Wymagania sprzętowe Forspoken na PC

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Wymagania sprzętowe Forspoken na PC

Forspoken to najnowsze „dziecko” studia Luminous Productions, twórców Final Fantasy XV. Gra zadebiutowała 24 stycznia na PC oraz PlayStation 5. Jeśli jesteście zainteresowani kupnem tego tytułu na tę pierwszą platformę, to warto, abyście sprawdzili, czy Wasz komputer poradzi sobie z tytułem. Niestety wymagania sprzętowe Forspoken są dość spore.

Wymagania sprzętowe Forspoken na PC

Nie da się ukryć, że wymagania Forspoken są zaskakująco wysokie. Uwagę zwraca chociażby konieczność posiadania aż 150 GB wolnego miejsca na dysku.

Minimalne wymagania Forspoken na PC:

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: AMD Ryzen™ 5 1600 (3.7GHz lub lepszy) / Intel® Core™ i7-3770 (3.7GHz lub lepszy)
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon™ RX 5500 XT 8GB / NVIDIA® GeForce® GTX 1060 6 GB VRAM
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 150 GB

Zalecane wymagania Forspoken na PC:

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: AMD Ryzen™5 3600 (3.7 GHz lub lepszy) / Intel® Core™ i7-8700K (3.7GHz lub lepszy)
 • Pamięć: 24 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon™ RX 6700 XT 12GB / NVIDIA® GeForce® RTX 3070 8 GB VRAM
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 150 GB
Wymagania sprzętowe Forspoken na PC
Wymagania sprzętowe Forspoken na PC.

Forspoken niestety nie jest dostępne w polskiej wersji językowej. Tytuł doczekał się za to dema na PlayStation 5. Znajdziecie je w tym miejscu.

Gameplay Forspoken vs. Final Fantasy XV

Poniżej zamieszczamy bardzo ciekawy zapis streama, który co prawda jest po japońsku, ale jego pierwsza część zawiera dość długi gameplay, prezentujący grę w akcji. Pewne podobieństwa ze wspomnianym na wstępie Final Fantasy XV zdecydowanie są widoczne.

Fabuła gry Forspoken

Nie bez powodu można zauważyć podobieństwa do Final Fantasy XV. Otóż Forspoken, tak samo jak wcześniejsza produkcja studia Luminous Productions, jest trzecioosobą grą jRPG akcji. Główną bohaterką opowieści jest Alfre „Frey” Holland – młoda kobieta, która w tajemniczych okolicznościach została przeniesiona ze współczesnego Nowego Jorku do fantastycznej krainy Athia. Świat ten został dotknięty tajemniczą zarazą, zmieniającą zwierzęta w krwiożercze bestie, a ludzi w potwory. Na domiar złego jego władczynie, Tanty, stały się istnymi tyrankami.

Zadaniem protagonistki, obdarzonej supermocami przez niezwykle gadatliwą bransoletę, jest stawienie czoła złu i odnalezienie drogi powrotnej do domu.

Za fabułę odpowiadają m.in. Gary Whitta (Łotr 1. Gwiezdne wojny – Historie) oraz Amy Hennig (serie Legacy of Kain oraz Uncharted).

Rozgrywka w Forspoken

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Forspoken rzuca nas do otwartego świata, w którym znajdziemy między innymi piaszczyste pustynie, kaniony, malownicze łąki oraz tętniące życiem miasto – Cipal. Bohaterka może się po nim poruszać z niezwykłą prędkością oraz skakać i wspinać się z ogromną zwinnością. W grze nie brakuje również walki opartej przede wszystkim na magii żywiołów.

Jak przystało na RPG-a, z czasem będziemy mogli rozwinąć bohaterkę. Do ulepszania umiejętności posłuży mana, a statystyki podniosą znajdowane peleryny oraz naszyjniki. Co ciekawe, dodatkowe buffy i zdolności specjalne zapewnią nam również… rozmaite wzory na paznokciach.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO