Wymagania sprzętowe Forza Horizon 5. Ile GB waży gra?

| autor: Sebastian "Junkie" Kasparek | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Wymagania sprzętowe Forza Horizon 5. Ile GB waży gra?

Forza Horizon 5 to szalenie popularna gra samochodowa, która zadebiutowała 9 listopada 2021 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i Series X/S. Flagowa seria wyścigowa Microsoftu cechuje się uzależniającą rozgrywką, a poza tym posiada masę zawartości oraz piękną oprawę graficzną. Najnowsza odsłona może się także poszczycić wzorową optymalizacją. Forza Horizon 5 wymagania na PC ma bowiem całkiem przystępne. Tylko jeden aspekt może nieco zatrważać – mianowicie to, ile waży Forza Horizon 5 na dysku.

W piątej części cyklu trafiamy do skąpanego w słońcu Meksyku, co już samo w sobie brzmi jak niezłe wczasy. Macie ochotę spędzić wolną chwilę za kółkiem wirtualnych aut? Specjalnie dla Was przedstawiamy, jakie przed uruchomieniem gry Forza Horizon 5 wymagania trzeba spełniać – jakie są wymagania minimalne, zalecane i ultra dla gry stworzonej przez studio Playground Games. 

Spis treści:

Forza Horizon 5 – ile GB waży?

Zgaduję, że fraza „Forza Horizon 5 – ile GB waży?” była niejednokrotnie wpisywana przez użytkowników Internetu, dlatego spieszymy z odpowiedzią na zawarte w niej pytanie. W zależności od wybranej platformy rozmiar plików gry nieco się różni. W przypadku komputerów osobistych i laptopów, które znajdują się w centrum naszego zainteresowania, produkcja zajmuje około 103 GB miejsca na dysku twardym.

Ostatecznie kwestia tego, ile waży Forza Horizon 5, może się nieco różnić z uwagi na aktualizacje i dodatki DLC wydane już po premierze gry. W wymaganiach wspomina się zaś o 110 GB – przed instalacją musicie mieć przynajmniej tyle wolnej przestrzeni.

Forza Horizon 5 nie powinna wywołać w Was strachu, ponieważ wymagania sprzętowe nie są zbyt wysokie. Bardziej może martwić potrzebna ilość wolnego miejsca, ale też nie odbiega ona od współczesnych standardów. Niestety gry coraz częściej zajmują ponad 100 GB wolnej przestrzeni, więc trzeba inwestować w pojemne dyski na poziomie przynajmniej 1 TB.

Minimalne wymagania Forza Horizon 5 na PC:

 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
 • Procesor: AMD Ryzen 3 1200 lub Intel Core i5-4460
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: Radeon RX 470 lub GeForce GTX 970
 • Miejsce na dysku: 110 GB (HDD)

Forza 5 ma w gruncie rzeczy całkiem rozsądne wymagania minimalne. Playground Games bardzo dobrze zoptymalizowało swoje wyścigi, w które bez problemu zagramy na laptopach i komputerach ze średniego segmentu. Jeśli wystarczy Wam minimalna jakość oprawy i przyzwoita płynność, to nie powinniście mieć kłopotu, aby cieszyć się rywalizacją nawet na nieco starszych PC.

Powyższa konfiguracja sprzętowa spokojnie wystarczy, aby uruchomić Forzę Horizon 5 w co najmniej 30 klatek animacji na sekundę. Możecie tym samym liczyć na wystarczająco komfortową rozgrywkę, by czerpać frajdę z egzotycznego festiwalu i kolejnych wyścigów.

Zalecane wymagania Forza Horizon 5 na PC:

 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
 • Procesor: AMD Ryzen 5 1500X lub Intel Core i5-8400
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: Radeon RX 590 lub GeForce GTX 1070
 • Miejsce na dysku: 110 GB (HDD)

Forza Horizon 5 wymagania zalecane ma stosunkowo niskie. Oczywiście musimy się liczyć z tym, że nasz komputer powinien zostać wyposażony w kartę graficzną na poziomie co najmniej GeForce’a GTX 1070. Powinniśmy też dysponować minimum 16 GB pamięci RAM. Aczkolwiek w dalszym ciągu do zabawy w 60 klatkach na sekundę nie potrzebujemy topowej i drogiej konfiguracji.

Powyższa specyfikacja sprzętowa wystarczy, aby cieszyć się Forzą Horizon 5 w dużo wyższej jakości niż w przypadku minimalnych ustawień graficznych. Dodatkowo jeśli dysponujecie sprzętem o takiej klasie, możecie liczyć na osiągniecie wspomnianych 60 klatek na sekundę, więc sama rozgrywka robi się płynniejsza, a gra – zauważalnie dynamiczniejsza.Forza Horizon 5 – ultra wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
 • Procesor: AMD Ryzen 7 3800XT lub Intel Core i7-10700K
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: Radeon RX 6800 XT lub GeForce RTX 3080
 • Miejsce na dysku: 110 GB (SSD)

Wymagania ultra dla gry Forza Horizon 5 to najwyższy stopień, gwarantujący ściganie się w najlepszej możliwej jakości. W tym przypadku potrzebna jest droga i mocna karta graficzna pokroju GeForce’a RTX 3080. Przyda się również szybki procesor i dysk SSD. Pamięć RAM powinna wynosić przynajmniej 16 GB.

Jeśli spełniacie wymagania ultra, Forza Horizon 5 będzie Was zachwycać oszałamiającą jakością wykonania. Piękne samochody i porażający liczbą detali Meksyk prezentują się fantastycznie. Możecie także liczyć na zabawę w 120 klatkach na sekundę i w rozdzielczości 4K.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan popkultury, kinomaniak, który stara się analitycznie patrzeć na gry. Bierze udział w misji szerzenia miłości do Nicolasa Windinga Refna i Goichiego Sudy.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO