Far Cry 7 zapowiada się wybornie. Na taką odsłonę serii warto poczekać

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Far Cry 7 zapowiada się wybornie. Na taką odsłonę serii warto poczekać

Na premierę Far Cry 7 będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. W sieci jednak pojawiło się już wiele plotek na jego temat. Gra ma przedstawiać bardzo ciekawe rozwiązania związane z gameplayem i fabułą. Kiedy wyjdzie Far Cry 7 i czego możemy się po nim spodziewać? W tym artykule dzielimy się z Wami wszystkim, co już wiemy o tej świetnie zapowiadającej się nowe odsłonie serii.

Kiedy premiera Far Cry 7? Najnowsze plotki

W sieci pojawiają się informacje wskazujące na to, że Far Cry 7 mógłby pojawić się jesienią 2025.

Mimo że część fanów traktuje tę informację niemalże za pewnik, nie została ona w żaden sposób potwierdzona przez Ubisoft. Jest to jednak całkiem prawdopodobny scenariusz, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak wiele pogłosek o tym, jakie mechaniki pojawią się w grze, wychodzi na światło dzienne.

Far Cry 7 z zupełnie nową zaskakującą formułą

Tom Henderson na łamach Insider Gaming zdradził już sporo informacji Far Cry 7 oraz obalił sporo wcześniejszych plotek.

Ponoć Far Cry 7 zaoferuje nieliniową historię, koncentrującą się dookoła porwanej rodziny głównego bohatera.

Zostali oni uprowadzeni przez grupę zwaną „Sons of Truth”, a nasze zadanie polegać ma na ich uwolnieniu. Elementem wyróżniającym ma być ograniczenie czasowe, podczas którego musimy uratować rodzinę, a także mechanika przesłuchań, służąca do zdobywania informacji. Ograniczenie czasowe miałoby wynosić 24 lub 72 godziny czasu rzeczywistego. Odliczanie może być zatrzymane jedynie wtedy, kiedy gracz uda się do jednego z wyznaczonych punktów nazywanych „safehouse”.

Co ważne, nie wszystkim musimy pomóc, co ma mieć wpływ na historię. O przyszłości naszej rodziny powinny zadecydować nasze wybory w czasie rozgrywki, między innymi kolejność, w jakiej zdecydujemy się ratować bliskich. Zakładając oczywiście, że powyższe doniesienia są prawdziwe.

Warto również wspomnieć, że wcześniej pojawiały się plotki wskazujące na to, że Far Cry 7 skorzysta z dorobku Far Cry 3 oraz Far Cry 5. Zakładano, że nie wykorzysta on pomysłów poprzedniej odsłony, a zamiast tego użyje najlepsze elementy z wymienionych części. Informacje te wyglądały na całkiem rozsądne, bo nad najnowszą grą pracować ma Drew Holmes, czyli osoba odpowiedzialna za fabułę w Far Cry 5. Krążyły także plotki, że historia z przenieść ma nas na tropikalną wyspę Kimsan, znajdującą się niedaleko Korei, co przywodzi na myśl właśnie Far Cry 3. Zakładano też, że gra będzie nosić nazwę Far Cry: Rise. Insider Gaming neguje jednak wszystkie informacje związane z wyspą Kimsan oraz domniemaną nazwą gry.

Far Cry 7 może wprowadzić niemałą rewolucję

Odwlekanie daty premiery Far Cry 7 niekoniecznie jest złą wiadomością – może to wyjść marce na dobre. Tak właśnie było w przypadku cyklu Assassin’s Creed, który złapał zadyszkę po średnio udanym debiucie Syndicate’a. Twórcy zrobili sobie przerwę od regularnego wydawania gier spod znaku AC, co zaowocowało późniejszym powszechnie chwalonym Assassin’s Creed: Origins. Takiego powiewu świeżości może doczekać się również Far Cry 7.

Istnieje kilka przesłanek wskazujących na nadejście gruntownych zmian i niemałą rewolucję w formule tej serii. Far Cry 7 jest tworzony głównie przez studio Ubisoft Montreal, korzystające z najnowszej wersji silnika Snowdrop, którego jeszcze w tym cyklu nie widzieliśmy. Snowdrop zasila m.in. tytuły z serii The Division. Ich akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, co pozwala domniemywać, że Far Cry 7 porzuci widok pierwszoosobowy.

Czy Far Cry 7 dostanie tryb multiplayer?

Far Cry już od kilku części flirtuje z trybami kooperacyjnymi, ale jak do tej pory nie były one ani zbytnio rozbudowane, ani nawet pasujące do charakteru zabawy. W obliczu coraz silniejszej rynkowej presji tworzenia dochodowych gier sieciowych oraz tarapatów finansowych firmy, Far Cry 7 może spróbować dostosować się do panujących trendów i postawić mocniej na rozgrywkę wieloosobową.

Zgodnie z doniesieniami serwisów Kotaku i Insider Gaming Ubisoft nie tylko przygotowuje Far Cry 7, ale tworzy też osobną grę sieciową pod tym samym szyldem.

Twórcy rozważają podobno dostarczenie produkcji typu „gra-usługa” z częstymi aktualizacjami i masą dodatkowej popremierowej zawartości. Gra sieciowa miałaby łączyć elementy survivalowe charakterystyczne dla serii Far Cry z popularnym wśród graczy trybem battle royale. Jej akcja miałaby być osadzona na Alasce, gdzie mierzylibyśmy się z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, drapieżnikami i oczywiście innymi graczami. Niedawne doniesienia wskazują również, że tej multiplayerowej grze byłoby bliżej gatunku extraction shooter.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (80 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO