Diablo 4 – szybkie levelowanie postaci i karnetu bojowego

| autor: Konrad Bosiacki | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Diablo 4 – szybkie levelowanie postaci i karnetu bojowego

Karnety sezonowe stały się nieodłącznym elementem wielu gier z rozgrywką online. Gracze lubią, gdy mają do czego wracać po ukończeniu wątku fabularnego. Choć nie każdej osobie, która zapłaciła raz za pełną grę uśmiecha się płacić za dodatkową zawartość. Karnety zdecydowanie lepiej sprawdzają się w przypadku gier darmowych. To świetna okazja, aby zdobyć wiele elementów kosmetycznych w niskiej cenie.

Jeżeli czytaliście już moje podsumowanie pierwszego sezonu w Diablo IV, to wiecie, że największą jego zaletą był… karnet sezonowy. Niestety pod względem fabularnym, nowych aktywności oraz nowych przedmiotów ten sezon strasznie nie wyszedł Blizzardowi. Jednak podobają mi się przedmioty kosmetyczne, które możemy zdobyć z karnetu sezonowego. Jeżeli macie podobne odczucia, co ja i też szybko chcielibyście zdobyć całą sezonową zawartość w Diablo 4, to już tłumaczę wam, na czym powinniście się skupić.

Spis treści:

Diablo 4 – wybór postaci i szybkie wbijanie poziomów

Postać możecie wybrać dowolną – nie ma znaczenia, czy zdecydujecie się na druida, nekromantę, czy Czarodziejkę. Jeżeli mogę tylko coś doradzić, to nekromanta jest najlepszy pod względem zadawania wysokich obrażeń, czarodziejka najlepiej walczy na dystans, a druid ma największą przeżywalność. Gdy macie już gotową postać, to wybierzcie drugi poziom świata. Otrzymacie wtedy 20% więcej punktów doświadczenia z potworka niż na pierwszy poziomie.

Diablo 4 - wybór postaci

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyście na samym początku ukończyli krótki wątek fabularny, przez który przeprowadzi was nowy NPC – Kormond. Zdobędziecie dzięki temu kilka poziomów postaci oraz podstawowe umiejętności do zabijania potworków.

Po pierwsze: kooperacja

W Diablo IV można przyjemnie grać solo, ale bez wątpienia największą siłą tej gry jest kooperacja. Nie tylko miło spędzicie czas, ale dzięki temu otrzymujecie dodatkowe 10% doświadczenia. Nawet jeśli nie macie aktywnych znajomych na waszej liście, to zapraszajcie przypadkowo napotkanych graczy do drużyny. Większość z nich chętnie dołącza i razem chce zwiedzać Sanktuarium.

Po drugie eliksiry

Niestety na samym początku rozgrywki nie będziecie mieli dostępu do eliksirów, które będą wzmacniać atak lub obronę waszej postaci. Z braku potrzebnych wielu składników też ciężko będzie je stworzyć. Jednak gdy tylko otrzymacie taką buteleczkę ze skrzyni bądź za ukończenie jakieś aktywności, to polecam ją wypić. Oprócz konkretnego wzmocnienia będziecie przez 30 minut zdobywać 5% więcej punktów doświadczenia.

Daiblo 4 – jak zdobyć postępy w karnecie bojowym?

Postępy w karnecie bojowym uzyskuje się poprzez zdobywanie zasług. To nic innego jak inna nazwa punktów doświadczenia dla karnetu. Zasługi zdobywamy, po prostu grając w grę. Możecie zabijać potwory w dowolnym miejscu – im potężniejsze, tym lepiej. Warto też wykonywać postępy sezonowe. To seria wyzwań podzielona na 9 rozdziałów po kilka zadań. Gdy wykonacie ich konkretną liczbę z każdego rozdziału, to otrzymacie specjalne nagrody – głównie aspekty, skrzynkę oraz większą liczbę zasług.

Najlepsze aktywności na początek

Zakładam, że macie ukończony główny wątek kampanii Diablo 4 oraz odblokowaną całą mapę. Dzięki temu łatwiej będzie się wam po niej poruszać. Głównymi aktywnościami, jakie powinny was interesować na drugim poziomie świata są: lochy pod Drzewo Szeptów oraz Legiony.

Nadciągają Legiony

Legiony to wydarzenia publiczne dla wielu graczy w Sanktuarium, które odnawia się co 30 minut. Na pięć minut przez wydarzeniem pojawia się odpowiedni komunikat z miejscem, do którego musicie dotrzeć. Gdy się tam znajdziecie – oczywiście przed upływem czasu – to zacznijcie wysyłać zaproszenia do drużyny do kilku losowych graczy. Dzięki temu zdobędziecie 10% za grę w kooperacji.

Legiony to krótkie, ale treściwe wydarzenie, w którym będziecie walczyć z wieloma przeciwnikami, w tym elitami, na czas. Gdy odpowiednio szybko pokonacie trzech bossów, to w nagrodę otrzymacie trzy skrzynki, dużo punktów doświadczenia dla waszej postaci oraz spory zastrzyk zasług do karnetu.

Lochy i drzewo szeptów

Lochy od zawsze były najlepszą farmą punktów doświadczenia, nie inaczej jest w Diablo 4. Grając na drugim poziomie światła, odwiedzajcie tylko te z czerwoną ikonką oznaczone jako lochy szeptów. W każdym znajdziecie trochę elitarnych przeciwników oraz końcowego bossa, za którego otrzymacie sporo expa i zasług. Za każdym razem, gdy ukończycie takie dwa lochy napełnicie pasek szeptów na maksymalny 10 poziom. Wtedy udajecie się do drzewa szeptów, aby odebrać skrzynkę z nagrodami oraz dodatkową dużą porcję punktów doświadczenia.

Lochy szeptów gracie do momentu, w którym odblokujecie święte pieczątki. Są to klucze do konkretnych lochów z większą liczbą przeciwników oraz modyfikatorami utrudniającymi rozgrywkę. Każda pieczątka ma też określoną rangę, która podnosi poziom trudności danej lokacji ponad poziom naszej postaci. Z poziomem trudności nie ma co przesadzać. Nie polecam polować na potwory z poziomem wyższym o pięć od naszej postaci.

Oto kilka lochów, które moim zdanie są najszybsze i nagradzają największą ilością zasług oraz punktów doświadczenia.

  • „Ślepe kopce” – to zdecydowanie najlepszy loch w całej grze. Idziecie w kierunku odwrotnym od wskazówek zegara i zabijacie wszystko na swojej drodze.
  • Inne warte uwagi lochy to:
  • Knieja Aldura
  • Miażdżypuszcza
  • Jaskinia Uldura
  • Kanały Guulranu
  • Slumsy Guulranu

Boss świata

W Diablo IV występuje trzech Bossów świata, którzy pojawiają się średnio co 6 – 8 godzin. Na 30 minut przed jego odrodzeniem dostaniecie odpowiedni komunikat na mapie wraz z dokładną lokalizacją. Wraz z kilkoma innymi graczami macie tylko 15 minut na jego pokonanie. Jeżeli wam się to uda, to otrzymacie potężne nagrody oraz solidny zastrzyk doświadczenia oraz zasług do karnetu bojowego.

Piekielny przypływ (od 3 poziomu świata)

Gdy osiągniecie 45-50 poziom postaci powinniście udać się do specjalnego lochu (złota ikonka). Po jego ukończeniu i zabiciu bossa będziecie mogli przejść na trzeci poziom Sanktuarium. To odblokuje wam nowe ogromne wydarzenie publiczne – Piekielny przypływ. Aktywność ta pojawia się co 75 minut i trwa równo godzinę.

Na konkretnie oznaczonym na czerwono obszarze gracze muszą zabijać przeciwników i zbierać z nich kryształy, które następnie wydają w konkretnych skrzyniach na najbardziej pożądany sprzęt. Jednak nie to jest najważniejsze. Obszar ten jest pełny elitarnych przeciwników oraz bossów. Jak już się domyślacie, ich zabijanie nagrodzi was wieloma punktami doświadczenia oraz łask do karnetu. Oczywiście pamiętajcie też, aby łączyć się z innymi graczami w drużynę oraz wypijać dowolne eliksiry.


Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi wbijanie przez was kolejnych poziomów karnetu oraz levelowanie postaci w Diablo 4 będzie szybkie i przyjemne. Rozgrywka jest niestety monotonna, ale jak najbardziej skuteczna. Skaczecie między lochami a wydarzeniami publicznymi typu Legiony oraz Piekielny przypływ. Aby się szybko nie znudzić, starajcie się grać ze znajomymi. Zawsze wtedy jest o czym pogadać, a czas płynie znacznie szybciej.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Strażnik w Destiny 2, czarodziej w Diablo IV. W weekendy kierowca F1. Od realistycznej grafiki woli płynną rozgrywkę w 120 Hz. Nie ma dnia, w którym nie odpali PS5 lub Xbox Series X. Od 10 lat regularnie pisze o grach i konsolach.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO