Dodatek Lost Between Worlds poprowadzi Far Cry 6 w nowym kierunku

| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Dodatek Lost Between Worlds poprowadzi Far Cry 6 w nowym kierunku

Far Cry 6 zadebiutował 7 października 2021 roku i od tamtej pory otrzymał 3 dodatki – każdy z nich wyraźnie nawiązywał do antagonistów z poprzednich części gry: Vaasa, Pagan Mina oraz Josepha Seeda. Niedługo pojawi się kolejne rozszerzenie, które będzie znacząco odbiegać od standardów serii. Co o nim wiemy?

Spis treści:

Far Cry 6: Lost Between Worlds – kiedy premiera?

Nowe DLC do Far Cry 6 nosi nazwę Lost Between Worlds. Premiera dodatku zaplanowana jest na 6 grudnia tego roku.

Będzie on dostępny na tym samym sprzęcie, co podstawowa gra, czyli PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S oraz Xbox One. Cena Far Cry 6: Lost Between Worlds to 20 dolarów – czyli około 90 zł. Dodatek zakupimy osobno lub otrzymamy w ramach nabytej wcześniej przepustki sezonowej.

Fabuła nowego dodatku do Far Cry 6

Bohaterowi (ponownie będzie to Dani Rojas) przyjdzie znaleźć sposób na wydostanie się z alternatywnego wymiaru, w którym w przeciwnym wypadku pozostanie przez 5 milionów lat. Żeby temu zapobiec, konieczne będzie zdobycie pięciu kryształów. Potrzebne są one do naprawy statku, który uległ zniszczeniu – a tylko na jego pokładzie można liczyć na powrót do starego świata.

W nowej opowieści Dani towarzyszyć będzie sztuczna inteligencja Fai – to właśnie do niej należy wspomniany wyżej statek. Może się wydawać, że tajemniczej AI zależy na czymś więcej, niż wydostanie się, ale o tym przekonamy się, poznając kolejne rozdziały opowieści.

Rozgrywka z Lost Between Worlds

W Far Cry 6: Lost Between Worlds staniemy w szranki z nowymi wrogami. Są to Odłamkołaki (Shardfaces), czyli zwierzęta i ludzie poddani mocy kryształu. Zwiastun wyraźnie sugeruje, że w zależności od ich koloru, będziemy musieli korzystać z różnego typu pocisków, aby ich zlikwidować. Tyczy się to zarówno cichej eliminacji, jak i otwartych starć.

Twórcy zapewniają, że każdą z misji będziemy mogli ukończyć na różne sposoby – istnieje prawdopodobieństwo, że dodatek dobrze sprawdzi się w przypadku osób, którym jednokrotne ukończenie rozszerzenia nie będzie wystarczyć. Za wykonywanie zadań będziemy nagradzani nowymi mocami i uzbrojeniem.

Far Cry 6 otrzymał wersję próbną

Warto również odnotować, że Far Cry 6 otrzymał wersję demonstracyjną. Pozwala ona na sprawdzenie siedmiu pierwszych misji fabularnych oraz wyspy startowej.

Promocja tyczy się wszystkich platform, na których pojawiła się gra.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO