Fortnite stał się dyscypliną olimpijską

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Fortnite stał się dyscypliną olimpijską

Fortnite jest od wielu lat liderem wśród gier battle royale. Produkcja firmy Epic Games rozpoczęła żywot we wrześniu 2017 roku i szybko zyskała duże uznanie oraz wysoką popularność. Z czasem stała się kulturowym fenomenem, a kolejnym tego wyrazem jest pojawienie się hitowej gry podczas Olympic Esports Week.

Fortnite częścią wirtualnych igrzysk olimpijskich

W tym roku odbędą się pierwsze esportowe Igrzyska Olimpijskie. Jedną z gier, w których będą mogli sprawdzić się wybrani gracze, będzie Fortnite. Podczas walki o puchar sprawdzone zostaną umiejętności graczy w strzelaniu oraz poruszaniu się po lokacji stworzonej na potrzeby wydarzenia. W rozgrywkach weźmie udział 12 najlepszych graczy z Fortnite Champion Series 2023.

Olympic Esports Week odbędzie się w Singapurze w dniach 22-25 czerwca i będzie transmitowany na oficjalnej stronie, Twitterze i YouTube. Wśród gier obecnych na wydarzeniu pojawi się nie tylko Fortnite, ale również Gran Turismo 7 oraz Just Dance. Wśród wirtualnych sportów będzie również łucznictwo, baseball, kolarstwo, żeglarstwo, taekwondo i tenis. Obok tego nie zabraknie wirtualnych szachów.

Początkowo Fortnite wzbudzał niechęć Międzynarodowej Komisji Olimpijskiej

Co ciekawe, Fortnite początkowo nie był brany pod uwagę przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a to z uwagi na zasady gry, sprowadzające rozgrywkę do zabijania przeciwników – co z kolei nie wpisuje się w ducha Olimpiady. Tyczyło się to zresztą pozostałych strzelanek, w których najważniejszą częścią rozgrywki jest przemoc. Wypowiedź dotykająca kwestii przemocy w tych grach padła z ust Thomasa Bacha – prezydenta MKOl – w 2018 roku. Najwidoczniej jednak zdanie przedstawicieli komisji uległo zmianie. To kolejny krok w kierunku pokazania gier w lepszym świetle.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO