Forza Horizon 5 Hot Wheels – co oferuje ten dodatek?

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Forza Horizon 5 Hot Wheels – co oferuje ten dodatek?

Forza Horizon 5 staje się dziś bogatsza w zawartość. Podobnie jak kiedyś trzecia część, tak samo teraz najnowsza odsłona oferuje możliwość przejechania się najpopularniejszymi na świecie resorakami. Mowa oczywiście o Hot Wheels – dodatku, który ma dzisiaj premierę. Oto, co wiemy na jego temat.

Forza Horizon 5 Hot Wheels – dziś premiera

Hot Wheels wprowadza do świata Forza Horizon 5 park wyścigowy, który znajduje się wysoko w chmurach nad Meksykiem. Łącznie ma on oferować 200 km zakręconych i szalonych tras. Trafimy do gorącego kanionu, lasu pełnego wodospadów, mroźnej tundry czy specjalnej wersji festiwalowego miasteczka w postaci Horizon Nexus.

Możemy się tam zresztą nie tylko ścigać. Jedną z największych atrakcji rozszerzenia jest możliwość tworzenia własnych tras i udostępniania ich innym graczom. Zbudujemy je z wykorzystaniem 80 różnych elementów. Jeśli natomiast chodzi o same pojazdy, za sprawą dodatku pojawi się ich 10 – w tym Hennessey Venom F5 z 2021 roku oraz kultowy Hot Wheels Deora II z roku 2000.

Darmowe nowości dla wszystkich

Nowości zyskają wszyscy gracze bawiący się w grze Forza Horizon 5. W ramach aktualizacji Serii 9. do gry trafi kolejna garść darmowych aut, z których część będzie można zdobyć za zebrane punkty na playlistach. Takiego 1957 Hot Wheels Nash Metropolitan Custom możecie odblokować za 20 pkt. zdobytych na wiosennej playliście – czas na to jest do 21 lipca.

Do gry trafiły również samochody nieco trudniejsze do zdobycia – obecnie możemy wejść w ich posiadanie tylko za sprawą losowania lub podczas przechodzenia kampanii przygotowanej na rzecz dodatku. Oto ich lista:

  • 1949 Hot Wheels Ford F-5 Dually Custom Hot Rod
  • 2005 Hot Wheels Ford Mustang
  • 2017 Hot Wheels Rip Rod

Dostępne są też trzy płatne samochody, które wchodzą w skład „przepustki samochodowej”. Są to:

  • 2021 Aston Martin DBX
  • 2020 Lexus RC F Track Edition
  • 2019 Nissan 370Z Nismo
Forza Horizon Hot Wheels - co wiemy o dodatku?

Cena dodatku Hot Wheels

Warto zaznaczyć, że nowy dodatek wymaga podstawowej wersji gry. Oznacza to, że nie zagracie w niego za sprawą samego abonamentu Game Pass – tam znajdziecie tylko „gołą” Forzę Horizon 5. Jedynym sposobem jest dokupienie rozszerzenia, które znajdziecie tutaj. Możecie również nabyć Zestaw dodatków Premium do gry Forza Horizon 5, będący obecnie na wyprzedaży – paczkę znajdziecie w tym miejscu. Dodatek kosztuje 89 zł, ale jeśli posiadacie subskrypcję Game Pass, zapłacicie 8,90 zł mniej. Zarówno w samą grę, jak i dodatek, możecie zagrać na PC, Xbox One i Xbox Series X/S.

Zobacz również:
TOP 10 gier wyścigowych
Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO