Diablo 4 zapowiada się na hit. Dziennikarze są zachwyceni

| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Diablo 4 zapowiada się na hit. Dziennikarze są zachwyceni

Większości produkcji studia Blizzard zapowiada się świetnie. Aktualnie jedną z najbardziej oczekiwanych gier jest premiera Diablo 4. Odkąd Diablo zadebiutowało ponad ćwierć wieku temu, niezmiennie cieszy się popularnością – nawet w przypadku mniej lubianych odsłon, jak Diablo Immortal. Wychodzi na to, że „czwórka” będzie upragnionym powrotem do najlepszej formy.

Diablo 4 w rękach dziennikarzy, są zachwyceni

Dziennikarze branżowi z całego świata otrzymali niedawno możliwość przetestowania Diablo 4. Z ich wrażeń wypływa zachwyt, świadczący o tym, że jest na co czekać. Mieli oni okazję spędzić z tym tytułem kilkanaście godzin, rozwijając swoje postacie do maksymalnie 25. poziomu. Było to jednak wystarczające, by na spokojnie sprawdzić udostępnioną zawartość.

Pierwsze co rzuca się w oczy podczas obcowania z Diablo IV, to gęsty i mroczny klimat, który jednak nie sprawia wrażenie wymuszonego.

To cecha, która powinna szczególnie zadowolić te osoby, którym nie przypadła do gustu bardziej kolorowa stylistyka „trójki”. Mroczny charakter świata przejawia się również w samej fabule, która wyraźnie wskazuje, że przedstawiony świat wyzuty jest z nadziei, a wielu jego mieszkańców znalazło się na skraju szaleństwa i rozpaczy.

Dużym uznaniem cieszy się również rozgrywka, która w Diablo IV odegra kluczową rolę. Eksterminowanie hord przeciwników ma być wielce satysfakcjonujące, a rozwijanie postaci, choć bardziej rozbudowane, nie tak przytłaczające, jak choćby w Path of Exile. Nabywanie doświadczenia przebiegać ma w sposób naturalny i dobrze zbalansowany.

Udostępniona prasie wersja jest jeszcze wczesna, więc tu i ówdzie występowały problemy z dźwiękiem. Nie zmienia to jednak faktu, że dziennikarze mają ochotę na więcej. Zwłaszcza że już teraz widać, jak wiele godzin zabawy zaoferuje Diablo IV – twórcy chcą, abyśmy przy ich grze spędzili nawet tysiąc godzin.

Już wkrótce zagramy w nowe Diablo

Najnowsze Diablo zagościło na tegorocznym The Game Awards, dzięki czemu poznaliśmy w końcu, datę premiery Diablo IV. Ogłoszeniu towarzyszył kinowy zwiastun, który znajdziecie poniżej.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO