Farming Simulator 22 Dodatek platynowy – co ujawniono podczas FarmCon 2022?

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Farming Simulator 22 Dodatek platynowy – co ujawniono podczas FarmCon 2022?

Już wkrótce wrócimy na wirtualne pola za sprawą dodatku do Farming Simulator 22. Dodatek platynowy, mimo posiadania niezbyt kreatywnej nazwy, będzie pierwszym dużym rozszerzeniem do produkcji Giants Software i zarazem ostatnim elementem wchodzącym w skład Year One Pass. Szczegóły na jego temat poznaliśmy 12 lipca. W trakcie FarmConu 2022 deweloperzy ujawnili więcej informacji na temat zbliżających się nowości.

Zgodnie z informacjami podanymi przez twórców FS22, omawiane DLC zaoferuje ponad 40 narzędzi i pojazdów, w tym m.in. od Volvo, które zaliczy swój debiut w grze. Prócz maszyn tej marki możemy spodziewać się produktów m.in. od firm:

  • IMPEX,
  • John Deere,
  • Koller,
  • Komatsu,
  • Pfanzelt,
  • Schwarzmüller.

Farming Simulator 2022 Dodatek platynowy zaoferuje nową mapę

Prócz wymienionych powyżej atrakcji po zainstalowaniu Dodatku platynowego gracze otrzymają dostęp do nowej mapy o nazwie Las Silverrun (ang. Silverrun Forest), która, jak sama nazwa sugeruje, będzie skupiała się na przemyśle drzewnym. Miejsce jest wzorowane na krajobrazach północno-zachodniego wybrzeża USA. Twórcy udostępnili materiał wideo, na którym zaprezentowana została nowa lokacja. Znajdziecie go poniżej.

Spodziewać się możemy przede wszystkim:

  • możliwości wykonywania świeżych misji leśnych, sadzenia niespotykanych dotąd gatunków drzew
  • pomagania w realizacji specjalnych projektów, takich jak budowa łodzi w stoczni.

Ponadto najnowsze DLC do Farming Simulator 22 zaoferuje szereg interesujących opcji, jak używanie sprayu w celu oznaczania drzew przeznaczonych do ścięcia. Szykuje się zatem istna gratka dla wszystkich miłośników leśnictwa.

Nie tylko Dodatek platynowy – nowości zmierzające do Farming Simulator 2022

Oprócz Dodatku platynowego fani Farming Simulator 2022 mogą również liczyć na inne atrakcje. FarmCon 2022 przyniósł informacje na temat wielu dodatków, które mają pojawić się w niedalekiej przyszłości. Pierwszy z nich zadebiutuje już 23 sierpnia. Mowa o Vermeer Pack, dzięki któremu do gry trafi 5 pojazdów od producenta Vermeer. W tym miejscu znajdziecie więcej informacji. Natomiast zwiastun samej paczki zobaczycie poniżej. Zestaw dostępny jest obecnie w promocyjnej cenie niecałych 7 euro (około 32 zł), a po 22 sierpnia jego cena wynosić będzie 7,99 euro (około 38 zł).

Kilka dni później, bo 27 sierpnia, do gry trafi pakiet urządzeń rolniczych. Dodatek Pumps N’ Hoses da nam 30 różnych instalacji. Będą to systemy nawadniające, separatory obornika czy urządzenia nawożące. Wszystkich razem ma być 30. Cena zestawu to 17,99 euro, co w przeliczeniu daje około 80 zł. Tutaj znajduje się więcej informacji, a poniżej jest zwiastun. 

FarmCon 22 trwało do 24 lipca, ale na oficjalnym kanale twórców w serwisie Twitch dostępne są filmy z prezentacji. Możecie więc nadrobić zaległości.

Dodatek platynowy – cena nie zabija

Vermeer Pack i Dodatek platynowy są częścią przepustki Year One Pass, wycenionej na około 180 zł. W jej skład wchodzą również Kubota Pack i Antonio Carraro Pack. Jeśli wolimy kupić samo rozszerzenie, ekipa ze studia Giants Software ustaliła cenę dodatku na 18,99 euro (około 91 złotych). Wyboru nie mamy w przypadku Pumps N’ Hoses – rozszerzenie nie jest częścią Year One Passa i możemy je nabyć wyłącznie oddzielnie.

Równolegle z Dodatkiem platynowym na rynku ukaże się Edycja platynowa Farming Simulator 22. W jej skład wejdzie podstawowa wersja tytułu wraz z opisanym wyżej rozszerzeniem i wydanymi pakietami zawartości. Jak chwalą się twórcy, zaoferuje ona ponad 500 licencjonowanych maszyn od około 100 producentów z całego świata. Wydaje się to zatem doskonałą opcją, by rozpocząć zabawę w tytule z jak największą ilością zawartości.

Najważniejsze informacje o FS22 znajdziesz tutaj:
Co wiemy o grze Farming Simulator 22?
Farming Simulator 22 – czym się różni od poprzedniej wersji gry?

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO