Wszystkie dodatki do The Sims 4 – wybraliśmy najlepsze na 2024 rok

| autor: Sandra Kicińska | Przeczytasz w 10 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Wszystkie dodatki do The Sims 4 – wybraliśmy najlepsze na 2024 rok

Każdy może dziś bezpłatnie zagrać w The Sims 4. Inaczej ma się sprawa z DLC, za które trzeba już wyciągnąć pieniądze z portfela. Pytanie tylko, które dodatki do The Sims 4 są warte kupna w 2024 roku? Jako że rozszerzeń wyszło ponad 50, wybór wcale nie jest taki prosty. 

Przychodzimy Wam jednak z pomocą! Oto ranking przedstawiający najlepsze dodatki do The Sims 4 w 2024 roku. Opisujemy zawartość poszczególnych DLC, zwłaszcza tych dużych, mających graczom wiele do zaoferowania. Znajdziecie tu również listę obejmującą wszystkie dodatki do The Sims 4, więc jeśli chcecie sprawdzić, czy jakiegoś rozszerzenia Wam nie brakuje, tutaj możecie się co do tego upewnić!

Spis treści:

Dodatki do The Sims 4 – rodzaje i ceny

Do tej pory seria dorobiła się ponad 50 mniejszych i większych DLC. Istnieją cztery typy dodatków do The Sims 4. Co do gry wnoszą poszczególne ich rodzaje i jakie są ceny?

 • Rozszerzenia (cena: ok. 170 zł, zależnie od platformy sprzętowej) – są to duże pakiety, wzbogacające grę o nową zawartość, która istotnie wpływa na rozgrywkę, np. poprzez dodanie pór roku. 
 • Pakiety rozgrywki (cena: ok. 90 zł) – nieco mniejsze, ale wciąż istotnie rozbudowujące rozgrywkę dodatki, skupiające się na węższych obszarach tematycznych, np. wampirach czy rodzicielstwie.
 • Akcesoria (cena: ok. 50 zł) – małe pakiety, dorzucające do gry nowe obiekty i stroje.
 • Kolekcje (cena: ok. 25 zł) – najmniejsze zestawy, dodające głównie akcesoria.

Wszystkie dodatki do The Sims 4 można zakupić osobno lub w zestawach. Wspomniane komplety składają się zazwyczaj z jednego rozszerzenia, pakietu rozgrywki i akcesoriów. Takie rozwiązanie pozwala za jednym razem nabyć kilka DLC za nieco niższą kwotę. Cena takich zestawów to średnio 220 złotych.

The Sims 4 – wszystkie dodatki główne

Do tej pory pojawiło się 15 dużych rozszerzeń do The Sims 4. Mowa tutaj o wszystkich dodatkach, które wprowadzają istotne zmiany w rozgrywce. Ten typ DLC jest najdroższy, ale w zamian wprowadza najwięcej zmian w rozgrywce. Poniżej znajdziecie krótki przegląd tych rozszerzeń (od najnowszego do najstarszego).

Wszystkie dodatki do The Sims 4:

Jak sami widzicie, trochę tego jest i z pewnością trudno zdecydować, które dodatki do The Sims 4 wybrać. Zakup wszystkich zdecydowanie nie należy do najtańszych przedsięwzięć. Sama podstawka nie jest problemem, ponieważ bez problemu można pobierać The Sims 4 za darmo.

Najlepsze dodatki do The Sims 4 – TOP 15

Poniżej znajdziecie krótki przegląd rozszerzeń do popularnego symulatora życia. Jest to ranking przedstawiający najlepsze dodatki do The Sims 4 – sprawdźcie, które szczególnie warto kupić, a jakie według nas uchodzą za najsłabsze.

Miejsce 1 – The Sims 4: Licealne lata

Licealne lata godnie reprezentuje najlepsze dodatki do The Sims 4. Jak sama nazwa wskazuje, to dodatek, który pozwala Simom przeżyć swoje wymarzone (albo koszmarne) licealne lata. Po raz pierwszy w historii serii macie okazję potowarzyszyć Waszym podopiecznym w szkole średniej. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Możliwość aktywnego uczestniczenia w zajęciach szkolnych i najważniejszych wydarzeniach w trakcie roku szkolnego (np. w balu maturalnym, rozdaniu dyplomów, festiwalach naukowych itd.)
 • Otwarte liceum Copperdale High

Miejsce 2 – The Sims 4: Miejskie życie

Dodatek The Sims 4: Miejskie życie wprowadza do gry kosmopolityczne miasto San Myshuno, w którym zacierają się granice pomiędzy narodowościami i kulturami. Simowe rodziny mogą zamieszkać w jednym z apartamentów w centrum, drzwi w drzwi z (często nieznośnymi) sąsiadami. Na placach głównych poszczególnych dzielnic odbywają się różnorodne festiwale. Simowie zakupią tam pamiątki, wezmą udział w zawodach, spotkają ulicznych artystów oraz wynegocjują dobre ceny różnych osobliwości na pchlim targu. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Miasto San Myshuno
 • Festiwale kulturalne
 • Możliwość zamieszkania w wieżowcach

Miejsce 3 – The Sims 4: Życie eko

Dzięki The Sims 4: Życie eko Wasi podopieczni mają okazję rozwinąć ekologiczną świadomość. Aby przywrócić światu dawny naturalny blask, simowa społeczność musi połączyć swoje siły. Wybierając odnawialne źródła energii i korzystając z naturalnych rozwiązań, przyczynicie się do naprawy otoczenia. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Świat Evergreen Harbor 
 • Ekologiczna zawartość (m.in. prądotwórcze turbiny wiatrowe, panele słoneczne, maszyna do recyklingu itd.)
 • Gracz ma realny wpływ na wygląd otaczającego go krajobrazu i na ilość zanieczyszczeń

Miejsce 4 – The Sims 4: Witaj w pracy

Witaj w pracy to chronologicznie pierwsze rozszerzenie do The Sims 4. Dodatek wprowadza trzy aktywne kariery – potowarzyszymy naszym Simom w pracy naukowca, detektywa oraz lekarza. Oprócz tego możemy otworzyć własny biznes, w ramach którego sprzedawać będziemy praktycznie wszystko. W tym przypadku ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Choć średnio to powiązane z tytułową tematyką, to DLC wprowadza także kosmitów, którzy jak gdyby nigdy nic żyją wśród ludzi. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Rozbudowa dwóch podstawowych światów – Wierzbowej Zatoczki i Oazy Zdrój
 • Nowy, ukryty świat Sixam – planeta kosmitów
 • Nowa rasa – kosmici
 • Trzy aktywne kariery – naukowiec, detektyw oraz lekarz
 • Możliwość prowadzenia własnego biznesu – różnego rodzaju sklepów

Miejsce 5 – The Sims 4: Cztery pory roku

Jeśli zapytacie fana Simsów, jakie dodatki do The Sims 4 są najlepsze, to z pewnością wymieni The Sims 4: Cztery pory roku. Ten dodatek uważany jest za absolutny „must have” dla ogromnej części fanowskiej społeczności, jako że skupia się na ogólnym rozszerzeniu simowej rzeczywistości. Dodatek wprowadza do gry pory roku. Latem poopalamy się na plaży, jesienią poużeramy z opadającymi na parcele liśćmi, zimą pozjeżdżamy na sankach i ulepimy bałwana, a wiosną podziwiać będziemy budzącą się do życia przyrodę. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Wprowadzono cztery pory roku: wiosnę, lato, jesień i zimę
 • Dodano warunki pogodowe i odczuwalne dla Simów temperatury
 • Możliwość obchodzenia różnych świąt i wydarzeń (Boże Narodzenie, Nowy Rok itd.)

Miejsce 6 – The Sims 4: Psy i koty

W The Sims 4: Psy i koty stworzycie całkowicie od podstaw własnego zwierzaka – wybierając rasę, umaszczenie, a nawet osobowość i ubiór. Simowie mają również możliwość zaadoptowania psa lub kota ze schroniska. Prawdziwi miłośnicy czworonożnych pupilków mogą założyć własną klinikę weterynaryjną i w pełni oddać się pracy weterynarza. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Nowa miejscowość – Brindleton Bay
 • Możliwość tworzenia i dowolnego modyfikowania różnorodnych ras psów i kotów
 • Zwierzęta otrzymują osobowość; Simowie mogą nawiązywać z nimi relacje
 • Aktywna kariera weterynarza z opcją prowadzenia własnej kliniki

Miejsce 7 – The Sims 4: Wiejska sielanka

Jest to prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych dodatków do The Sims 4. Jeśli jesteście miłośnikami gier typu Stardew Valley, to jest to pozycja dla Was. Rozszerzenie pozwoli Waszym Simom wieść spokojny żywot w wiejskim zaciszu malowniczego świata Henford nad Bagley, przypominającym nieco tolkienowskie Shire. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Świat Henford nad Bagley
 • Zwierzęta (niektóre z nich hodowlane) – króliki, kury, krowy, lisy, dzikie ptaki, a nawet lamy
 • Rozszerzenie mechanik związanych z ogrodnictwem i gotowaniem

Miejsce 8 – The Sims 4: Razem raźniej

Jeśli interesują Cię najnowsze dodatki do The Sims 4, to zwróć uwagę na DLC pt. Razem raźniej, które w centrum uwagi stawia rodzinę. To właśnie ten aspekt życia Simów zostaje tutaj rozbudowany w szczególności. Do gry dodano więcej etapów związanych z dorastaniem Simów, a także wprowadzono różnego rodzaju opcje wspólnego spędzania czasu – np. dziadkowie mogą pomagać wnuczkom w nauce jazdy na rowerze. Rozszerzenie pogłębia relacje między Simami poprzez system preferencji (wpływający na to, czy ktoś się z kimś polubi), a także pozwala kształtować postać na przestrzeni całego jej życia poprzez doświadczanie ważnych wydarzeń. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Rybackie miasteczko San Sequoia.
 • System preferencji, decydujący o tym, z kim Simy się będą dogadywać, a kto stanie się ich zagorzałym wrogiem.
 • Zmienna osobowość Simów pod wpływem różnych wydarzeń, takich jak kryzys wieku średniego.
 • Większa dynamika więzi rodzinnych – wprowadzono sytuacje, które mogą doprowadzać do waśni lub zgody między członkami familii.

Miejsce 9 – The Sims 4: Ranczo

Czternasty duży dodatek do The Sims 4. Jak sam tytuł wskazuje, Ranczo pozwala zasmakować życia na typowej amerykańskiej farmie. Można więc zająć się hodowlą zwierząt, wytwarzaniem nektaru oraz organizowaniem wydarzeń towarzyskich. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Wiejskie otoczenie Chestnut Ridge.
 • Powróciły znane z The Sims 3 konie. Oczywiście gracz musi się nimi opiekować, dbać o ich potrzeby oraz je rozmnażać. Dodatkowo simowie mogą trenować swoje umiejętności jeździeckie w specjalnym ośrodku.
 • Dodano dwa całkowicie nowe gatunki zwierząt – kozy i miniaturowe owce.
 • Nie zabrakło również nowych elementów w trybach budowania oraz tworzenia sima.

Miejsce 10 – The Sims 4: Uniwersytet 

DLC dodaje dwa uniwersytety, które przygotują Waszych Simów na dorosłe życie i pomogą im uzyskać wymarzone zawody. W ofercie edukacyjnej znajdziecie kilkanaście różnych kierunków. Miasteczko Britechester oferuje całe kampusy, w których znajdują się akademiki, kluby studenckie, biblioteka i wiele więcej. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Studenckie otoczenie – Britechester
 • Dwie uczelnie – Uniwersytet Britechester i Instytut Foxbury
 • Możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu studenckim Simów – chodzenie na zajęcia i imprezy, życie w akademikach, uzyskiwanie stypendiów itd.
 • Nowy środek transportu – rowery

Miejsce 11 – The Sims 4: Do wynajęcia

Piętnasty i ostatni jak do tej pory dodatek do The Sims 4. Powyższe DLC  skupia się na rynku nieruchomości, a więc pozwala wcielić się we właściciela mieszkań do wynajęcia. Oczywiście całość nie opiera się tylko na pobieraniu czynszu. Należy również dbać o wysoką ocenę apartamentów, aby uniknąć niezadowolenia ich mieszkańców. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Nowe otoczenie nazwane Tomarang.
 • Możliwość zbudowania bloku złożonego z maksymalnie sześciu mieszkań. 
 • Kariera złotej rączki.
 • Nowe elementy w trybach budowania oraz tworzenia sima, a także dodatkowe cztery cechy i aspiracje.

Miejsce 12 – The Sims 4: Spotkajmy się

The Sims 4: Spotkajmy się dodaje do gry malownicze miasteczko Windenburg. Dodatek skupia się na rozwoju relacji międzysimowych. System grup towarzyskich pozwala naszym podopiecznym nawiązywać nowe relacje z Simami o podobnych zainteresowaniach. Rozbudowie uległ system organizowania różnego rodzaju przyjęć; pojawiły się też nowe umiejętności – taneczne i didżejskie. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Miasteczko Windenburg
 • System tworzenia grup i klubów towarzyskich
 • Rozbudowa mechanik związanych z nawiązywaniem relacji, grupowymi wyjściami i imprezami

Miejsce 13 – The Sims 4: Zostań gwiazdą

The Sims 4: Zostań gwiazdą pozwoli Waszym Simom poczuć słodko-gorzki smak sławy. Dzięki temu DLC zostaniecie aktorami lub po prostu celebrytami, pławiącymi się w luksusie. Pojawia się tu wzorowane na Hollywood miasteczko Del Sol Valley, zamieszkane przez największe gwiazdy simowego świata. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Nowe otoczenie – Del Sol Valley
 • Mechaniki sławy i reputacji
 • Aktywna kariera aktora

Miejsce 14 – The Sims 4: Śnieżna eskapada

W The Sims 4: Śnieżna eskapada pojawia się inspirowany Japonią świat oraz cała masa zimowych aktywności, sportów i rozrywek, a także filozofia zen. Dodatek wprowadza do gry system Stylów Życia – trzy dodatkowe cechy osobowości, które Simowie nabywają w trakcie rozgrywki na podstawie wykonywanych czynności. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Świat Góra Komorebi
 • Zimowe rozrywki
 • Style Życia – mechanika pogłębiająca psychologię Simów

Miejsce 15 – The Sims 4: Wyspiarskie życie

W The Sims 4: Wyspiarskie życie zamieszkacie na wyspie, zanurkujecie w oceanie i przemienicie się w syrenę. Sulani to klimatyczne wyspy, na których słońce świeci mocniej, woda lśni bardziej, a nad głowami mieszkańców wznosi się aktywny wulkan. Bogata kulturowo społeczność pomoże Wam zagłębić się w wyspiarki folklor i tradycje. W tej odsłonie pojawia się także nowa grywalna rasa – syreny. Najważniejsze zmiany i nowości, które wprowadza ten dodatek do The Sims 4:

 • Otoczony oceanem archipelag wysp Sulani
 • Wodne środki transportu – żaglówki, skutery wodne
 • Nowa rasa – syreny
 • Otwarty ocean z możliwością nurkowania

The Sims 4 – wszystkie dodatki pomniejsze, czyli pakiety rozgrywki, akcesoria i kolekcje

Opisane powyżej dodatki do The Sims 4 są dodatkami głównymi, poza nimi Sims 4 oferuje całą masę pomniejszych rozszerzeń. Równie ważne, choć nie wpływające na grę w takim stopniu, jak rozszerzenia, są pakiety rozgrywki, których na ten moment również jest 12. Całą ich listę znajdziecie poniżej.

The Sims 4 – pakiety rozgrywki w skrócie:

 • The Sims 4: Ucieczka w plener – dodaje wakacyjną lokację Granitowe Kaskady
 • The Sims 4: Dzień w spa – nowe budynki i aktywności związane z zabiegami SPA
 • The Sims 4: Zjedzmy na mieście – możliwość stworzenia własnej restauracji
 • The Sims 4: Wampiry – nowa rasa – wampiry
 • The Sims 4: Być rodzicem – rozbudowa mechanik związanych z rodzicielstwem
 • The Sims 4: Przygoda w dżungli – nowa wakacyjna lokacja Selvadorada
 • The Sims 4: StrangerVille – dodatek fabularny – Simowie mają w nim okazję rozwiązać zagadkę tytułowego miasteczka
 • The Sims 4: Kraina magii – nowa rasa – czarodzieje
 • The Sims 4: Wyprawa na Batuu – zawartość inspirowana filmową sagą Star Wars
 • The Sims 4: Wystrój marzeń – nowa kariera dekoratora wnętrz
 • The Sims 4: Ślubne historie – rozbudowa mechaniki ślubów
 • The Sims 4: Wilkołaki (najnowszy pakiet rozgrywki) – nowa rasa – wilkołaki
Dodatki do The Sims 4
Pakiety rozgrywki bardzo często wzbogacają The Sims 4 o nowe rasy – np. wilkołaki, wampiry czy czarodziejów.

Pozostałe dodatki to zestawy akcesoriów i jeszcze mniejsze kolekcje. Dodawana przez nie nowa zawartość ogranicza się wyłącznie do elementów ubioru i trybu budowania. Te DLC nie wprowadzają żadnych zmian w rozgrywce.

The Sims 4 – akcesoria:

 • The Sims 4: Wytworne przyjęcie
 • The Sims 4: Perfekcyjne patio
 • The Sims 4: Kuchnia na wypasie
 • The Sims 4: Upiorności
 • The Sims 4: Kino domowe
 • The Sims 4: Romantyczny ogród
 • The Sims 4: Pokój dzieciaków
 • The Sims 4: Zabawa na podwórku
 • The Sims 4: Styl dawnych lat
 • The Sims 4: Wieczór na kręgielni
 • The Sims 4: Fitness
 • The Sims 4: Małe dzieci
 • The Sims 4: Wielkie pranie
 • The Sims 4: Mój pierwszy zwierzak
 • The Sims 4: Moschino
 • The Sims 4: Kompaktowe wnętrza
 • The Sims 4: Włóczkowe historie
 • The Sims 4: Zjawiska paranormalne
 • The Sims 4: Domowy kucharz

The Sims 4 – kolekcje:

 • The Sims 4: Oaza wystroju
 • The Sims 4: Wielkie porządki
 • The Sims 4: Wiejska kuchnia
 • The Sims 4: To były czasy
 • The Sims 4: Oaza na patio
 • The Sims 4: Industrialny loft
 • The Sims 4: Dzielnica mody
 • The Sims 4: Lotniskowy szyk
 • The Sims 4: Kwitnące wnętrza
 • The Sims 4: Nowoczesna moda męska
 • The Sims 4: Karnawałowa moda
 • The Sims 4: Wnętrza z przepychem
 • The Sims 4: Mali obozowicze
 • The Sims 4: Księżycowy szyk
 • The Sims 4: Mali modnisie 
 • The Sims 4: Pastelowy czar
 • The Sims 4: Codzienny nieład
 • The Sims 4: Simtymność
 • The Sims 4: Łazienkowe szpargały
 • The Sims 4: Zielony zakątek
 • The Sims 4: Piwniczne skarby
 • The Sims 4: Powrót grunge’u
 • The Sims 4: Kącik czytelniczy
 • The Sims 4: Basenowa moda
 • The Sims 4: Współczesny luksus
 • The Sims 4: Gotycki szyk
 • The Sims 4: Zamkowe posiadłości
Dodatki do The Sims 4
Zestawy akcesoriów i kolekcji skupiają się bardzo często wokół jednej grupy tematycznej – tutaj są to np. meble w stylu industrialnym.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Przygodę z grami rozpoczęła w wieku trzech lat. Najwięcej radości sprawiają jej szeroko pojęte gry RPG i strategie, choć nabiła też niewyobrażalne ilości godzin w symulatorach pokroju The Sims czy ETS. Poza tym miłośniczka literatury, anime i czarnego humoru.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (12 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO