Problemy z dostępnością Steam Decka wkrótce mogą być przeszłością

| autor: Adam Adamczyk | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Problemy z dostępnością Steam Decka wkrótce mogą być przeszłością

Mamy bardzo dobrą nowinę dla osób, które zamówiły konsolę Steam Deck i nie mogą się doczekać dnia, kiedy zostanie ona do nich dostarczona. Jak wiadomo osobom interesującym się tym przenośnym komputerem, produkcja kolejnych urządzeń przebiega dość powoli, dlatego bardzo duża grupa klientów musi czekać wiele miesięcy, aż w ich ręce trafi upragnione urządzenie. Na oficjalnym profilu Steam Decka na Twitterze pojawił się wpis informujący, że producent zakończył rozsyłać maile do osób z rezerwacjami na drugi kwartał tego roku, a 30 czerwca, czyli dziś, rozpocznie się rozsyłanie maili z rezerwacjami na trzeci kwartał tego roku. To jednak nadal nie są jeszcze najlepsze wiadomości.

Produkcja Steam Decka przyspiesza

Najlepszą wiadomością jest to, że sam proces produkcji przenośnych komputerów przyspieszył na tyle, że będą one tworzone ponad dwukrotnie szybciej niż do tej pory. Niewykluczone zatem, że osoby, które nastawiały się na odbiór urządzenia od Valve w okresie świąt Bożego Narodzenia, będą mogły otrzymać go wcześniej, oczywiście o ile nie wzrośnie liczba zamówień. 

Steam Deck nie jest sprzętem idealnym i zdarzało się, że recenzenci wytykali mu na przykład głośne działanie. Jednak był on przede wszystkim chwalony ze względu na wysoką jakość wykonania, wygodę obsługi i za to, że na tym niewielkim urządzeniu można uruchomić sporo gier cechujących się dobrą jakością oprawy graficznej, przy jednoczesnym zachowaniu płynności animacji. Nie zdziwię się zatem, jeśli w środku trzeciego kwartału 2022 roku zamówień na Steam Decka będzie jeszcze więcej.

Kwestia miejsca na dysku

O komputerze od Valve mówiło się ostatnio także z powodu możliwości jego samodzielnej modernizacji. Obecnie gry komputerowe potrafią zająć sporo miejsca na dysku, przez co użytkowników Steam Decka może najść ochota na samodzielną wymianę pamięci SSD na szybszą – zwłaszcza że, jak się okazało, Valve po cichu pogorszyło specyfikację wbudowanych dysków

Niedawno Lawrence Yang, jeden z projektantów przenośnego komputera, ostrzegł przed praktyką wymiany dysku, bo jak stwierdził, urządzenie zawiera dysk M.2 w wersji 2230 i nie jest dostosowane do innych rodzajów pamięci. To powoduje, że Steam Deck może się przegrzewać, jeżeli użytkownik wymieni dysk na własną rękę. 

Jeśli brakuje nam miejsca na Steam Decku, dobrą alternatywą dla samodzielnej wymiany dysku jest rozszerzenie pamięci o szybką kartę microSD, na której również można instalować gry.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Copywriter, miłośnik słowa pisanego i twórca tekstów traktujących o tematykach gamingowych i technologicznych. Prywatnie gitarzysta, kompozytor, gamer, fan armwrestlingu, natury i gotowania. Na co dzień współpracuje z GRY-OnLine.pl.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO