Runął mur dzielący pecetowców. Epic Games Store wprowadza crossplay

Autor
Sebastian "Junkie" Kasparek
Fan popkultury, kinomaniak, który stara się analitycznie patrzeć na gry. Bierze udział w misji szerzenia miłości do Nicolasa Windinga Refna i Goichiego Sudy.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)
| autor: Sebastian "Junkie" Kasparek |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Runął mur dzielący pecetowców. Epic Games Store wprowadza crossplay

Nadszedł koniec jednego ze sztucznych podziałów między użytkownikami PC. Epic Games Store wprowadził funkcję crossplay, która umożliwia rozgrywkę z użytkownikami Steama.

W ostatnich latach funkcja crossplay zyskuje na popularności. Obecnie nikogo nie dziwi fakt, że użytkownicy konsol PlayStation mogą grać przeciwko właścicielom Xboksów i PC. Na komputerach również istniał pewien podział, mianowicie między platformami sprzedażowymi Epic Games Store i Steam. Na szczęście właśnie z niego zrezygnowano. Epic Games Store udostępnił nowe narzędzia twórcom gier, które pozwalają na implementację crossplaya z użytkownikami korzystającymi z platformy Valve. Przyszedł więc czas na wspólne granie.

Epic Games Store udostępnia crossplay ze Steamem

Epic Online Services zostało udostępnione na komputerach osobistych z systemami Windows, macOS oraz Linux. Twórcy zdradzili, że nowe narzędzie umożliwi wspólną rozgrywkę również z konsolami i platformami mobilnymi, choć stosowne opcje zostaną wprowadzone w późniejszym terminie.

EOS to bardzo użyteczne narzędzie dla twórców gier. Umożliwia ono wprowadzenie rozgrywki i serwerów crossplay do każdej produkcji, bez względu na zastosowany przez programistów silnik graficzny. Znaczenia nie ma również platforma czy sklep, w którym sprzedawana jest dana produkcja.

Nakładka do wspólnej gry jest wyjątkowo intuicyjna i prosta w użyciu

EOS oferuje wspólną zakładkę znajomych dla użytkowników Steama i Epic Games Store, a co za tym idzie — umożliwia wysyłanie zintegrowanych zaproszeń do gry. Dodatkowo użytkownicy Steama nie są już zmuszani do zakładania konta w EGS.  Wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć się w grze ze znajomym z innej platformy.

Co ważne, nowa nakładka pozwalająca na wspólne granie jest wyjątkowo intuicyjna. Użytkownicy nie muszą niczego ręcznie aktualizować. To dobra wiadomość nie tylko dla twórców gier, ale i samych graczy — takie zacieśnienie współpracy między platformami wyjdzie wszystkim na dobre. Czekamy teraz, aż Epic Games Store wprowadzi obiecaną funkcję rozgrywki z użytkownikami konsol i urządzeń mobilnych.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO