Evil West – premiera wkrótce. Poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Evil West – premiera wkrótce. Poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe

Amerykański Dziki Zachód w swoim najbardziej typowym wyobrażeniu tkwi w powszechnej świadomości już od blisko dwóch stuleci. Przez lata otrzymywaliśmy różne jego wyobrażenia w popkulturze – od jak najbardziej realistycznego po pełne fantastycznych elementów. Swoją wizję postanowiło zaprezentować również polskie studio Flying Wild Hog, znane między innymi z marek Shadow Warrior oraz Hard Reset. Przygotowało ono grę Evil West, która premierę będzie miała już w przyszłym tygodniu. Zebraliśmy zatem wszystko, co warto wiedzieć o grze.

Spis treści:

Evil West – wymagania sprzętowe na PC

Aby gracze, przynajmniej ci pecetowi, mogli odpowiednio przygotować się na debiut gry, ekipa z Flying Wild Hog przedstawiła oficjalne wymagania sprzętowe swojego najnowszego tytułu (via Wccftech). Na szczęście wymagania Evil West nie są specjalnie wygórowane. Możecie je zobaczyć poniżej.

Minimalne wymagania Evil West (1080p, 30 fps-ów, średnie ustawienia graficzne)

 • OS: Windows 10 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core i5-2500k (3.3 GHz) lub AMD FX-6300 X6 (3.5 GHz)
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 750 Ti lub Radeon RX 460

Zalecane wymagania Evil West (1080p, 60 fps-ów, epickie ustawienia graficzne)

 • OS: Windows 10 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core i5-10505 (3.2 GHz) lub AMD Ryzen 5 1600 (3.2 GHz)
 • Pamięć: 16 GB
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 lub Radeon RX 590

Evil West – tryby graficzne na konsolach

Jeśli natomiast jesteście graczami konsolowymi, to dla Was również pojawiły się pewne interesujące informacje związane z Evil West. Otóż poznaliśmy tryby graficzne, w jakich będzie można uruchomić ten tytuł na platformach Sony oraz Microsoftu. Niestety, tutaj mamy nieco gorsze wiadomości. Najnowsze dzieło Flying Wild Hog w przypadku konsol nowej generacji w trybie 4K będzie działało jedynie w 30 fps-ach, choć sądząc po wymaganiach sprzętowych na PC, teoretycznie nie powinny mieć one większego problemu z „uciągnięciem” gry w 60 fps-ach. Może to sugerować, że produkcja nie została zbyt dobrze zoptymalizowana, przynajmniej w przypadku „next-genów”.

Tryby graficzne na konsolach

 • Xbox One: 1080p i 30 fps
 • Xbox One X: 2160p i 30 fps
 • Xbox One S: 1080p i 30 fps
 • Xbox Series X: 2160p i 30 fps (tryb jakościowy) / 1080p i 60 fps (tryb wydajnościowy)
 • PS4: 1080p i 30 fps
 • PS4 Pro: 1080p i 30 fps (z ulepszoną grafiką w porównaniu ze zwykłym PS4)
 • PS5: 2160p i 30 fps (tryb jakościowy) / 1080p i 60fps (tryb wydajnościowy)

Evil West – premiera, fabuła, gameplay

Premiera Evil West będzie miała miejsce 22 listopada 2022. Tak jak wspomnieliśmy przy wymaganiach, gra ukaże się na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S.

Wszystko to jest bardzo ciekawe, lecz niektórzy w tym momencie mogą zapytać, czym w ogóle jest Evil West? To trzecioosobowa gra akcji, która została oficjalnie zapowiedziana podczas imprezy The Game Awards 2020.

Akcja Evil West toczy się na Dzikim Zachodzie, ale pełnym zjawisk nadprzyrodzonych i nowoczesnych technologii.

Główny bohater jest członkiem organizacji zwalczającej potwory. Musi on stawić czoła pladze okropności, która opanowała Stany Zjednoczone.

Rozgrywka w Evil West będzie polegała na eksterminacji hord przeciwników. Posłuży do tego zróżnicowany arsenał. Będziemy mogli skorzystać m.in. z konwencjonalnych broni palnych, zasilanej elektrycznością rękawicy czy rozmaitych gadżetów. Z czasem bohater otrzyma szansę na rozwój, co dodatkowo ułatwi eliminowanie potworów. Mały przedsmak tego, jak tytuł będzie wyglądał w akcji, możecie zobaczyć na poniższych zwiastunach.

Na koniec warto zaznaczyć, że na wszystkich platformach tytuł zostanie wydany w polskiej wersji językowej. Będzie ona obejmowała wyłącznie napisy.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO