Fortnite wraca do korzeni w nowym rozdziale. Co czeka na graczy?

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Fortnite wraca do korzeni w nowym rozdziale. Co czeka na graczy?

Fortnite działa od sześciu lat i w tym czasie dorobił się wielu Sezonów, które z czasem podzielone zostały na osobne Rozdziały. Związane są z nimi zmiany w rozgrywce, broniach, fabule, a także na mapie. Ten darmowy battle royale zmienił się diametralnie i teraz Epic Games postanowiło wrócić do korzeni – przywracając Rozdział 1. Bez obaw, nie na stałe. Wszystko odbywa się w ramach wydarzenia Fortnite: Klasyka, które potrwa przez ok. cztery tygodnie.

Fortnite: Klasyka – rozpiska atrakcji

Epic Games zdecydowało się wydać serię aktualizacji o nazwie Fortnite: Klasyka. W ich ramach do obecnej wersji gry powrócą stare przedmioty oraz lokacje. Wszystko po to, aby gracze mogli raz jeszcze przeżyć pewne etapy z historii tej gry. Zaczniemy od Sezonu 5. Rozdziału 1., a skończymy na Sezonie 10.

Co to oznacza dla graczy? W trybach Battle Royale oraz Zero Budowania co tydzień będą pojawiały się nowości związane z klasycznym sezonem. Część elementów zostanie do końca trwania wydarzenia Fortnite: Klasyka, a niektóre będą obowiązywały jedynie w trakcie świętowania danego sezonu.

Czego dokładnie można się spodziewać?

  • Sezon 5. (trwa) – powrót lokacji Wykrzywione Wieże, a także wózków golfowych i sklepowych, karabinu szturmowego, strzelby-pompki oraz sztucera. Otrzymamy również pułapkę raniącą, Przysysaka i Discobombę.
  • Sezon 6. (od 9 listopada) – do Fortnite powróci dubeltówka, Czepiak i sześciostrzałowiec. Pojawi się również wieżyczka strzelnicza, Schładzacz oraz Forteca Kieszonkowa. Podróżować z kolei będzie można na Taranie oraz deskolotce.
  • Sezon 7. i 8. (od 16 listopada) – ubierzcie się ciepło, bo wówczas przyjdzie pora na śnieżny biom oraz Lodowe Lądowiska. Wraz z nimi wróci pistolet krzemieniowy, minigun i poczwórna wyrzutnia. Znajdzie się również miejsce na pułapkę z zatrutymi strzałkami, Aktywator Lotni i zakopany skarb. W przestworza z kolei wzbijecie się dzięki Burzolotowi X-4 czy pirackiej armacie.
  • Sezon 9. i 10. (od 23 listopada) – Fortnite: Klasykę zakończycie mocnym akcentem z takimi broniami jak ciężki karabin snajperski, granatnik na granaty zbliżeniowe, Nalot oraz Złomoszczelina. Pojawi się również Zmieniacz Burzy i plecak odrzutowy. Podróżowanie z kolei urozmaici Kulozjazd.

To nie wszystko, co przygotowano. W ramach atrakcji w Fortnite możecie korzystać również z klasycznego karnetu bojowego, który ukończycie w cztery tygodnie. Zawiera on 50 przedmiotów kosmetycznych i kosztuje standardowo 950 V-dolców. No chyba że posiadacie opłaconą Ekipę Fortnite, wtedy otrzymacie go za darmo. 

Do sklepiku gry powróciły również klasyczne przedmioty kosmetyczne. Niektóre z nich zostały nawet nieco zmodyfikowane, aby prezentowały się jeszcze ciekawiej. Atrakcje związane z Fortnite: Klasyka mają potrwać cztery tygodnie, skorzystacie z nich?

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO