Kiedy wychodzi EA Sports FC 25, czyli FIFA 25 pod nową nazwą? Podsumowanie informacji

| autor: Aleksandra Nowak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Kiedy wychodzi EA Sports FC 25, czyli FIFA 25 pod nową nazwą? Podsumowanie informacji

FIFA przez lata zdobyła wielu fanów. Jak co roku, również pod koniec 2024 gracze będą oczekiwać od firmy Electronic Arts kolejnej gry o piłce nożnej. Tym razem jednak nie będzie to FIFA 25, a EA Sports FC 25. Podobnie jak ostatnio, seria powraca pod nową nazwą. Twórcy już zapowiadają kolejne ulepszenia w stosunku do FC 24. Z tego artykułu dowiecie się, kiedy spodziewać się premiery najnowszej odsłony cyklu oraz co będzie ona oferowała.

Spis treści:

FIFA 25 pod nowym tytułem – oto EA Sports FC 25

Mimo że wśród graczy wciąż funkcjonuje nazwa FIFA, nie jest ona już oficjalnym tytułem tej serii. W związku z tym, że Electronic Arts nie współpracuje już z organizacją FIFA, firma ta straciła prawo do posługiwania się tym tytułem. Tym samym piłkarska symulacja ukazała się w 2023 jako EA Sports FC 24. Podobnie będzie i tym razem. Kolejna część wyczekiwanej gry to EA Sports FC 25.

WAŻNE! Warto wiedzieć, że organizacja FIFA planuje wydać własną odsłonę piłkarskiej gry. Będzie to prawdopodobnie FIFA 25. Czy jednak dziełu nowego dewelopera uda się dorównać poziomem tytułom EA? Zobaczymy.

To już nie FIFA 25, lecz EA Sports FC 25.
To już nie FIFA 25, lecz EA Sports FC 25.

EA Sports FC 25 – kiedy premiera?

Producent gry, Electronic Arts, nie zdradził jeszcze oficjalnej daty premiery EA Sports FC 25. Mimo to gracze wyciągają pewne wnioski z poprzednich lat, próbując odgadnąć, kiedy wyjdzie kolejna część gry. 

Większość tytułów z serii FIFA wychodziła bowiem na przełomie września i października. Podobnie było z FC 24. Gracze spodziewają się więc, że premiera nastąpi właśnie pod koniec września bądź na początku października. Najprawdopodobniej będzie to 27 września 2024 roku.

EA Sports FC 25 na PC i konsolach

Możecie się zastanawiać, czy na Waszym sprzęcie zagracie w najnowszą pozycję z serii EA Sports FC. Większość fanów nie ma się czym martwić, ponieważ Electronic Arts już od dłuższego czasu wydaje swoje produkcje sportowe na gros wiodących platform. Bazując na tych, na których dostępna była poprzednia część, możemy przypuszczać, że FC 25 również pojawi się na PC i większości konsoli. 

EA Sports FC 25 powinno ukazać się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S i X, a także Nintendo Switch.

Co zobaczymy w FC 25?

Z każdą odsłoną FIF-y dostawaliśmy nieco ulepszoną i zaktualizowaną wersję poprzedniej gry. Możemy się spodziewać, że i tym razem niektóre elementy zostaną zastąpione ich bardziej zaawansowanymi odpowiednikami. Pytanie tylko: jakimi?

Samo studio zapewnia, że zamierza dostarczać graczom najbardziej realistycznych wrażeń, wykorzystując wiodącą technologię. Co to jednak oznacza w praktyce? W zeszłym roku wprowadzono HyperMotionV, poprawiając realizm ruchów kontrolowanych przez nas zawodników. Kolejnym krokiem będzie usprawnienie ich zachowań. Electronic Arts już od jakiegoś czasu skupia się na rozwoju AI w swoich grach sportowych. Ulepszenia sztucznej inteligencji możemy spodziewać się również w EA Sports FC 25.

Modele zawodniczek z EA Sports FC 24.
Modele zawodniczek z EA Sports FC 24.

Gracze zwracali uwagę na nienaturalne i nielogiczne zachowanie zawodników, których w danym momencie nie kontrolują. Szczególnie wypunktowano popełniającą błędy obronę czy dziwne podania piłki. To jednak powinno zmienić się właśnie w FC 25. AI w najnowszej odsłonie gry ma zostać znacznie zmodyfikowane. Chodzi między innymi o umiejętność odczytywania zamiarów gracza czy dostosowywania obrony do wcześniejszych wydarzeń w meczu.

Oprócz tego możemy spodziewać się standardowych zmian jak zaktualizowane składy drużyn piłkarskich czy bardziej realistyczne animacje. Można się również domyślać, że nie zabraknie zawodniczek z ligi kobiet. Jednym z celów EA jest bowiem wspieranie kobiecego sportu.

Wygląda na to, że jest na co czekać. Ulepszona inteligencja piłkarzy może znacznie wpłynąć na poziom gry, a nowa grafika i animacje sprawią, że FC 25 będzie wyglądać jeszcze bardziej realistycznie. O przydatności wprowadzonych zmian najprawdopodobniej przekonamy się pod koniec września.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Miłośniczka gier, do których pasję realizuje m.in. w pisaniu. Szczególnie upodobała sobie gatunek RPG, a do tego chętnie szuka e-sportowych emocji. Od czasu do czasu próbuje swoich sił w komentowaniu turniejów w League of Legends.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO