Wczesny dostęp do Diablo 4 z wieloma problemami

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Wczesny dostęp do Diablo 4 z wieloma problemami

Blizzard zapewniał, że testy beta pomogły na tyle ogarnąć wszelkie problemy Diablo 4, iż nie będzie ich na premierę. Pewnych rzeczy najwidoczniej nie udało się przewidzieć. Wielu graczy, zwłaszcza na PlayStation 5, nieprzerwanie zgłaszało trudności z uruchomieniem gry, a czasami również z zalogowaniem się na konto Battle.net.

Wczesny start Diablo 4 lekko opóźniony

Problem dotyczy osób, które przedpremierowo zakupiły Diablo 4 w edycji Deluxe lub Ultimate. Mimo iż trudności dotyczą wszystkich platform, najbardziej odczuwalne zdaje się to być u posiadaczy konsol PlayStation 4 i PlayStation 5, u których występuje problem z potwierdzeniem licencji. Na konsolach Xbox podobny problem występuje rzadziej. Gracze PC borykać się muszą natomiast z trudnościami z zalogowaniem się na Battle.net. Skargom graczy można przyjrzeć się na Reddicie lub na oficjalnym forum.

Graczom na szczęście udało się znaleźć obejście problemów. Rozwiązaniem okazuje się pobranie darmowej gry ze sklepu na określonej platformie (PlayStation Store lub Microsoft Store). Niektóre osoby zalecały kupno najtańszego zestawu z wirtualną walutą, co w ich przypadku też rozwiązało problem. Na szczęście nie jest to konieczne, ale czasami pomagało rozwiązać trudności z potwierdzeniem licencji. Gracze PC muszą natomiast czekać na ruch Blizzarda – i w międzyczasie skorzystać z sugestii zespołu supportu polegającej na zmianie regionu aplikacji Battle.net i odświeżeniu w ten sposób pamięci podręcznej.

Obecnie sytuacja zdaje się nie być już aż tak problematyczna, ale duża część osób wciąż zgłasza trudności z dołączeniem do zabawy. Czas na skorzystanie z wczesnego dostępu jest oczywiście ograniczony (maksymalnie 4 dni) dlatego zarówno Blizzard, jak i Sony oraz Microsoft muszą jak najszybciej rozwiązać problem. Uzyskanie szybszego dostępu do Diablo 4 to koszt co najmniej 60 zł – o tyle od podstawowej edycji droższe jest wydanie Deluxe.

Zaistniała sytuacja może martwić, bowiem na premierę zainteresowanych będzie jeszcze więcej. Pozostaje liczyć, że do tego czasu twórcom i wydawcom uda się zlikwidować przeszkody stojące na drodze do komfortowej zabawy. Diablo 4 wystartuje 6 czerwca o godzinie 1:00 polskiego czasu na PC, PS5, PS4, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO