Eevee ewolucje w Pokemon GO – jak ewoluować Eevee’ego w wybraną formę?

| autor: Karolina Myślińska | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Eevee ewolucje w Pokemon GO – jak ewoluować Eevee’ego w wybraną formę?

W życiu każdego gracza Pokemon GO prędzej czy później przychodzi moment, w którym zadaje on sobie pytanie: „Jak ewoluować Eevee w wybraną przeze mnie formę?”. Stworek, w przeciwieństwie do większości pozostałych pokemonów, posiada bowiem zdolność ewoluowania w aż 8 różnych form, z czego każda przynależy do innego typu. Ewolucje Eevee można wykonać na różne sposoby, jednak często przysparzają wielu problemów początkującym trenerom.

Spis treści:

Jak ewoluować Eevee w Pokemon GO?

W Pokemon GO kwestia ewolucji prezentuje się inaczej względem gier konsolowych głównej serii, gdzie używało się głównie kamieni ewolucyjnych. Związana z nimi mechanika została dodana do Pokemon GO później niż możliwość wyboru formy, w którą chcemy zmienić naszego Eevee’ego. Wspomniane przedmioty pojawiły się w grze niemal rok po debiucie Vaporeona, Jolteona i Flareona. Z tego powodu twórcy zdecydowali się na umożliwienie trenerom ewoluowania Eevee’ego za pomocą innych metod.

Eevee, jak większość stworków w Pokemon GO, do ewolucji potrzebuje odpowiedniej liczby cukierków.

W tym przypadku wymagane jest 25, czyli niewiele w porównaniu chociażby do Magikarpa czy Meltana, które potrzebują po 400 „cuksów”. Cukierki możemy skompletować, korzystając z wielu mechanik.

 • Jedną z najefektywniejszych jest łapanie każdego spotkanego Eevee’ego. Za złapanego stworka w bazowej formie otrzymujemy 3 cukierki, a jeśli użyjemy Pinap Berry, liczba ta zostanie podwojona. Eevee jest jednym z najczęściej występujących gatunków w grze, dlatego taki sposób jest bardzo wydajny.
 • Cukierki możemy również uzyskać, usuwając złapane stworki – za każdego wytransferowanego Pokemona otrzymamy 1 sztukę.
 • Wykluwanie jajek i spacerowanie z Eevee u boku to kolejne efektywne metody.

Jaka jest najlepsza ewolucja Eevee?

To następne z często zadawanych pytań w gronie Pokétrenerów. Odpowiedź zależy oczywiście od tego, czego dany gracz potrzebuje i jakie są jego preferencje w walkach

Bazując na DPS, czyli liczbie obrażeń zadawanych na sekundę, zdecydowanym zwycięzcą będzie Espeon. Plasuje się on wysoko na liście najlepszych ofensywnych stworków dostępnych obecnie w grze. Jego kombinacja ataków Confusion i Psychic zdaje się świetnym wyborem dla trenera chcącego pokonać Pokemony typu walczącego bądź trującego. Espeon nie jest co prawda w czołówce najlepszych stworków typu psychicznego, gdyż wyprzedzają go Mewtwo, Deoxys, Lunala czy Hoopa, ale wciąż stanowi dobry wybór dla początkujących graczy. Jego ogromną zaletą jest na pewno łatwość zdobycia.

Innymi silnymi „eeveelucjami” są Umbreon i Sylveon. Umbreon doskonale sprawdza się w walkach PvP (gracz kontra gracz), dzięki atakom Snarl, Foul Play i Last Resort, oraz znajduje swoje miejsce w drużynach czołowych graczy Great League. 

Ewolucja Eevee Umbreon
Umbreon

Sylveon jest świetnym wyborem typu baśniowego, posiadając niewielką konkurencję na tym polu. Pod względem DPS wyprzedzają go jedynie Gardevoir i Togekiss, zatem nada się on do walki z typami: walczącym, smoczym i mrocznym. Sylveon sprawdzi się również w PvP dzięki atakom Charm, Moonblast i Psychoshock.

Jak ewoluować Eevee w dowolną formę?

Najprostszym sposobem na uzyskanie dowolnej „eeveelucji” jest nadanie naszemu stworkowi odpowiedniej nazwy – gwarantuje to uzyskanie pożądanej formy.

Każda z nich nawiązuje do anime Pokemon. Jest bowiem imieniem trenera, który posiadał daną formę stworka w swojej drużynie. Taki sposób ewolucji jest jednak jednorazowy, dlatego warto upewnić się dwa razy przed wciśnięciem przycisku „Evolve”. W grze nie istnieją żadne wielorazowe kody do ewolucji Eevee’ego

Nazwy są następujące:

 • Rainer – dla Vaporeona
 • Sparky – dla Jolteona
 • Pyro – dla Flareona
 • Tamao – dla Umbreona
 • Sakura – dla Espeona
 • Linnea – dla Leafeona
 • Rea – dla Glaceona
 • Kira – dla Sylveona

Jak ewoluować Eevee w Sylveona?

W tym celu możemy skorzystać z opcji nadania mu imienia „Kira”. Gdy wykonamy tę czynność, ikonka znaku zapytania na przycisku „Evolve” powinna zmienić się w sylwetkę Sylveona, który jest najnowszą formą w grze. Metoda jest niestety jednorazowa, dlatego upewnij się, że ewoluujesz odpowiedniego stworka.

Druga metoda wymaga nieco więcej zachodu. Należy ustawić danego Eevee’ego jako Buddy i zdobyć z nim łącznie co najmniej 70 serduszek. Dopiero wtedy ikonka powinna się zmienić i udostępnić nam ewolucję w formę baśniową. 

Ewolucja Eevee Sylveon
Sylveon

Jak ewoluować Eevee w Leafeona lub Glaceona?

W tym celu, podobnie jak w przypadku pozostałych form, można zastosować metodę zmiany nazwy na Linnea (jeżeli chcemy uzyskać Leafeona) lub Rea (jeżeli chcemy uzyskać Glaceona).

Drugą metodą jest znalezienie się w pobliżu Mossy lub Glacial Lure. Wabik może być aktywowany przez dowolną osobę. Ważne, aby znaleźć się w jego zasięgu w trakcie dokonywania ewolucji Eevee’ego. Gdy ustawimy się w odpowiednim dystansie od PokéStopa, ikonka przy przycisku „Evolve” przybierze sylwetkę Leafeona (Mossy Lure) lub Glaceona (Glacial Lure).

Ewolucja Eevee Leafeon i Glaceon
Leafeon i Glaceon

Jak ewoluować Eevee w Umbreona lub Espeona?

W tym celu, podobnie jak w przypadku pozostałych form, można zastosować metodę zmiany nazwy na Tamao (jeżeli chcemy uzyskać Umbreona) lub Sakura (jeżeli chcemy uzyskać Espeona). 

Drugą metodą jest ustawienie danego Eevee’ego na Buddy, a następnie przejście z nim co najmniej 10 km. Ważne jest, aby w trakcie pokonywania tego dystansu nie zmieniać Buddy na innego – Eevee musi być ustawiony dopóki nie przekroczymy dziesiątego kilometra. Każda zmiana resetuje licznik kilometrów uzyskanych z poprzednim stworkiem. Gdy zrobimy wszystko prawidłowo, ikonka przy przycisku „Evolve” powinna zmienić się w sylwetkę Umbreona (nocą) lub Espeona (za dnia).

Ewolucja Eevee Espeon i Umbreon
Espeon i Umbreon

Jak ewoluować Eevee w Vaporeona, Jolteona lub Flareona?

Podobnie jak w przypadku pozostałych form można zastosować metodę zmiany nazwy stworka na Rainer, Sparky lub Pyro dla uzyskania kolejno Vaporeona, Jolteona lub Flareona.

Oprócz tego nie istnieje żadna metoda dająca całkowitą pewność, jakiego Pokemona uzyskamy po ewolucji. Bazowo na przycisku „Evolve” znajduje się znak zapytania, który słusznie sugeruje, że po jego wciśnięciu uzyskamy losową formę Eevee’ego z Kanto. 

Ewolucja Eevee Vaporeon, Jolteon i Flareon
Vaporeon, Jolteon i Flareon

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia medio- i groznawca. Wielka fanka franczyzy Pokemon. Może pochwalić się znajomością każdego z 905 stworków. Oprócz tego interesuje się filmami, serialami i digital paintingiem.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO