Exoprimal zaprezentowany na Capcom Spotlight Showcase

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Exoprimal zaprezentowany na Capcom Spotlight Showcase

Wczorajszy pokaz Capcom Spotlight Showcase zaowocował szeregiem interesujących wieści dla wszystkich miłośników gier japońskiego wydawcy. Jedno z ogłoszeń dotyczyło trzecioosobowej strzelanki Exoprimal. Dowiedzieliśmy się, że tytuł zadebiutuje 14 lipca i trafi na PC oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Zwiastun i otwarta beta Exoprimal

Wraz z tą informacją zaprezentowany został nowy zwiastun. Dość obszernie prezentuje on tło fabularne najnowszego dzieła firmy Capcom oraz to, czego mniej więcej możemy spodziewać się po rozgrywce.

Dodatkowo trailer informuje o otwartych beta-testach Exoprimal. Wystartują one 17 marca i potrwają do 19 marca. Każdy zainteresowany będzie mógł sprawdzić, czy tytuł jest wart jego pieniędzy.

Exoprimal – wymagania sprzętowe

Na platformie Steam są również dostępne wymagania sprzętowe Exoprimal. Oto one:

Minimalne wymagania Exoprimal (ustawienia minimalne, 1080p / 30fps):

 • System operacyjny: Windows 10 w wersji 20H2 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 3 1200
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti z 4GB VRAM / AMD Radeon RX 560 z 4GB VRAM
 • DirectX: wersja 12
 • Miejsce na dysku: 50 GB

Rekomendowane wymagania Exoprimal (ustawienia średnie; 1080p / 60fps):

 • System operacyjny: Windows 10 w wersji 20H2 (64-bitowy) / Windows 11
 • Procesor: Intel Core i7-8700K / AMD Ryzen 5 3600X
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 590
 • DirectX: wersja 12
 • Miejsce na dysku: 50 GB

Czym jest Exoprimal?

Gra Exoprimal została zapowiedziana podczas prezentacji State of Play niemal równo rok temu. Na tytułem pracuje między innymi Hiroyuki Kobayashi, czyli producent gier z cyklu Dino Crisis – jednej z bardziej znanych marek Capcomu. Choć teoretycznie omawiana w niniejszym tekście pozycja nie ma nic wspólnego z rzeczoną serią, dinozaurów również tu nie zabraknie.

Akcja tytułu toczy się w 2040 roku. Na Ziemię przez tajemnicze portale zaczynają przedostawać się ogromne, prehistoryczne gady. Sieją one spustoszenie na naszym globie. Aby się im przeciwstawić, potężna korporacja Aibius opracowała zaawansowaną AI znaną jako Leviathan, potrafiącą przewidywać kolejne cele dinozaurów, a także specjalne egzoszkielety znacznie wspomagające zdolności bojowe żołnierzy. Gracze wcielają się w jednego z nich.

Exoprimal jest tworzone wyłącznie z myślą o zabawie wieloosobowej. W podstawowym trybie rozgrywki do rywalizacji staną dwie pięcioosobowe drużyny, przed którymi postawione zostaną określone zadania. Ta ekipa, która wykona je jako pierwsza, zwycięży w meczu.

Niestety z powodu skupienia się na multiplayerze Exoprimal będzie posiadało jeden zasadniczy dla niektórych problem. Aby uruchomić tytuł, niezbędne okaże się utrzymywanie stałego połączenia internetowego. Zdecydowanie nie jest to zatem pozycja dla osób preferujących samotne doświadczenia.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO