Football Manager 2024 oficjalnie zapowiedziany. Czy te zmiany zadowolą weteranów serii?

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Football Manager 2024 oficjalnie zapowiedziany. Czy te zmiany zadowolą weteranów serii?

Mamy wrzesień, start najpopularniejszych lig już za nami, a to oznacza, że powoli wchodzimy w okres, w którym swoją premierę będą miały kolejne odsłony popularnych piłkarskich serii. 29 września na rynku ukaże się EA Sports FC 24, czyli następca serii FIFA, a na horyzoncie majaczy też Football Manager 2024, czyli nowa produkcja studia Sports Interactive skupiająca się na taktyce i zakulisowych aspektach futbolu. Poznaliśmy pierwsze większe szczegóły na temat rzeczonej produkcji.

Football Manager 2024 – kiedy premiera?

Przede wszystkim znamy datę premiery, którą podało studio Sports Interactive.

Football Manager 2024 ukaże się 6 listopada 2023 roku.

Jednocześnie zadebiutują wersje konsolowe (Xbox Series X/S, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch), a także mobilne. Co ciekawe, te ostatnie będą ekskluzywne dla platformy Netflix. Będzie je można co prawda kupić oddzielnie, lecz wciąż do rozpoczęcia zabawy niezbędne będzie posiadanie konta w serwisie streamingowego giganta.

Co również istotne, na PC oraz konsolach Xbox Football Manager 2024 będzie dostępny od pierwszego dnia w abonamentach Game Pass. Osoby opłacające usługę będą mogły zagrać bez żadnych dodatkowych opłat, podobnie zresztą jak miało to miejsce przy okazji poprzedniej odsłony.

Football Manager 2024 – nowości

Czego możemy spodziewać się po Football Manager 2024? Bardzo istotną funkcją będzie możliwości przeniesienia swojej kariery z poprzedniej odsłony. Dzięki niej nie będzie konieczności budowania swojej drużyny po raz kolejny od zera. Poza tym twórcy chwalą się odświeżonymi stałymi fragmentami gry czy bardziej realistycznymi transferami oraz finansami. Wszystko zostało przygotowane w porozumieniu z ekspertami piłkarskimi.

Kolejne informacje na temat Football Managera 2024 mają zostać podane w kolejnych tygodniach. Pozostaje nam zatem czekać na nowe komunikaty ze strony ekipy Sports Interactive.

Football Manager 2024 można już zakupić w ramach przedsprzedaży na PC oraz konsolach. Przez cały okres przedpremierowy cena gry będzie obniżona o 10%. Osoby, które zdecydują się na preorder wersji na komputery osobiste, będą mogły rozpocząć zabawę w tytule na dwa tygodnie przed jego oficjalną premierą.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO