Znamy już datę premiery Farming Simulator 23

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Znamy już datę premiery Farming Simulator 23

Firma Giants Software zapowiedziała Farming Simulator 23 – kolejną odsłonę bestsellerowej serii, opracowywaną z myślą o konsoli Nintendo Switch i urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android (na wzór Farming Simulator 20). Twórcy pokazali pierwszy zwiastun, podzielili się informacjami na temat nowości oraz ujawnili datę premiery.

Farming Simulator 23 – kiedy premiera?

Farming Simulator 23 pojawi się 23 maja 2023 roku na urządzeniach z systemami Android i iOS oraz Switchu. Jeśli jesteście zainteresowani złożeniem zamówienia przedpremierowego, możecie zrobić to w tym miejscu.

Co nowego pojawi się w Farming Simulator 23?

Farming Simulator 23 to następca Farming Simulator 20 wydanego w 2019 roku. W grze pojawi się ponad 100 licencjonowanych maszyn od takich producentów, jak Case IH, CLAAS, DEUTZ-FAHR, Fendt, John Deere, KRONE, Massey Ferguson, New Holland czy Valtra. Wszystkie one pomogą w prowadzeniu farmy.

W odniesieniu do FS20 natkniemy się tu na kilka nowości. Z pszenicy będziemy mogli wyrobić chleb. Ścinka drzew pozwoli natomiast na budowę mebli, a strzyżenie owiec na wyrabianie ubrań. Zwierząt będzie zresztą więcej, bo pojawią się też kury, krowy, świnie czy konie. Na niektórych z nich będziemy mogli się przejechać – pozostałe natomiast dostarczą różnych zasobów.

Nie zabraknie też nowych warzyw i owoców, takich jak winogrona, oliwki i sorgo – łącznie będzie ich teraz czternaście rodzajów. Akcja rozegra się w Amberstone i Neubrunn – na dwóch mapach zainspirowanych przez krajobrazy USA i Europy. Obie będziemy dowolnie zwiedzać (również pieszo), ponieważ ich charakter będzie otwarty. W trakcie wędrówek znajdziemy rozmaite przedmioty kolekcjonerskie.

Ostatnimi nowościami wymienionymi przez twórców są: poprawione AI oraz lepsze samouczki. Pojawi się też mechanika automatycznego załadunku ściętych drzew oraz palet. Atrakcji jest na tyle dużo, że Farming Simulator 23 można nazwać pełnoprawną odsłoną, nawet jeśli będzie recyklingować wiele rozwiązań z Farming Simulator 22.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO