Kolejny sezon Fortnite wprowadzi wiele nowości

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Kolejny sezon Fortnite wprowadzi wiele nowości

Przeszło pięć lat po premierze wsparcie dla sieciowej strzelanki Fortnite: Battle Royale od studia Epic Games trwa w najlepsze. Ostatnio rozpoczął się sezon pierwszy czwartego rozdziału rozwoju tej wciąż cieszącej się ogromną popularnością produkcji. Jak nietrudno się domyślić, przyniósł on całe mnóstwo nowości. Jakich? O tym rzecz jasna informuje oficjalna strona Fortnite Chapter 4 Season 1.

Nowa mapa w Fortnite Chapter 4 Season 1

Jak możemy się z niej dowiedzieć, jedną z głównych atrakcji pierwszego sezonu czwartego rozdziału Fortnite’a jest nowa mapa. Powstała w wyniku wydarzeń z zakończenia rozdziału trzeciego. Nie brakuje na niej nowych lokacji, punktów orientacyjnych itp. Mowa tu m.in. o średniowiecznej wiosce, potężnym bastionie czy laboratoriach położonych w zaśnieżonej północnej części mapy.

Kolejne elementy gameplayu

Świeże tereny można przemierzać za pomocą motocykli crossowych. Jest to nowy typ pojazdów, który pojawił się w grze wraz z sezonem pierwszym czwartego rozdziału. W czasie podróżowania nimi można wykonywać triki i używać broni.

Dodatkowo twórcy pokusili się o małe usprawnienie poruszania się na piechotę. Mowa tu o przeskoku. Teraz biegnąc sprintem w stronę przeszkody o odpowiedniej wysokości, można ją bardzo płynnie pokonać lub się na nią wspiąć.

Nie są to jedyne nowości, jeśli chodzi o gameplay. Start rozdziału to również debiut tzw. rozszerzeń rzeczywistości. Gracze będą je otrzymywać losowo w trakcie meczu. Zapewniają one różnego typu wzmocnienia i ulepszenia, takie jak ponowne rozkładanie lotni przez resztę meczu, jazda bez zużywania paliwa itp. 

Dodatkowo pojawiła się opcja zajmowania określonych terytoriów, co zapewni nam oraz naszej drużynie, jeśli takową posiadamy, cenne nagrody. Ponadto na kontrolowanym przez nas obszarze zaznaczani są przeciwnicy i skrzynie. Trzeba jednak uważać, gdyż sektory można odbijać.

Innym „ułatwiaczem”, który pojawił się w Fortnite Chapter 4 Season 1, są Klepojagody. Po ich zjedzeniu gracze odzyskują zdrowie bądź osłonę, a także zyskują krótkoterminową, nieograniczoną regenerację energii, która umożliwia dłuższy sprint.

Warto jeszcze zaznaczyć, że wraz z pierwszym sezonem czwartego rozdziału w Fortnite na znaczeniu zyskała fizyka. W grze pojawiła się chociażby ruda kinetyczna, która pozwala na manipulację prawami natury.

Bronie i skórki w Fortnite Chapter 4 Season 1

Kolejnymi nowościami, jakie znalazły się w Fortnite wraz z czwartym rozdziałem, są świeże typy broni, a także kilka powracających. Oto część z nich:

  • Karabin Eks-Kaliber 
  • Młot Uderzeniowy dalekiego zasięgu
  • Gromowa Strzelba
  • Pistolet maszynowy z dwoma magazynkami
  • Strzelba Automatyczna Ekspertki
  • Karabin Szturmowy Red-Eye
  • Pistolet taktyczny

Start nowego sezonu w Fortnite oznacza również możliwość zakupu karnetu bojowego. Skutkuje to natychmiastową gratyfikacją w postaci stroju Selene. Natomiast wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów będzie można odblokować m.in. skórki Doom Slayera znanego z kultowego cyklu strzelanek Doom, władcę „Wiecznego”. Z kolei w późniejszej części sezonu pojawi się sam Geralt z Rivii w modelu pochodzącym prosto z Wiedźmina 3 od studia CD Projekt Red.

Odświeżona grafika

Start nowego rozdziału w Fortnite to także lifting oprawy graficznej. Twórcy postarali się o poprawienie renderowania obiektów, odbić światła, mapowania cieni itp. Dzięki temu oprawa wizualna przebojowej produkcji Epic Games wygląda lepiej niż kiedykolwiek, co możecie podziwiać na zdjęciach zdobiących niniejszy tekst.

Fortnite Chapter 4 Season 1 - grafika

Start Fortnite Chapter 4 Season 1 zapowiada się zatem całkiem interesująco. Wprowadzone zmiany pokazują, że gra wciąż zachowuje świeżość i pozostaje atrakcyjna dla graczy, a kolejne crossovery są w stanie przyciągnąć kolejne osoby. Pozostaje nam zatem oczekiwać, jakie niespodzianki szykuje dla nas ekipa z Epic Games w przyszłości.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO