Ten przeciek o karcie GeForce RTX 4070 Super daje nadzieję na lepsze czasy

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ten przeciek o karcie GeForce RTX 4070 Super daje nadzieję na lepsze czasy

Plotek w temacie nowej karty graficznej od firmy Nvidia pojawia się coraz więcej. Regularnie otrzymujemy informacje na temat wyczekiwanego GeForce’a RTX 4070 Super, ale na ten moment są to niepotwierdzone doniesienia. Wszystkie pogłoski łączy jedno – sprzęt ma być naprawdę potężny! Ponoć otrzymamy więcej kart w wersjach Super, więc jest na co czekać.

GeForce RTX 4070 Super zapowiada się mocarnie

Warianty Super kart graficznych Nvidia to po prostu mocniejsze wersje oryginalnych urządzeń, w przypadku których poprawiono podzespoły. Ostatnie doniesienia wskazują, że GeForce RTX 4070 Ti Super będzie znacznie lepszym sprzętem od pierwowzoru. Ponadto w planach jest GeForce RTX 4080 Super z większą ilością VRAM-u.

Uznany informator kopite7kimi twierdzi, że GeForce RTX 4080 Super będzie posiadał rdzeń AD103-400 GPU oraz 10 240 jednostek CUDA, co zagwarantować ma wzrost mocy na poziomie 5% względem GeForce RTX 4080. Z kolei RTX 4070 Ti Super otrzyma 8448 rdzeni CUDA, czyli o 10% więcej niż RTX 4070 Ti. Odświeżona karta zmieni również magistralę pamięci ze 192-bitowej na 256-bitową.

Ciekawie zapowiada się RTX 4070 Super, oferujący rdzeń AD103 lub AD104 GPU, a także 7168 rdzeni CUDA. Jeśli okaże się to prawdą, to wersja Super zaoferuje wzrost na poziomie 29%! Wygląda więc na to, że Nvidia faktycznie planuje wejść z przytupem z serią Super. Informator zaznacza przy tym, że nie jest przekonany co do danych związanych z serią Ti, dlatego należy podchodzić do tych informacji z dystansem. 

Na ten moment są to niepotwierdzone doniesienia. Co więcej, nie znamy cen tych kart graficznych. Może okazać się, że stracą na atrakcyjności, jeśli ich cena będzie nieadekwatnie wysoka. Niemniej jest na co czekać!


Zobacz także popularne karty graficzne NVIDIA GeForce z serii 40:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO