Fall Guys za darmo – już dostępne na wszystkich platformach!

| autor: Patrycja Ulatowska | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Fall Guys za darmo – już dostępne na wszystkich platformach!

Fall Guys: Ultimate Knockout w momencie swojej premiery stał się niespodziewanym hitem. Produkcja zadebiutowała na pecetach oraz PS4 w 2020 roku. Posiadacze PlayStation Plus mogli przetestować grę w ramach abonamentu – początkowo tytuł bił rekordy popularności, jednak w kolejnych miesiącach graczy ubywało. Z pewnością teraz to się zmieni – popularna produkcja studia Mediatonic została udostępniona za darmo. Uwielbiana zręcznościówka wczoraj przeszła na model free-to-play, jest dostępna już na wszystkich platformach oraz wspiera grę międzyplatformową – crossplay.

Fall Guys za darmo

Fall Guys zadebiutowało 21 czerwca na konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PS5 oraz Nintendo Switch. Gra jest już niedostępna na platformie Steam, ale nowi gracze mogą pobrać ją w sklepie Epic Games Store – gdzie produkcja została udostępniona w ramach free-to-play.

Aby uzyskać dostęp do produkcji typu F2P nie wymagana jest od użytkownika żadna opłata. Może w nią zagrać każdy, bez ograniczeń. Jedynie korzystanie z dodatkowych funkcjonalności jest płatne – chodzi o mikrotransakcje, do których dostęp uzyskuje się przez wewnętrzne sklepy gier. Można tam zaopatrzyć się w przedmioty, które pozwalają np. nabyć nowe umiejętności lub przedmioty.

Fenomen Fall Guys

Fall Guys zyskało popularność przede wszystkim z uwagi na swoje wyjątkowe podejście do battle royale. Gra w całości opiera się na trybie multiplayerw abstrakcyjnym turnieju może wziąć udział maksymalnie 60 graczy, przystępujących do losowanych przez konkurencję gier, np. rywalizacji z innymi lub kooperacji w swojej drużynie. Celem jest przechodzenie do kolejnych rund i zdobycie korony zwycięstwa.

Produkcja spodobała się wielu streamerom, którzy chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami, poprzez transmisje na Twitchu oraz YouTube. Po premierze cieszyła się ogromną popularnością – w najlepszych momentach zalogowanych w grze jednocześnie było ponad 170 tysięcy użytkowników.

Z czasem wyniki zaczęły spadać, jednak przejście na model pozwalający zagrać w Fall Guys za darmo i jej dostęp na kolejnych platformach może sprawić, że stanie się na nowo głośną produkcją.  Może to być możliwe również dzięki nowościom – produkcja otrzymała świeże mapy oraz mechaniki rozgrywki. Pojawiła się też wyczekiwana funkcja cross-play.

Popularne w tej tematyce:
Epic Games czy Steam – co wybierasz?
Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO