Far Cry 7 – kiedy premiera? To może być rewolucja

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Far Cry 7 – kiedy premiera? To może być rewolucja

Premiera Far Cry 7 to wciąż odległa przyszłość, niemniej pierwsze informacje na temat nowej produkcji Ubisoftu pozwalają snuć pewne przypuszczenia. Czym ta gra w ogóle będzie i kiedy wychodzi Far Cry 7? W tym artykule dzielimy się z Wami wszystkim, co wiemy, i próbujemy udzielić odpowiedzi na najbardziej palące pytania.

Spis treści:

Far Cry 7 – premiera nie nastąpi prędko

Podstawową kwestią jest data premiery nowy Far Cry. Na ten moment nie mamy żadnych potwierdzonych informacji na temat tego, kiedy wychodzi Far Cry 7, ale mamy solidne podstawy sądzić, że nie nastąpi to prędko. Gra nie doczekała się jeszcze żadnej oficjalnej zapowiedzi, a niedawne wieści z obozu Ubisoftu sugerują, że firma nie będzie się spieszyć z wydaniem „siódemki”.

W ostatnim czasie Ubisoft zmaga się z problemami finansowymi. Prezes przedsiębiorstwa zwrócił się niedawno do pracowników z prośbą o rozsądne wydawanie firmowych pieniędzy. Z kolei osoby tam zatrudnione skarżą się na warunki pracy we francuskiej korporacji. Wygląda na to, że włodarze Ubisoftu muszą najpierw wygospodarować trochę czasu na porządki we własnych szeregach, nim przejdą do wydawania kolejnej części Far Cry.

Druga sprawa to priorytetyzacja projektów. Dokumenty finansowe Ubisoftu zdradzają, że firma chce skupić się na bardziej dochodowych przedsięwzięciach, czyli m.in. na rozwoju serii Assassin’s Creed. To oznacza, że nowy Far Cry zapewne został odsunięty na boczny tor.

Far Cry 7 – czy to będzie rewolucja?

Odwlekanie daty premiery Far Cry 7 niekoniecznie jest złą wiadomością – może to wyjść marce na dobre. Tak właśnie było w przypadku cyklu Assassin’s Creed, który złapał zadyszkę po średnio udanym debiucie Syndicate’a. Twórcy zrobili sobie przerwę od regularnego wydawania gier spod znaku AC, co zaowocowało późniejszym powszechnie chwalonym Assassin’s Creed: Origins. Takiego powiewu świeżości może doczekać się również Far Cry 7.

Istnieje kilka przesłanek wskazujących na nadejście gruntownych zmian i niemałą rewolucję w formule serii Far Cry. Po pierwsze, Far Cry 7 jest tworzony głównie przez studio Ubisoft Montreal, korzystające z najnowszej wersji silnika Snowdrop, którego jeszcze w tym cyklu nie widzieliśmy. Snowdrop zasila m.in. tytuły z serii The Division. Ich akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, co pozwala domniemywać, że Far Cry 7 porzuci widok pierwszoosobowy.

Premiera Far Cry 7 to dość odległe wydarzenie.
Dla gry Far Cry 7 premiera to dość odległe wydarzenie. Liczymy jednak na rewolucyjne zmiany.

Czy nowy Far Cry w końcu dostanie tryb multiplayer?

Far Cry już od kilku części flirtuje z trybami kooperacyjnymi, ale jak do tej pory nie były one ani zbytnio rozbudowane, ani nawet pasujące do charakteru zabawy. W obliczu coraz silniejszej rynkowej presji tworzenia dochodowych gier sieciowych oraz wspomnianych wyżej tarapatów finansowych firmy Far Cry 7 może spróbować dostosować się do panujących trendów i postawić mocniej na rozgrywkę wieloosobową.

Zgodnie z doniesieniami serwisów Kotaku i Insider Gaming Ubisoft nie tylko przygotowuje Far Cry 7, ale tworzy też osobną grę sieciową pod tym samym szyldem. Twórcy rozważają podobno dostarczenie produkcji typu „gra-usługa” z częstymi aktualizacjami i masą dodatkowej popremierowej zawartości.

Gra sieciowa miałaby łączyć elementy survivalowe charakterystyczne dla serii Far Cry z popularnym wśród graczy trybem battle royale. Jej akcja miałaby być osadzona na Alasce, gdzie mierzylibyśmy się z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, drapieżnikami i oczywiście innymi graczami.

Far Cry 7 – wymagania sprzętowe

Zgodnie z dotychczasową polityką wydawniczą Ubisoftu możemy spodziewać się, że Far Cry 7 zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Aktualnie nie znamy szczegółów dotyczących wymagań sprzętowych gry Far Cry 7. Jeśli założymy, że wyjdzie ona dopiero za 2–3 lata, sprzęt potrzebny do jej uruchomienia będzie musiał być co najmniej tak dobry jak ten niezbędny do Far Cry 6. To oznaczałoby konieczność wyposażenia się w procesor AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz lub Intel Core i7-7700 3.6 GHz, 16 GB RAM-u oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1080 (8 GB).


Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
2.7/5 - (33 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO