Jedna z najlepszych gier ostatnich lat w promocji, z której żal nie skorzystać

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jedna z najlepszych gier ostatnich lat w promocji, z której żal nie skorzystać

W ostatnich latach na rynku pojawiło się całkiem sporo świetnych gier. Disco Elysium zdecydowanie się spośród nich wyróżnia. Ten niemalże filozoficzny traktat estońskiego studia ZA/UM zyskał rzeszę fanów i na PC może pochwalić się średnią ocen mediów branżowych na poziomie 91/100. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji, by wypróbować tę produkcję, teraz nadarza się doskonała sposobność.

Disco Elysium taniej na GOG.com

Otóż na platformie GOG.com trwa obecnie letnia wyprzedaż. Wśród tysięcy przecenionych pozycji znalazło się właśnie Disco Elysium.

Jest to nie lada gratka, gdyż Disco Elysium można zakupić z rabatem wynoszącym aż 75% – czyli za zaledwie 35,79 zł.

Cena ta dotyczy wyłącznie wersji podstawowej, a w sprzedaży znajduje się jeszcze paczka, w skład której, oprócz samej gry, wchodzą dodatkowo: cyfrowy soundtrack, artbook oraz 6 tapet w rozdzielczości 4K, którymi można upiększyć nasz pulpit. Za to wszystko przyjdzie nam zapłacić 48,39 zł.

Letnia wyprzedaż na platformie GOG.com potrwa do 3 lipca. Nie musicie się zatem jeszcze specjalnie spieszyć z podjęciem decyzji o nabyciu dzieła studia ZA/UM. Możemy jednak zapewnić, że raczej nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto, gdyż tytuł ten jest naprawdę dość unikalnym doświadczeniem, jeśli chodzi o gry wideo.

Czym jest Disco Elysium?

Akcja Disco Elysium toczy się w dość oryginalnym, fikcyjnym świecie, w którym mieszają się elementy różnych epok – począwszy od początku XX wieku, przez disco lat 80., a na science fiction skończywszy. Głównym bohaterem jest detektyw, który w wyniku ostrego maratonu alkoholowego stracił pamięć. Ma on jednak pracę do wykonania – musi rozwiązać zagadkę morderstwa pewnego najemnika, które miało miejsce w robotniczej dzielnicy nadmorskiego miasta znanego jako Revachol. Na szczęście jednak nie będzie w tym zadaniu osamotniony. Pomoże mu porucznik Kim Kitsuragi.

Disco Elysium jest grą RPG z krwi i kości, stawiającą przede wszystkim na warstwę narracyjną zamiast na walkę, której w tej produkcji praktycznie nie ma. Mamy za to wciągającą opowieść kryminalną, która staje się pretekstem do rozważań na rozmaite tematy – samotności, straty, komunizmu, kapitalizmu, poczucia obowiązku, nierówności społecznych, konfliktów rasowych, a nawet geopolityki (choć rzecz jasna w ramach fikcyjnego świata). Co istotne, gra jest dostępna w polskiej wersji językowej, zatem żaden z niuansów tego złożonego scenariusza nie powinien umknąć gorzej władającym językiem angielskim graczom.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO