Tryb kariery w Forza Motorsport zaprezentowany

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Tryb kariery w Forza Motorsport zaprezentowany

Za sprawą pokazu Microsoftu w końcu poznaliśmy datę premiery najnowszej odsłony Forzy Motorsport. Zaprezentowany został nowy zwiastun (do sprawdzenia poniżej), a w ramach Xbox Extended Showcase twórcy szeroko omówili tryb kariery.

Forza Motorsport – tryb kariery

Ważną częścią doświadczania najnowszej odsłony serii Forza Motorsport będzie tryb kariery, który w grze określany jest mianem Builders Cup Career Mode. Jak twierdzą twórcy, samochody w tej grze się buduje zamiast je kupować. Ma to być kolejny krok w wyrażaniu miłości do motoryzacji. Ponad 11-minutową prezentację trybu kariery znajdziecie poniżej, natomiast w tym miejscu został on szeroko omówiony.

System progresji w karierze Forzy Motorsport twórcy lubią porównywać do gatunku RPG. Zostaniemy zapoznani z nowymi pojazdami, aby następnie móc się nimi przejechać na torach i stopniowo ulepszać do momentu, aż staną się niezwyciężone. Deweloperzy chcą zadbać o to, by tryb kariery nieprzerwanie sprawiał wrażenie czegoś świeżego, a to za sprawą licznych nowości i ewolucji wprowadzanych co jakiś czas.

Podstawą rozgrywki ma być natomiast tryb Open Practice, w którym będziemy uczyć się tras, zdobywać doświadczenie (również te w postaci punktów) i w ten sposób uzyskiwać ulepszenia dla pojazdów, z których korzystamy. Za sprawą doświadczenia odblokujemy nowe możliwości, a Car Points pozwolą nam instalować ulepszenia – te będziemy mogli przenieść po czasie do innego pojazdu. Twórcy chcą w ten sposób skłonić graczy do eksperymentowania.

Forza Motorsport pozwoli na budowę samochodów
Forza Motorsport pozwoli na budowę samochodów. Źródło: Forza.net

W tym wszystkim warto wspomnieć, że podczas grania w trybie kariery cały czas konieczne będzie utrzymywanie stałego połączenia z Internetem. Twórcy zdecydowali się na takie rozwiązanie, aby progresja każdego gracza zapisywana była na serwerach – w ten sposób wszyscy mają mieć równe szanse.

Forza Motorsport – kiedy premiera?

W najnowszą odsłonę Forzy Motorsport zagramy 10 października 2023 roku na PC i Xbox Series X/S, także w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Grę można zamawiać w przedsprzedaży w cenie 349 zł za edycję standardową lub w edycjach Deluxe i Premium kosztujących odpowiednio 449 lub 499 zł. Zakup najdroższej wersji upoważnia do skorzystania z wczesnego dostępu do gry (maksymalnie 5 dni przed oficjalną premierą). Na ten moment nie znamy wymagań sprzętowych.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO