Kiedy wyjdzie Forza Horizon 5 na PS4/PS5?

| autor: Krzysztof Mysiak | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Kiedy wyjdzie Forza Horizon 5 na PS4/PS5?

Najbardziej rozchwytywaną kategorią gier wyścigowych są w dzisiejszych czasach te z otwartym światem – i nie da się ukryć, że posiadacze PlayStation nie mają tutaj tak bogatego wyboru jak użytkownicy innych platform. A właściwie nie mają po prostu dostępu do gry, która uchodzi obecnie za królową samochodówek tego typu. Mowa oczywiście o możliwości pojawienia się Forza Horizon 5 na PS4/PS5.

Czy Forza Horizon 5 jest już dostępna na PS4/PS5?

Niestety nie mam dobrych wieści dla posiadaczy konsol Sony. Forza Horizon 5 na PS4 i PS5 nie jest i prawdopodobnie nie będzie dostępna. Twórcy najpopularniejszej gry wyścigowej – studio Playground Games – należą do firmy Microsoft, a wypuszczanie gier na platformach sprzętowych należących do konkurencji – tj. na konsolach PlayStation – nie leży w ich interesie.

Forza Horizon PS4 i PS5 z pewnością jest wyczekiwana przez wielu graczy.
Edycja Forza Horizon 5 PS4 i PS5 z pewnością jest wyczekiwana przez wielu fanów Sony.

Czy seria Forza Horizon w ogóle wyjdzie na PlayStation?

Czy jest jakakolwiek szansa, że ulegnie to zmianie? Nie będę owijał w bawełnę. Prawdopodobieństwo, że Forza Horizon 5 wyjdzie na PS4 lub PS5, wydaje się – w najlepszym razie – minimalne. By nie rzec: bliskie zeru.

Nie wykluczałbym jednak całkowicie, że świat kiedyś się odmieni i Forza Horizon 5 na PS5 lub PS4 stanie się faktem.

Dopóki zaś to nie nastąpi i Forza Horizon 5 nie ukaże się na PS4 lub PS5, posiadaczom konsol Sony pozostaje zadowolić się nielicznymi alternatywami. Na szczęście niedaleka przyszłość przyniesie aż dwie takie pozycje: już 14 września zadebiutuje The Crew Motorfest, a w pierwszych miesiącach 2024 roku ukazać się ma Test Drive Unlimited: Solar Crown.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Entuzjasta gier samochodowych, fabularnych, oryginalnych i poważnych. Stały bywalec Toru Poznań, ale też zlotu miłośników fantastyki Tolk-Folk.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
1.3/5 - (102 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO