Sony pokazało DualSense Edge – nowy pad do PlayStation 5

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Sony pokazało DualSense Edge – nowy pad do PlayStation 5

Wczorajsza konferencja otwierająca tegoroczną edycję targów gamescom, którą poprowadził znany branżowy dziennikarz Geoff Keighley, obfitowała w szereg interesujących zapowiedzi i prezentacji. Nie wszystkie jednak dotyczyły samych gier. Wśród licznych trailerów pojawiła się krótka prezentacja DualSense Edge – nowego kontrolera do PlayStation 5, o którego powstaniu plotki krążyły już od paru tygodni.

Sprzęt dla wymagających graczy

Zgodnie z zamysłem DualSense Edge będzie sprzętem przeznaczonym dla najbardziej wymagających graczy, stanowiącym odpowiedź na Xbox Elite od konkurencji. Pozwoli on na bardzo dowolną konfigurację poszczególnych elementów, by stworzyć „własne, unikalne doświadczenia w grze” i sprawić, że zabawa stanie się dla nas wygodniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. A jeśli wszystko poukładamy sobie w odpowiedni sposób, to może okazać się, że zabawa w różnych tytułach okaże się dużo łatwiejsza niż przy użyciu normalnego kontrolera.

Co zaoferuje DualSense Edge?

Zagłębiając się jednak w szczegóły – jakie konkretnie elementy będzie można spersonalizować w kontrolerze DualSense Edge i co jeszcze on zaoferuje? Odpowiedź na to pytanie daje wpis na oficjalnym blogu PlayStation. Oto zamieszczona w nim lista atrakcji w formie skrótowej:

  • Elementy sterujące – pojawi się opcja „zremapowania” bądź dezaktywacji określonych przycisków czy dostosowania czułości drążków analogowych oraz spustów
  • Profile sterowania – posiadacze DualSense Edge otrzymają możliwość zapisywania swoich ulubionych ustawień sterowania i przełączania się między nimi w locie, jeśli na przykład uznają, że w danym momencie zabawy przydałaby się inaczej rozplanowana charakterystyka przycisków
  • Interfejs użytkownika na kontrolerze – na padzie pojawi się specjalny dedykowany przycisk funkcyjny (Fn), który umożliwi łatwe dostosowanie ustawień przy zachowaniu koncentracji na grze (wspomniane wyżej szybkie przełączenie się między profilami sterowania, dostosowanie głośność gry oraz czatu itp.)
  • Wymienne nakładki – do DualSense Edge będzie można dodać kilka tego typu gadżetów, jak na przykład półkopuły i dźwignie na tylne przyciski, mające ułatwić dostęp do nich
  • Wymienne moduły analogów (nowe, sprzedawane oddzielnie)

Oprócz tego DualSense Edge będzie miał rzecz jasna wszystkie funkcje klasycznego DualSense’a. Mowa tu chociażby o wbudowanym mikrofonie czy też sterowaniu ruchem.

DualSense Edge będzie „wierny dziedzictwu kontrolerów PlayStation”

DualSense Edge – nowy kontroler do PlayStation 5

Osobą, która kierowała pracami nad DualSense Edge, był Daisuke Kurihara. Oto, w jaki sposób wypowiedział się na temat nadchodzącego urządzenia:

  • Możliwość stworzenia bezprzewodowego kontrolera DualSense Edge była dla naszego zespołu spełnieniem marzeń. Chcieliśmy być wierni dziedzictwu kultowych kontrolerów PlayStation, tworząc pad, który umożliwia graczom eksperymentowanie i personalizację elementów na podstawie ich własnego, unikalnego stylu gry – niezależnie od tego czy lubią oni rywalizację, czy też po prostu wolą mieć więcej opcji, by dostosować swój sposób zabawy. Bezprzewodowy kontroler DualSense Edge posiada również szereg przemyślanych rozwiązań konstrukcyjnych, które mamy nadzieję spodobają się graczom, w tym wyraźną, inspirowaną kontrolerem DualSense czarno-białą kolorystykę oraz unikalny wzór PlayStation Shapes na powierzchni touchpada i spustów. Jesteśmy wdzięczni wielu graczom, profesjonalnym zawodnikom esportowym i deweloperom, którzy dostarczali swoje opinie na temat projektu kontrolera.
Nowy kontroler Sony

Użyteczność nie tylko dla pro-graczy?

DualSense Edge może okazać się bardzo użytecznym gadżetem, i to nie tylko dla osób chcących mieć pełną kontrolę nad konfiguracją swojego pada. Niewykluczone, że dodatkowe opcje personalizacji okażą się również zbawienne dla graczy z różnych powodów niemogących komfortowo korzystać ze zwykłych kontrolerów DualSense. Tak czy inaczej, powinien on znaleźć rzeszę odbiorców.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy DualSense Edge trafi na rynek.

Informacja o tym kiedy będzie premiera DualSense Edge, jak i inne dodatkowe szczegóły na temat pada, mają zostać podane w najbliższych miesiącach.

Na rynku pojawi się wzmocnione PlayStation 5? Sprawdź:
Czy warto czekać na PS5 Pro?
Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO