Gdzie kupić grę Minecraft? Ile kosztuje?

| autor: Marcin Nic | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Gdzie kupić grę Minecraft? Ile kosztuje?

Lata mijają, a Minecraft pozostaje jedną z najpopularniejszych gier na rynku. Nic w tym dziwnego, ponieważ tytuł stworzony przez Markusa Perssona daje graczom bardzo dużą swobodę w kreowaniu własnych światów. Ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia. 

Sława Minecrafta sprawiła, że grą zainteresował się Microsoft, który wykupił do niej prawa. W związku z tym od 2011 roku za tę sandboksową pozycję trzeba już zapłacić, chociaż początkowo była ona rozprowadzana za darmo. Gdzie i jak kupić Minecrafta na PC i konsole?

Spis treści:

Ile kosztuje Minecraft? Na czym grać w Minecrafta?

Cena, jaką przyjdzie Wam zapłacić za Minecrafta, różni się w zależności od platformy. Przypomnijmy, że tytuł dostępny jest między innymi na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch. 

Poniżej przedstawiamy, ile w przybliżeniu kosztuje Minecraft na komputerach oraz konsolach Sony i Microsoftu w cyfrowej dystrybucji, a także na Switcha w wersji pudełkowej. Kwoty mogą się zmieniać, chociażby przez wzgląd na różne promocje:

  • PC – około 140 zł
  • Xbox One i Xbox Series X/S – około 93 zł
  • PlayStation 4 i PlayStation 5 – około 69 zł
  • Nintendo Switch – około 119 zł

Jak kupić Minecraft Java & Bedrock Edition na PC na oficjalnej stronie Minecraft? W tym celu trzeba wykonać następujące kroki;

Minecraft na PC
  • Na głównej stronie wybrać „Pobierz Minecraft”
Ile kosztuje Minecraft?
  • Utworzyć konto lub zalogować się do już istniejącego
Na czym grać w Minecraft?
  • Wybrać PC jako platformę domyślną
Jak kupić Minecraft na PC?
  • Wybrać wersję gry
Minecraft na PC - jak kupić?
  • Dokończyć zakup

Minecraft na konsole (Xbox, PlayStation, Switch)

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Minecraft dostępny jest również na konsolach Xbox One i Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5, a także Nintendo Switch. Poniżej przedstawiamy, jak kupić Minecrafta przeznaczonego na te urządzenia.

Jak kupić Minecraft na konsolę Xbox?

W przypadku konsol Microsoftu istnieją dwie możliwości zakupu Minecrafta. Pierwszy jest podobny do zakupu wersji pecetowej, z tą różnicą, że zamiast komputera należy wybrać konsolę Xbox jako domyślną platformę.

Jak kupić Minecraft na konsolę Xbox?

Drugim sposobem jest nabycie Minecrafta bezpośrednio w sklepie Microsoftu.

Minecraft na konsolę Xbox

Warto wspomnieć, że Minecraft jest oferowany w abonamencie Xbox Game Pass. Jeśli więc jesteście subskrybentami tej usługi, to możecie pobrać grę w każdym momencie bez dodatkowych opłat.

Jak kupić Minecraft na konsolę PlayStation?

Analogicznie sytuacja wygląda na konsolach PlayStation. To właśnie te urządzenia należy wybrać jako domyślną platformę na głównej stronie Minecrafta.

Jak kupić Minecraft na konsolę PlayStation?

Po wybraniu PS4 oraz edycji gry zostaniecie przekierowani na stronę sklepu PlayStation, gdzie dokończycie zakup.

Minecraft na konsolę PlayStation

Jak kupić Minecraft na Nintendo Switch?

Wybór konsoli Nintendo Switch jako domyślnej platformy spowoduje, że zostaniecie przeniesieni na stronę sklepu Nintendo. Warto jednak zaznaczyć, że nie ma on polskiej wersji językowej.

Jak kupić Minecraft na Nintendo Switch?

Jak więc kupić Minecrafta na Nintendo Switch w Polsce? Wystarczy przejść na polską stronę gry, na której znajduje się lista autoryzowanych sklepów.

Minecraft na Nintendo Switch

Gdzie kupić Minecraft?

Minecraft jest dostępny na kilku różnych platformach. Zasadniczą kwestią w przypadku pytania, gdzie kupić Minecrafta, jest to, na jakim sprzęcie planujecie w niego grać. Jeśli nie przeszkadza Wam siedzenie przy biurku, to idealnym wyborem będzie wersja pecetowa. 

Jeśli jednak jesteście graczami lubiącymi wygodnie rozsiąść się z padem na kanapie, to powinniście skierować swój wzrok na wersję konsolową. Niezależnie od wyboru z pewnością spędzicie przy Minecrafcie setki, jeśli nie tysiące godzin.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO