Wszystkie dodatki do The Sims 4 – które warto kupić? Ranking 2023

| autor: Sandra Kicińska | Przeczytasz w 10 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Wszystkie dodatki do The Sims 4 – które warto kupić? Ranking 2023

The Sims 4 jest darmowe, ale DLC ulepszające zabawę już nie. W tym artykule dowiesz się, jakie dodatki do The Sims 4 warto kupić w 2023 roku? Najnowsza odsłona tego popularnego cyklu symulatorów życia, dorobiła się ponad 50 różnorodnych dodatków i chyba nie muszę tłumaczyć, że zakup ich wszystkich może poważnie obciążyć nasz budżet. Na szczęście, jeśli nie jesteś Simsowym świrem, nie musisz tego robić. Najpiękniejsze w The Sims 4 jest to, że gra staje się tym, czym gracz chce, żeby się stała.

Przygotowaliśmy dla Was listę prezentującą wszystkie dodatki do The Sims 4 – opisujemy, co oferuje każde główne DLC, łącznie z najnowszym zatytułowanym Razem Raźniej. Dodatkowo znajdziecie tutaj wszystkie dodatki pomniejsze, czyli pakiety rozgrywki, akcesoria i kolekcje. Sprawdzamy także, czy jest szansa pobrać do The Sims 4 dodatki za darmo.


Spis treści:


Dodatki do The Sims 4 – rodzaje i ceny

Do tej pory seria dorobiła się ponad 50 mniejszych i większych DLC. Istnieją cztery typy dodatków do The Sims 4. Co do gry wnoszą poszczególne ich rodzaje i jakie są ceny?

 • Rozszerzenia (cena: ok. 170 zł, zależnie od platformy sprzętowej) – są to duże pakiety, wzbogacające grę o nową zawartość, która istotnie wpływa na rozgrywkę, np. poprzez dodanie pór roku. 
 • Pakiety rozgrywki (cena: ok. 90 zł) – nieco mniejsze, ale wciąż istotnie rozbudowujące rozgrywkę dodatki, skupiające się na węższych obszarach tematycznych, np. wampirach czy rodzicielstwie.
 • Akcesoria (cena: ok. 50 zł) – małe pakiety, dorzucające do gry nowe obiekty i stroje.
 • Kolekcje (cena: ok. 25 zł) – najmniejsze zestawy, dodające głównie akcesoria.

Wszystkie dodatki do The Sims 4 można zakupić osobno lub w zestawach. Wspomniane komplety składają się zazwyczaj z jednego rozszerzenia, pakietu rozgrywki i akcesoriów. Takie rozwiązanie pozwala za jednym razem nabyć kilka DLC za nieco niższą kwotę. Cena takich zestawów to średnio 220 złotych.

The Sims 4 – wszystkie dodatki główne

Do tej pory pojawiło się 13 rozszerzeń do The Sims 4. Mowa tutaj o wszystkich dodatkach, które wprowadzają istotne zmiany w rozgrywce. Ten typ DLC jest najdroższy, ale w zamian wprowadza najwięcej zmian w rozgrywce. Poniżej znajdziecie krótki przegląd tych rozszerzeń (od najnowszego do najstarszego).

Wszystkie dodatki do The Sims 4:

The Sims 4: Razem raźniej

Jeśli interesują Cię najnowsze dodatki do The Sims 4, to zwróć uwagę na DLC pt. Razem raźniej, które w centrum uwagi stawia rodzinę. To właśnie ten aspekt życia Simów zostaje tutaj rozbudowany w szczególności. Do gry dodano więcej etapów związanych z dorastaniem Simów, a także wprowadzono różnego rodzaju opcje wspólnego spędzania czasu – np. dziadkowie mogą pomagać wnuczkom w nauce jazdy na rowerze. Rozszerzenie pogłębia relacje między Simami poprzez system preferencji (wpływający na to, czy ktoś się z kimś polubi), a także pozwala kształtować postać na przestrzeni całego jej życia poprzez doświadczanie ważnych wydarzeń.

Sims 4: Razem raźniej – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Rybackie miasteczko San Sequoia.
 • System preferencji, decydujący o tym, z kim Simy się będą dogadywać, a kto stanie się ich zagorzałym wrogiem.
 • Zmienna osobowość Simów pod wpływem różnych wydarzeń, takich jak kryzys wieku średniego.
 • Większa dynamika więzi rodzinnych – wprowadzono sytuacje, które mogą doprowadzać do waśni lub zgody między członkami familii .

Warto dodać, że część nabywców The Sims 4 Razem raźniej może liczyć na darmową zawartość zatytułowaną Zabawa na podwórku. Pakiet ten zawiera nosidełko, zjeżdżalnię dla dzieci i huśtawkę. Jest to bonus dołączany do dodatku tylko do 27 kwietnia 2023 roku.

The Sims 4: Licealne lata

Licealne lata godnie reprezentuje najlepsze dodatki do The Sims 4. Jak sama nazwa wskazuje, to dodatek, który pozwala Simom przeżyć swoje wymarzone (albo koszmarne) licealne lata. Po raz pierwszy w historii serii macie okazję potowarzyszyć Waszym podopiecznym w szkole średniej.

Sims 4: Licealne lata – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Możliwość aktywnego uczestniczenia w zajęciach szkolnych i najważniejszych wydarzeniach w trakcie roku szkolnego (np. w balu maturalnym, rozdaniu dyplomów, festiwalach naukowych itd.)
 • Otwarte liceum Copperdale High

The Sims 4: Wiejska sielanka

Jest to prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych dodatków do The Sims 4. Jeśli jesteście miłośnikami gier typu Stardew Valley, to jest to pozycja dla Was. Rozszerzenie pozwoli Waszym Simom wieść spokojny żywot w wiejskim zaciszu malowniczego świata Henford nad Bagley, przypominającym nieco tolkienowskie Shire.

Sims 4 – DLC Wiejska sielanka  – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Świat Henford nad Bagley
 • Zwierzęta (niektóre z nich hodowlane) – króliki, kury, krowy, lisy, dzikie ptaki, a nawet lamy
 • Rozszerzenie mechanik związanych z ogrodnictwem i gotowaniem

The Sims 4: Śnieżna eskapada

W The Sims 4: Śnieżna eskapada pojawia się inspirowany Japonią świat oraz cała masa zimowych aktywności, sportów i rozrywek, a także filozofia zen. Dodatek wprowadza do gry system Stylów Życia – trzy dodatkowe cechy osobowości, które Simowie nabywają w trakcie rozgrywki na podstawie wykonywanych czynności.

Sims 4 – DLC Śnieżna eskapada  – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Świat Góra Komorebi
 • Zimowe rozrywki
 • Style Życia – mechanika pogłębiająca psychologię Simów

The Sims 4: Życie eko

Dzięki The Sims 4: Życie eko Wasi podopieczni mają okazję rozwinąć ekologiczną świadomość. Aby przywrócić światu dawny naturalny blask, simowa społeczność musi połączyć swoje siły. Wybierając odnawialne źródła energii i korzystając z naturalnych rozwiązań, przyczynicie się do naprawy otoczenia.

Sims 4 – DLC Życie eko  – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Świat Evergreen Harbor 
 • Ekologiczna zawartość (m.in. prądotwórcze turbiny wiatrowe, panele słoneczne, maszyna do recyklingu itd.)
 • Gracz ma realny wpływ na wygląd otaczającego go krajobrazu i na ilość zanieczyszczeń

The Sims 4: Uniwersytet 

DLC dodaje dwa uniwersytety, które przygotują Waszych Simów na dorosłe życie i pomogą im uzyskać wymarzone zawody. W ofercie edukacyjnej znajdziecie kilkanaście różnych kierunków. Miasteczko Britechester oferuje całe kampusy, w których znajdują się akademiki, kluby studenckie, biblioteka i wiele więcej.

Sims 4 – DLC Uniwersytet  – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Studenckie otoczenie – Britechester
 • Dwie uczelnie – Uniwersytet Britechester i Instytut Foxbury
 • Możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu studenckim Simów – chodzenie na zajęcia i imprezy, życie w akademikach, uzyskiwanie stypendiów itd.
 • Nowy środek transportu – rowery

The Sims 4: Wyspiarskie życie

W The Sims 4: Wyspiarskie życie zamieszkacie na wyspie, zanurkujecie w oceanie i przemienicie się w syrenę. Sulani to klimatyczne wyspy, na których słońce świeci mocniej, woda lśni bardziej, a nad głowami mieszkańców wznosi się aktywny wulkan. Bogata kulturowo społeczność pomoże Wam zagłębić się w wyspiarki folklor i tradycje. W tej odsłonie pojawia się także nowa grywalna rasa – syreny.

Sims 4 – DLC Wyspiarskie życie – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Otoczony oceanem archipelag wysp Sulani
 • Wodne środki transportu – żaglówki, skutery wodne
 • Nowa rasa – syreny
 • Otwarty ocean z możliwością nurkowania

The Sims 4: Zostań gwiazdą

The Sims 4: Zostań gwiazdą pozwoli Waszym Simom poczuć słodko-gorzki smak sławy. Dzięki temu DLC zostaniecie aktorami lub po prostu celebrytami, pławiącymi się w luksusie. Pojawia się tu wzorowane na Hollywood miasteczko Del Sol Valley, zamieszkane przez największe gwiazdy simowego świata. 

Sims 4 – DLC Zostań gwiazdą  – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Nowe otoczenie – Del Sol Valley
 • Mechaniki sławy i reputacji
 • Aktywna kariera aktora

The Sims 4: Cztery pory roku

Jeśli zapytacie fana Simsów, jakie dodatki do The Sims 4 są najlepsze, to z pewnością wymieni The Sims 4: Cztery pory roku. Ten dodatek uważany jest za absolutny „must have” dla ogromnej części fanowskiej społeczności, jako że skupia się na ogólnym rozszerzeniu simowej rzeczywistości. Dodatek wprowadza do gry pory roku. Latem poopalamy się na plaży, jesienią poużeramy z opadającymi na parcele liśćmi, zimą pozjeżdżamy na sankach i ulepimy bałwana, a wiosną podziwiać będziemy budzącą się do życia przyrodę.

Sims 4 – DLC Cztery pory roku  – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Wprowadzono cztery pory roku: wiosnę, lato, jesień i zimę
 • Dodano warunki pogodowe i odczuwalne dla Simów temperatury
 • Możliwość obchodzenia różnych świąt i wydarzeń (Boże Narodzenie, Nowy Rok itd.)

The Sims 4: Psy i koty

W The Sims 4: Psy i koty stworzycie całkowicie od podstaw własnego zwierzaka – wybierając rasę, umaszczenie, a nawet osobowość i ubiór. Simowie mają również możliwość zaadoptowania psa lub kota ze schroniska. Prawdziwi miłośnicy czworonożnych pupilków mogą założyć własną klinikę weterynaryjną i w pełni oddać się pracy weterynarza.

Sims 4 – DLC Psy i koty  – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Nowa miejscowość – Brindleton Bay
 • Możliwość tworzenia i dowolnego modyfikowania różnorodnych ras psów i kotów
 • Zwierzęta otrzymują osobowość; Simowie mogą nawiązywać z nimi relacje
 • Aktywna kariera weterynarza z opcją prowadzenia własnej kliniki

The Sims 4: Miejskie życie

Dodatek The Sims 4: Miejskie życie wprowadza do gry kosmopolityczne miasto San Myshuno, w którym zacierają się granice pomiędzy narodowościami i kulturami. Simowe rodziny mogą zamieszkać w jednym z apartamentów w centrum, drzwi w drzwi z (często nieznośnymi) sąsiadami. Na placach głównych poszczególnych dzielnic odbywają się różnorodne festiwale. Simowie zakupią tam pamiątki, wezmą udział w zawodach, spotkają ulicznych artystów oraz wynegocjują dobre ceny różnych osobliwości na pchlim targu.

Sims 4 – DLC Miejskie życie  – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Miasto San Myshuno
 • Festiwale kulturalne
 • Możliwość zamieszkania w wieżowcach

The Sims 4: Spotkajmy się

The Sims 4: Spotkajmy się dodaje do gry malownicze miasteczko Windenburg. Dodatek skupia się na rozwoju relacji międzysimowych. System grup towarzyskich pozwala naszym podopiecznym nawiązywać nowe relacje z Simami o podobnych zainteresowaniach. Rozbudowie uległ system organizowania różnego rodzaju przyjęć; pojawiły się też nowe umiejętności – taneczne i didżejskie.

Sims 4 – DLC Spotkajmy się – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Miasteczko Windenburg
 • System tworzenia grup i klubów towarzyskich
 • Rozbudowa mechanik związanych z nawiązywaniem relacji, grupowymi wyjściami i imprezami

The Sims 4: Witaj w pracy

Witaj w pracy to chronologicznie pierwsze rozszerzenie do The Sims 4. Dodatek wprowadza trzy aktywne kariery – potowarzyszymy naszym Simom w pracy naukowca, detektywa oraz lekarza. Oprócz tego możemy otworzyć własny biznes, w ramach którego sprzedawać będziemy praktycznie wszystko. W tym przypadku ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Choć średnio to powiązane z tytułową tematyką, to DLC wprowadza także kosmitów, którzy jak gdyby nigdy nic żyją wśród ludzi.

Sims 4 – DLC Witaj w pracy  – najważniejsze zmiany i nowości:

 • Rozbudowa dwóch podstawowych światów – Wierzbowej Zatoczki i Oazy Zdrój
 • Nowy, ukryty świat Sixam – planeta kosmitów
 • Nowa rasa – kosmici
 • Trzy aktywne kariery – naukowiec, detektyw oraz lekarz
 • Możliwość prowadzenia własnego biznesu – różnego rodzaju sklepów

The Sims 4 – dodatki za darmo

Jak sami widzicie, trochę tego jest i z pewnością trudno zdecydować, które dodatki do The Sims 4 wybrać. Zakup wszystkich zdecydowanie nie należy do najtańszych przedsięwzięć. Sama podstawka nie jest problemem. The Sims 4 pobierzecie za darmo, kiedy tylko zechcecie. W 2022 roku deweloperzy bezpłatnie udostępnili swoją produkcję. Oferta ta dotyczy wszystkich platform sprzętowych, na których wyszła gra The Sims 4. Niestety inaczej ma się sprawa z ogromną liczbą dodatków – na ten moment nie istnieją pełnoprawne dodatki do The Sims 4 za darmo – niezmiennie pozostaną płatne.

Na szczęście od czasu do czasu Maxis i Electronic Arts przygotowują małe co nieco w formie darmowych pakietów-prezentów.

Do tej pory pojawiło się kilka takich zestawów.

 • The Sims 4: Zestaw świąteczny – do pobrania za pośrednictwem platformy EA app, Steam i Epic Games Store. Jak sama nazwa wskazuje, zawiera zestaw świątecznych akcesoriów. 
Darmowe dodatki do the sims 4
The Sims 4: Zestaw świąteczny zawiera wiele tematycznych ozdób i ubrań.
 • The Sims 4: Gitara Mrocznego Kosiarza – aby otrzymać tytułową gitarę Mrocznego Kosiarza, wystarczy prenumerować wiadomości e-mail dotyczące The Sims na stronie EA.
Dodatki do The Sims 4 za darmo
Tak prezentuje się przebojowa gitara Mrocznego Kosiarza.

Obecnie The Sims 4: Zestaw świąteczny oraz The Sims 4: Gitara Mrocznego Kosiarza to jedyne dostępne darmowe dodatki do The Sims 4 (pakiety rozgrywki).

Warto mieć jednak oko na social media serii, platformę EA app czy oficjalną stronę EA. Tego typu promocje pojawiają się co jakiś czas w ramach oferty czasowej. W przeszłości udostępniono już wiele takich pakietów. 

The Sims 4 – wszystkie dodatki pomniejsze, czyli pakiety rozgrywki, akcesoria i kolekcje

Opisane powyżej dodatki do The Sims 4 są dodatkami głównymi, poza nimi Sims 4 oferuje całą masę pomniejszych rozszerzeń. Równie ważne, choć nie wpływające na grę w takim stopniu, jak rozszerzenia, są pakiety rozgrywki, których na ten moment również jest 12. Całą ich listę znajdziecie poniżej.

The Sims 4 – pakiety rozgrywki w skrócie:

 • The Sims 4: Ucieczka w plener – dodaje wakacyjną lokację Granitowe Kaskady
 • The Sims 4: Dzień w spa – nowe budynki i aktywności związane z zabiegami SPA
 • The Sims 4: Zjedzmy na mieście – możliwość stworzenia własnej restauracji
 • The Sims 4: Wampiry – nowa rasa – wampiry
 • The Sims 4: Być rodzicem – rozbudowa mechanik związanych z rodzicielstwem
 • The Sims 4: Przygoda w dżungli – nowa wakacyjna lokacja Selvadorada
 • The Sims 4: StrangerVille – dodatek fabularny – Simowie mają w nim okazję rozwiązać zagadkę tytułowego miasteczka
 • The Sims 4: Kraina magii – nowa rasa – czarodzieje
 • The Sims 4: Wyprawa na Batuu – zawartość inspirowana filmową sagą Star Wars
 • The Sims 4: Wystrój marzeń – nowa kariera dekoratora wnętrz
 • The Sims 4: Ślubne historie – rozbudowa mechaniki ślubów
 • The Sims 4: Wilkołaki (najnowszy pakiet rozgrywki) – nowa rasa – wilkołaki
Dodatki do The Sims 4
Pakiety rozgrywki bardzo często wzbogacają The Sims 4 o nowe rasy – np. wilkołaki, wampiry czy czarodziejów.

Pozostałe dodatki to zestawy akcesoriów i jeszcze mniejsze kolekcje. Dodawana przez nie nowa zawartość ogranicza się wyłącznie do elementów ubioru i trybu budowania. Te DLC nie wprowadzają żadnych zmian w rozgrywce.

The Sims 4 – akcesoria:

 • The Sims 4: Wytworne przyjęcie
 • The Sims 4: Perfekcyjne patio
 • The Sims 4: Kuchnia na wypasie
 • The Sims 4: Upiorności
 • The Sims 4: Kino domowe
 • The Sims 4: Romantyczny ogród
 • The Sims 4: Pokój dzieciaków
 • The Sims 4: Zabawa na podwórku
 • The Sims 4: Styl dawnych lat
 • The Sims 4: Wieczór na kręgielni
 • The Sims 4: Fitness
 • The Sims 4: Małe dzieci
 • The Sims 4: Wielkie pranie
 • The Sims 4: Mój pierwszy zwierzak
 • The Sims 4: Moschino
 • The Sims 4: Kompaktowe wnętrza
 • The Sims 4: Włóczkowe historie
 • The Sims 4: Zjawiska paranormalne

The Sims 4 – kolekcje:

 • The Sims 4: Oaza wystroju
 • The Sims 4: Wielkie porządki
 • The Sims 4: Wiejska kuchnia
 • The Sims 4: To były czasy
 • The Sims 4: Oaza na patio
 • The Sims 4: Industrialny loft
 • The Sims 4: Dzielnica mody
 • The Sims 4: Lotniskowy szyk
 • The Sims 4: Kwitnące wnętrza
 • The Sims 4: Nowoczesna moda męska
 • The Sims 4: Karnawałowa moda
 • The Sims 4: Wnętrza z przepychem
 • The Sims 4: Mali obozowicze
 • The Sims 4: Księżycowy szyk
 • The Sims 4: Mali modnisie 
 • The Sims 4: Pastelowy czar
 • The Sims 4: Codzienny nieład
 • The Sims 4: Simtymność
 • The Sims 4: Łazienkowe szpargały
Dodatki do The Sims 4
Zestawy akcesoriów i kolekcji skupiają się bardzo często wokół jednej grupy tematycznej – tutaj są to np. meble w stylu industrialnym.

Dodatki do The Sims 4 – ranking TOP 5

Fani The Sims uwielbiają kierować życiem wirtualnych ludzi, decydując o prawie każdym aspekcie ich życia – wyglądzie, cechach osobowości, pragnieniach, karierze itd. Od debiutu czwartej odsłony minęło już 8 lat, ale popularność produkcji wcale nie maleje. I choć podstawowa wersja gry sama w sobie sprawia sporo frajdy, to z pewnością nasza potężna lista zbierająca wszystkie dodatki do The Sims 4 jest świetną podpowiedzią, jaki aspekt życia Simów warto jeszcze urozmaicić.

Koniec końców dodatków trochę się uzbierało i łatwo się w nich pogubić. Na koniec przygotowaliśmy jeszcze z redakcją ranking dodatków The Sims 4 (głównych) – TOP 5:

 1. The Sims 4: Wiejska sielanka
 2. The Sims 4: Psy i koty
 3. The Sims 4: Uniwersytet
 4. The Sims 4: Wyspiarskie życie
 5. The Sims 4: Witaj w pracy / The Sims 4: Cztery pory roku

Warto też zwrócić uwagę na najnowszy dodatek do The Sims 4: Razem raźniej.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Przygodę z grami rozpoczęła w wieku trzech lat. Najwięcej radości sprawiają jej szeroko pojęte gry RPG i strategie, choć nabiła też niewyobrażalne ilości godzin w symulatorach pokroju The Sims czy ETS. Poza tym miłośniczka literatury, anime i czarnego humoru.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO