Fortnite na telefon – jak pobrać grę za darmo? Prosta instrukcja

| autor: Jakub Krawczyński | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Fortnite na telefon – jak pobrać grę za darmo? Prosta instrukcja

Fortnite na telefon to trudna sprawa – w wyniku konfliktu między Epic Games a Apple słynny battle royale został usunięty z Google Play i App Store. Jak więc pobrać i zainstalować Fortnite Mobile oraz grać na Androidzie i iOS? Wyjaśniamy to w niniejszym artykule.

Instrukcje, jak pobrać Fortnite na telefon:

Inne informacje o grze Fortnite na telefon:

Jak pobrać Fortnite na telefon Samsung?

Jeśli posiadasz smartfona marki Samsung, wystarczy uruchomić sklep Galaxy Store, a następnie wyszukać „Epic Games”, aby pobrać Epic Games Launcher. Następnie z wewnątrz tej aplikacji można już pobrać za darmo Fortnite na tablet czy telefon z rodziny Galaxy.

Jak pobrać Fortnite na telefon Samsung?

Jak pobrać Fortnite na telefon z Androidem?

Jak widać, pobranie Fortnite na telefon Samsung jest banalnie proste. Posiadacze pozostałych smartfonów opartych o Androida będą natomiast musieli przejść trochę dłuższą drogę. Oto instrukcja, jak pobrać i zainstalować Fortnite na telefon innej marki niż Samsung.

1. Najpierw należy dokonać instalacji Fortnite (także darmowej) poprzez pobranie pakietu APK spoza sklepu Play Store. Sama procedura jest w pełni bezpieczna, o ile korzystasz z plików z oficjalnej strony Epic Games.

Jak pobrać Fortnite na telefon z Androidem? Krok 1

2. Stamtąd pobierz Epic Games Launcher jako plik („pobierz w aplikacji Epic Games”). Po jego pobraniu i uruchomieniu ujrzysz standardowe ostrzeżenie na temat potencjalnego niebezpieczeństwa przy instalowaniu aplikacji poza Play Store. Domyślnie przeglądarka Chrome (lub Edge) ze względów bezpieczeństwa nie pozwala na takie działanie i dlatego pojawi się związane z tym powiadomienie.

Jak pobrać Fortnite na telefon z Androidem? Krok 2

3. Wybierz „Ustawienia”, a następnie zaznacz „Zezwalaj z tego źródła”, później zaś potwierdź instalację Epic Games Launcher.

Jak pobrać Fortnite na telefon z Androidem? Krok 3

4. Po jej zakończeniu wybierz Fortnite, a później „Zainstaluj” i „Uruchom”. Właśnie odpaliłeś Fortnite na Androida!

Jak pobrać Fortnite na telefon z Androidem? Krok 4

5. Aby zabezpieczyć się przed niepożądanymi sytuacjami na przyszłość, możesz z powrotem uniemożliwić instalację aplikacji spoza sklepu Play Store, przechodząc do ustawień systemu i wybierając zakładkę „Aplikacje”.

Fortnite na telefon z Androidem - o tym pamiętaj.

Następnie wybierz swoją przeglądarkę (np. Edge lub Chrome).

Fortnite na telefon z Androidem - o tym pamiętaj.

Odznacz opcję „zezwalaj z tego źródła”.

Fortnite na telefon z Androidem - o tym pamiętaj.

Jak pobrać Fortnite na telefon z iOS?

Istnieją dwa sposoby na granie Fortnite na telefonie w przypadku, gdy mamy urządzenie z systemem iOS. Oba można również z powodzeniem zastosować, jeśli działamy w środowisku Androida. Bazują one na usłudze chmury, zatem nie interesuje nas już kwestia, jak pobrać i zainstalować Fortnite.

Granie w Fortnite na iPhone jest możliwe dzięki usłudze chmury.

Fortnite na telefon przez Xbox Cloud Gaming

Ważna informacja – do tej metody wcale nie jest potrzebna subskrypcja Xbox Game Pass. Trzeba mieć jedynie bezpłatne konto Microsoft, jak również odpowiednio szybkie połączenie internetowe i urządzenie spełniające wymagania systemowe. Fortnite na telefon w tej usłudze znajdziesz na stronie Xboksa

Wymagania dla urządzenia z iOS:

 • iOS 14.4 lub nowszy
 • Bluetooth 4.0 lub nowszy
 • szybkość połączenia internetowego przynajmniej 10 Mb/s dla iPhone’ów oraz 20 Mb/s dla iPadów
 • nawiązane połączenia z siecią Wi-Fi 5 GHz (Wi-Fi 2,4 GHz zadziała, ale nie jest zoptymalizowana) lub siecią komórkową.

Wymagania dla urządzenia z Androidem: 

 • Android 6.0 lub nowszy 
 • Bluetooth 4.0 lub nowszy 
 • szybkość połączenia internetowego przynajmniej 7 Mb/s
 • nawiązane połączenia z siecią Wi-Fi 5 GHz (Wi-Fi 2,4 GHz zadziała, ale nie jest zoptymalizowana) lub siecią komórkową.

Fortnite na telefon przez NVIDIA GeForce NOW

Druga metoda to granie w Fortnite na telefon w usłudze chmury NVIDIA GeForce NOW. Do tego trzeba mieć konto NVIDIA – założenie go jest darmowe. Grę możemy uruchomić z poziomu aplikacji GeForce NOW – dostępnej poprzez przeglądarkę Safari na stronie firmy (urządzenia z iOS) lub w sklepie Google Play (urządzenia z Androidem). 

Wymagania dla urządzenia z iOS:

 • iOS 14.3 lub nowszy
 • szybkość połączenia internetowego przynajmniej 15 Mb/s dla 720p przy 60 FPS-ach oraz 25 Mb/s dla 1080p przy 60 FPS-ach
 • opóźnienie względem centrum danych NVIDIA mniejsze niż 80 ms (zalecane poniżej 40 ms).

Wymagania dla urządzenia z Androidem:

 • Android 5.0 lub nowszy
 • 1 GB dostępnej pamięci
 • obsługa OpenGL ES2.0 lub nowszej wersji
 • szybkość połączenia internetowego przynajmniej 15 Mb/s dla 720p przy 60 FPS-ach oraz 25 Mb/s dla 1080p przy 60 FPS-ach
 • opóźnienie względem centrum danych NVIDIA mniejsze niż 80 ms (zalecane poniżej 40 ms).

W tej wersji Fortnite, jeśli gramy na telefonie lub tablecie, nie jest dostępny tryb gry Ratowanie świata

Dlaczego nie pobierzesz Fortnite z App Store i Google Play?

Od 2020 roku nie można pobrać Fortnite ze sklepów App Store (iOS) i Google Play (Android).

Powodem jest spór Epic z Apple. Pierwsza z firm chciała, aby pieniądze ze sprzedaży mikrotransakcji (czyli np. V-dolców czy Karnetów bojowych) trafiały w całości do niej, ignorując oficjalny system płatności Apple oraz 30-procentową marżę z każdej dokonanej płatności. Apple zareagowało, usuwając Fortnite z App Store, a dosłownie chwilę potem to samo zrobiło Google.

Nie wszystko jednak stracone – w grę nadal można zagrać na komórkach. W tym tekście postaramy się wam powiedzieć, jak grać w Fortnite na telefonie z Androidem i iOS, jak zainstalować grę, ile Fortnite zajmuje GB i wiele innych.

Minimalne wymagania Fortnite na telefon

Aby uruchomić Fortnite Mobile, potrzebny będzie:

 • System operacyjny: 64-bitowy Android OS 8.0 lub nowszy
 • Pamięć: minimum 4GB RAM
 • Procesor: typu ARM64
 • Układ graficzny: Adreno 530, Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 lub lepszy
 • około 3 GB wolnej przestrzeni na dane

Warto również pamiętać, że wiele z nowszych telefonów jest w stanie uruchomić Fortnite w 60 lub 90 FPS-ach.

Jaki telefon do Fortnite?

Jeśli chcesz kupić nowy telefon do Fortnite, warto wziąć pod uwagę:

Aktualnie polecane przez graczy telefony do Fortnite to:

 • Realme C35
 • Samsung Galaxy M13
 • Xiaomi Redmi Note 11
 • Realme 8
 • POCO M4 Pro
 • Xiaomi Redmi Note 11 Pro
 • POCO F4 5G
 • Realme GT Neo 3
 • Samsung Galaxy S21 FE
 • Apple iPhone 12
 • Samsung Galaxy S22+ 5G
 • Apple iPhone 14

O tym, dlaczego powyższe telefony są dobrymi propozycjami przeczytasz w rankingu: Najlepsze smartfony gamingowe 2023

Czy Fortnite Mobile jest darmowy?

Warto pamiętać, że choć sama gra w Fortnite na telefonie (lub innych platformach) jest darmowa, to jednak oferuje mikropłatności, w postaci V-dolców oraz karnetów bitewnych kosztujących prawdziwe pieniądze. V-dolce pozwalają zakupić przedmioty kosmetyczne (w tym skórki postaci).

Jak działa Fortnite na telefon?

Fortnite w wersji na urządzenia mobilne, w tym Androida i iOS, to w zasadzie ta sama wersja gry, co na PC oraz konsolach.

Dlatego też dostępny jest tzw. crossplay, czyli możliwość gry przeciwko posiadaczom innych platform – maksymalnie 100 osób walczy o to, aby pozostać ostatnim na planszy.

Jest jednak jedna istotna różnica – sposób sterowania. Granie w Fortnite na telefonie wyróżnia się specjalnie dopasowanymi wirtualnymi przyciskami na ekranie – nawet weterani wersji konsolowych i pecetowej będą musieli nauczyć się kontrolować postać na nowo.

Fortnite Mobile zyskało gigantyczną popularność. Od wydania gry w sierpniu 2017 do maja 2020 (dane wg Statista) zarejestrowało się 350 milionów graczy. Jak wynika z opracowania SensorTower, gra od premiery mobilnej do kwietnia 2020 roku zarobiła na iOS i Android ponad miliard dolarów.

Jak grać w Fortnite na telefonie?

Fortnite w wersji komórkowej został specjalnie dostosowany pod sterowanie dotykowe. Na lewej stronie ekranu znajduje się wirtualny dżojstik, służący do poruszania się, natomiast przesuwanie palcami z prawej strony potrzebne jest do obracania się postaci i celowania.

Jak grać w Fortnite na telefonie?

Stukając w prawą stronę ekranu – strzelasz lub używasz aktualnie wybranego przedmiotu.  Z prawej strony znajdują się także wirtualne przyciski do skakania, kucania oraz zmieniania perspektywy z trzeciej osoby do widoku zza ramienia, oferującego większe przybliżenie.

Opcja automatycznego strzału

Dużym ułatwieniem w Fortnite Mobile jest opcja Automatycznego strzału, która sprawia, że gra strzela za nas, jeśli przeciwnik znajdzie się na naszym celowniku. Na pierwszy rzut oka może to brzmieć nieco niedorzecznie, ale trzeba pamiętać, że granie na smartfonie jest trudniejsze i tego rodzaju udogodnienia pozwalają na szybsze wykonanie kilku czynności jednocześnie.

Granie bez dźwięku

Fortnite na Androida został specjalnie przystosowany do grania w każdych warunkach – nawet bez dźwięku, a twórcy dodali wizualne wskaźniki pomagające zlokalizować, skąd dochodzą kroki przeciwników. Warto się do nich szybko przyzwyczaić, gdyż dzięki nim łatwiej reagować na różne sytuacje w grze. Ostatecznie jednak najlepiej jest grać z wykorzystaniem słuchawek – wtedy przegląd pola walki jest najlepszy.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (13 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO