiplayer należy osiągnąć 16 poziom przygody.
Tryb wieloosobowy ma jednak swoje ograniczenia. Gracze nie mogą wypełniać questów fabularnych, ani otwierać skrzyń lub zbierać przedmiotów, może robić to jedynie host.
Popularne poradniki budowania postaci w Genshin Impact:
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności