Diablo 4 to diabelsko dobra gra według recenzentów

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Diablo 4 to diabelsko dobra gra według recenzentów

W sieci pojawiły się recenzje Diablo 4. Zgodnie z tym, czego można się było spodziewać, opinie krytyków są bardzo pozytywne. Na tyle, że w agregatorach średnia ocen zbliża się do 90%, co przy tak dużej liczbie recenzji jest nie lada wyczynem.

Diablo 4 jest grą, na którą czekali fani

Tak jak wspomniane zostało wyżej, średnia ocen na Metacritic bliska jest 90%. Na poszczególnych platformach wygląda to następująco:

  • PC – 88% na podstawie 44 recenzji
  • PS5 – 89% na podstawie 14 recenzji
  • XSX/S – 92 na podstawie 11 recenzji

Ocen wersji na starsze konsole jest albo zbyt mało, albo nie ma ich w ogóle, dlatego nie sposób wyliczyć ich średniej.

Diablo 4 chwalone jest przede wszystkim za gameplay oraz zawartość postfabularną. Doceniona została również sama historia, na której twórcy skupili się bardziej niż w poprzednich odsłonach – choć nie brakuje opinii, że nie jest na tyle porywająca, aby ją eksponować. Pochwały zbiera także styl artystyczny, ale niektórzy narzekają na niską jakość tekstur widoczną po przybliżeniu kamery – zwłaszcza w podziemiach.

Niektórzy krytycy, jak Fextralife, określili Diablo 4 swoją ulubioną grą tego roku. Są też głosy mówiące, że to najlepsza produkcja Blizzarda, a na pewno od czasów World of Warcraft (które zadebiutowało w 2005 roku). Nie wszystkim recenzentom udało się przetestować funkcje wieloosobowe, więc ten aspekt pozostaje jeszcze pod znakiem zapytania. Wymóg stałego połączenia z Internetem dał się jednak we znaki również im – to najczęściej krytykowana cecha Diablo 4.

Opinie są, ogólnie rzecz biorąc, mocno zróżnicowane. Zadania poboczne jednym przypadły do gustu, innym niezbyt. To samo tyczy się projektu rozgrywki, który zdaniem niektórych jest zbyt zachowawczy względem poprzedników – innych natomiast cieszy, iż wciąż jest to dobrze znane Diablo. Nie wszystkim podoba się też „aż nazbyt” ponury klimat Sanktuarium czy powtarzalność, która wkrada się w endgame. Niemniej Diablo 4 zdaje się być po prostu bardzo udaną produkcją, pozbawioną wad, które psułyby doświadczenie.

Diablo 4 zadebiutuje 6 czerwca na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S

Gracze, którzy przedpremierowo zakupią edycję Deluxe lub Ultimate będą mogli zacząć zabawę szybciej, bo już 2 czerwca – najpewniej tego dnia w sieci zaczną pojawiać się opinie graczy.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO