Forza Horizon 5: Rally Adventure – czy warto dokupić to DLC do gry?

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Forza Horizon 5: Rally Adventure – czy warto dokupić to DLC do gry?

Forza Horizon 5 zadebiutowała  w listopadzie 2021 roku i z miejsca zdobyła duże uznanie i ogromną popularność. Do dziś jest to największa premiera wśród gier opracowanych przez studia Microsoftu. Nic więc dziwnego, że Playground Games wciąż rozwija tę produkcję, oferując kolejne dodatki. Wczoraj swoją premierę miał kolejny z nich. Rally Adventure, gdyż o nim mowa, zabiera nas do nowego regionu i pozwala zasiąść za kierownicą kolejnych samochodów.

Cena DLC Forza Horizon 5: Rally Adventure

Jak sam tytuł wskazuje, nowy dodatek do Forzy Horizon 5 skupia się na jeździe terenowej. Wspomniany region, Sierra Nueva, jest pełen wyboistych, piaszczystych i pylastych bezdroży. Odwiedzić możemy także opuszczony kamieniołom oraz podatny na zniszczenia las palmowy.

Sierra Nueva – nowy region z dodatku Rally Adventure. Źródło: forza.net.

Wycieczka w ten rejon kosztuje graczy 89 złotych, czyli tyle, ile Hot Wheels – poprzedni duży dodatek do produkcji studia Playground Games. DLC wchodzi również w skład przepustki sezonowej, którą można nabyć za 159 zł. Rozszerzenie jest dostępne na PC oraz konsolach Xbox One oraz Xbox Series X/S. 

Forza Horizon 5: Rally Adventure – lista samochodów

Jak przystało na grę wyścigową, sercem Forzy Horizon 5 są samochody. Lista, jakie modele debiutują w grze wraz z rozszerzeniem, jakiś czas temu pojawiła się na oficjalnym blogu marki. Wszystkie wozy specjalizują się w ekstremalnej jeździe terenowej, zgodnie z tematyką nowego dodatku. Ich zestawienie znajdziecie poniżej.

Samochody, które są dostępne w Rally Adventure:

  • 2022 Ford F-150 Lightning Platinum
  • 1973 Hoonigan Volkswagen Baja Beetle Class 5/1600 Scumbug
  • 2001 Ford #4 Ford Focus RS
  • 2022 Alumicraft #6165 Trick Truck
  • 2021 Polaris RZR Pro XP Factory Racing Limited Edition
  • 2020 Jimco #179 Hammerhead Class 1
  • 2019 Jimco #240 Fastball Racing Spec Trophy Truck
  • 2019 Casey Currie Motorsports #4402 Ultra 4 Trophy Jeep
  • 2021 RJ Anderson #37 Polaris RZR Pro 4 Truck
  • 2021 Alumicraft #122 Class 1 Buggy

W trakcie zabawy możemy posłuchać też nowej stacji radiowej Epitaph Radio, skupionej na punkowych zespołach pokroju The Offspring czy Architects. Natkniemy się na nią również w „podstawce” dzięki darmowej aktualizacji.

Przyjęcie dodatku Rally Adventure

W sieci można już znaleźć pierwsze opinie na temat dodatku Rally Adventure do Forzy Horizon 5. Recenzje mediów branżowych są na razie pozytywne. W serwisie OpenCritic średnia ocen wynosi 81/100 (na podstawie 4 tekstów). Recenzenci chwalą chociażby fakt, że DLC rozwija aspekty rajdowe, których potencjał nie został zbytnio wykorzystany w podstawowej produkcji. Podkreślono jednak, iż nie jest to tak duże rozszerzenie jak Hot Wheels.

Chłodniej Rally Adventure przyjęli użytkownicy Steama. Jedynie 43% z ponad 150 opinii zamieszczonych na platformie firmy Valve jest pozytywnych. Zawiedzeni gracze narzekają m.in. na brak większych nowości.

Jak widać, zdania są podzielone. Mimo wszystko, jeśli jesteście miłośnikami rajdów i Forzy Horizon 5, to istnieje spora szansa, że dodatek przypadnie Wam do gustu. Tylko nie oczekujcie nie wiadomo jak wiele nowej zawartości.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO