Euro Truck Simulator 2 West Balkans – nowy dodatek zabierze nas na Bałkany

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Euro Truck Simulator 2 West Balkans – nowy dodatek zabierze nas na Bałkany

Ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę plany rozwoju Euro Truck Simulator 2 uległy pewnym zmianom. Pierwotnie kolejnym dodatkiem do tego przebojowego symulatora kierowcy ciężarówki podróżującego po Europie miało być skupione na Rosji rozszerzenie Heart of Russia. Ekipa z czeskiego studia SCS Software podjęła jednak decyzję, że nie ujrzy ono światła dziennego, dopóki sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów nie ulegnie „uzdrowieniu”. W zamian gracze odbędą wirtualną podróż na Bałkany w ramach świeżo zapowiedzianego DLC ETS2: West Balkans.

Od Słowenii po Albanię

Nadchodzące rozszerzenie wprowadzi do ETS2 aż osiem nowych krajów, które niegdyś wchodziły w skład Jugosławii. Mowa tu o Albanii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Kosowie, Czarnogórze, Macedonii Północnej, Serbii oraz Słowenii. Twórcy przyznają, że ze względu na liczbę państw opracowanie tego DLC stanowi dla nich spore wyzwanie.

Gracze powinni być jednak zadowoleni, gdyż w wirtualnych wersjach wymienionych krajów nie zabraknie charakterystycznych dla nich elementów – lokalnej flory i fauny, zabytków, układu dróg itp. Niewielki przedsmak tego, jak atrakcje te mają się prezentować w akcji, możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie oraz screenach opublikowanych przez SCS Software.

ETS2 West Balkans
Źródło: blog.scssoft.com
ETS2 DLC West Balkans
Źródło: blog.scssoft.com

Ponad rok prac nad ETS2 West Balkans

To, że właśnie zachodnie Bałkany będą tematem nowego DLC do Euro Truck Simulator 2, można było już wywnioskować przy okazji wielkanocnego polowania na „jajka”. Na swoich kanałach społecznościowych twórcy ETS2 poukrywali pewne wskazówki, nakierowujące graczy na lokalizację nadchodzącego rozszerzenia.

Należy bowiem zaznaczyć, że prace nad dodatkiem West Balkans nie rozpoczęły się wczoraj. Trwają one już od przeszło roku. Pierwsze prototypy obiektów powstały jesienią 2021 roku. Prace na pełną skalę wystartowały jednak dopiero parę miesięcy temu. Twórcy postarają się doprowadzić produkcję do końca tak szybko, jak to tylko możliwe. Jak na razie nie wiadomo jednak, kiedy DLC będzie miało swoją premierę.

ETS2 West Balkans noc
Źródło: blog.scssoft.com

Mapa Europy powoli się zapełnia

Euro Truck Simulator 2 pojawiło się na rynku w 2012 roku. W momencie premiery mapa tytułu obejmowała jedynie fragment Europy, lecz od przeszło 10 lat tytuł jest intensywnie rozwijany. Dziś w grze możemy odwiedzić już niemal każdy zakątek Starego Kontynentu. Po tym, gdy zostanie wydane DLC West Balkans, do uzupełnienia zostanie praktycznie jedynie wschodnia flanka Europy, czyli takie państwa, jak Ukraina i Białoruś, południe w postaci Grecji, północna część Skandynawii oraz Irlandia. Co zatem będzie tematem następnego dodatku? Z pewnością miło byłoby zobaczyć wspomnianą Ukrainę, lecz czy tak się rzeczywiście stanie, o tym zadecyduje samo studio SCS Software. Jedno jest pewne – długoletniego, skutecznego wsparcia ETS2 może pozazdrościć niejedna produkcja od dużego wydawcy.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO