Dying Light 2 – nadchodzi kolejne darmowe rozszerzenie fabularne

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Dying Light 2 – nadchodzi kolejne darmowe rozszerzenie fabularne

Za dwa dni minie równo pół roku od premiery Dying Light 2, czyli kontynuacji popularnej produkcji akcji FPP z zombie w roli głównej. Przez ten czas polskie studio Techland zdążyło już wprowadzić do gry sporą porcję darmowej zawartości w ramach tzw. pierwszego rozdziału, zatytułowanego In the Footsteps of Nightrunner. Natomiast wkrótce w tytule mają pojawić się kolejne nowości. W sieci pojawiła się bowiem zapowiedź rozdziału drugiego – A Huntress and a Hag. Poniżej możecie zobaczyć materiał filmowy, którego część stanowi omówienie nadchodzących atrakcji.

A Huntress and a Hag – aktualizacja Dying Light 2

Jakich konkretnie nowości możemy spodziewać się po A Huntress and a Hag? Przede wszystkim aktualizacja 1.5, która będzie stanowiła początek tego rozdziału, wprowadzi do Dying Light 2 postać Shen Xiu, znaną również jako The Huntress. To ekspertka od łucznictwa i tropienia, która pełni rolę tzw. agenta rozdziału (podobnie jak Harper w Footsteps of Nightrunner). Kim dokładnie jest, skąd przybyła i jaki jest cel jej pobytu w mieście? Tego wszystkiego dowiemy się na przestrzeni trwającej szereg zadań historii.

Oprócz nowej bohaterki rozdział drugi doda kolejne misje fabularne, cele łowieckie, przeciwników, wyzwania i bronie. Wszelkie dodatkowe szczegóły na ich temat mają zostać podane wkrótce.

Jak na razie nie wiemy, kiedy konkretnie aktualizacja 1.5, a wraz z nią rozdział A Huntress and a Hag, będą miały swoją premierę. Możemy się jej jednak spodziewać w ciągu kilku najbliższych tygodni. 

To dopiero początek wsparcia do Dying Light 2: Stay Human

Rzecz jasna wydanie ogromnej aktualizacji 1.5 nie będzie stanowiło końca wsparcia dla Dying Light 2. Tak naprawdę znajdujemy się dopiero na początku planów rozwoju tego tytułu. Zamierzeniem studia Techland jest dodawanie nowej zawartości i wydawanie poprawek do tytułu przez co najmniej pięć lat. Obok rozdziałów, stanowiących darmowe dodatki fabularne wydawane cyklicznie co trzy-cztery miesiące, gracze otrzymają m.in. wydarzenia tematyczne oraz płatne DLC. Dobrze widać to na poniższej grafice opublikowanej przez polską ekipę jeszcze w styczniu.

Nie da się ukryć, że plany Techlandu dotyczące rozwoju Dying Light 2 sięgające na pięć lat do przodu są bardzo ambitne. Jeśli doczekają się one realizacji, miłośników biegania po dachach i konfrontacji z zombie czeka naprawdę mnóstwo zabawy jeszcze przez bardzo długi czas, a sam tytuł może bić kolejne rekordy sprzedaży.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO