EA zamyka Origin, nowa (lepsza?) aplikacja jest już dostępna

| autor: Krzysztof Lewandowski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
EA zamyka Origin, nowa (lepsza?) aplikacja jest już dostępna

EA wciąż trwa przy swoich rozwiązaniach, jeśli chodzi o platformę, poprzez którą możemy pobrać, zainstalować i uruchomić gry wspomnianej firmy. Nazwa tego programu to Origin i był on obecny w życiu graczy od czerwca 2011 roku. Aż do teraz. EA uruchomiło nową aplikację o nazwie EA app, która zastępuje Origin. Jest to nie tylko zmiana wizualna i nazewnicza, lecz także technologiczna.

Koniec platformy Origin

Nadszedł moment, kiedy Origin przechodzi do historii. EA we wpisie na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłosiło uruchomienie nowej platformy do gier komputerowych. Ma ona być odpowiedzią na oczekiwania graczy i zaoferować potrzebne ulepszenia w stosunku do starej aplikacji.

EA app zamiast
Tak będzie prezentować się EA app

EA app już po beta testach

Nowy program to EA app i właśnie opuścił on fazę otwartych beta testów. To znaczy, że wkrótce na dobre zastąpi Origin – ten proces właściwie już się rozpoczął. Gracze raczej nie będą narzekać na zmianę, bo stara platforma szybko straciła swoją pozycję na rzecz platformy Steam i Epic Games Store. Poza tym EA app ma być najszybszym i najlżejszym klientem, jakiego do tej pory wypuścił ten wydawca. Niebawem się przekonamy, czy tak naprawdę jest.

Istotną funkcją EA app jest możliwość połączenia naszego konta z kontami posiadanymi na innych platformach, takich jak Steam, Xbox czy PlayStation. Póki co nowość ominie jednak graczy działających w środowisku MacOS. Ci dalej będą musieli korzystać z Origina, ponieważ EA app można uruchomić jedynie na sprzętach z systemem Windows. W przyszłości powinna jednak zostać udostępniona wersja aplikacji przeznaczona na urządzenia firmy Apple.

Co z zakupionymi w Origin grami?

Nie musicie się obawiać utraty swoich gier, zapisów rozgrywki czy znajomych. To wszystko zostanie przeniesione na nową platformę. Powinniście też dostać stosowne zaproszenie do przeprowadzki z Origina, ale jeśli go nie otrzymaliście, to możecie pobrać EA app za pośrednictwem oficjalnej strony.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Dziennikarz i polonista z wykształcenia. Od lat publikuje teksty w sieci o grach, filmach, serialach, książkach czy komiksach. W szczególności uwielbia oniryczną konwencję i gatunek RPG. Również miłośnik piłki nożnej, od niedawna bawiący się testowaniem różnych rodzajów herbat.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO