Masz problem ze złotem w Diablo 4? Te 8 sposobów pozwoli Ci zaoszczędzić

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Masz problem ze złotem w Diablo 4? Te 8 sposobów pozwoli Ci zaoszczędzić

Złota w świecie Diablo 4 jest bardzo dużo, ale też łatwo je zmarnować – istnieje wiele towarów niewartych zakupu, zwłaszcza przy tak wysokich cenach. Nietrudno w zaledwie kilka minut pozbawić się oszczędności zbieranych przez kilkadziesiąt godzin i niedługo później tego żałować. Przedstawiamy kilka sposobów na dobre zarządzanie złotem.

Jak nie wydawać złota w Diablo 4?

Małe i umiarkowanie częste wydatki to nic, czym należałoby się martwić. Potrzebujemy czasami naprawić ekwipunek czy zapłacić za wykonanie usługi. Nie warto jednak wydawać złota na zakup wyposażenia, a jeśli już, to tylko tego najbardziej cennego. Diablo to seria, w której poluje się na coraz lepsze przedmioty. Każde kolejne znalezisko to najczęściej tylko chwilowe ulepszenie. Dotyczy to przede wszystkim rzeczy zakupionych. Z usług handlarzy najlepiej korzystać w celu sprzedawania im niepotrzebnych przedmiotów.

Ulepszany przedmiot w Diablo 4 może kusić zielonymi statystykami.
Ulepszany przedmiot może kusić zielonymi statystykami, ale niedługo najpewniej znajdziecie coś bardziej przydatnego.

Nie warto też przeznaczać złota na ulepszanie zasobów, bo wszystkie bardzo łatwo znaleźć podczas eksploracji. Jedyne, czym należałoby zajmować się u alchemika, to ulepszanie mikstur – co i tak robimy rzadko, bo co 10 poziomów doświadczenia. O ile nie interesuje Was kosmetyka, całkowicie porzućcie pomysł inwestowania w wierzchowce. Jednego otrzymuje się za darmo po odpowiednich postępach fabularnych i nie odbiega on od tych znacznie droższych.

Ulepszanie zasobów w Diablo 4 to nie tylko strata złota, ale też materiałów rzemieślniczych.
Ulepszanie zasobów to nie tylko strata złota, ale też materiałów rzemieślniczych.

Ekwipunek ulepszajcie natomiast dopiero wtedy, gdy jesteście pewni, że idealnie pasuje do Waszej postaci i długo go nie zmienicie. Zanim to jednak nastąpi, najpewniej będziecie ciągle wymieniać kolejne elementy, bo z każdym zdobytym poziomem doświadczenia zmienia się to, co wypada z przeciwników i co znajdujemy na mapie świata. Nie opłaca się wydobywać aspektów z ekwipunku, gdyż kosztuje to zbyt dużo. Lepiej zostawić przedmiot dla innej postaci albo po prostu go sprzedać.

Na koniec pozostaje kwestia klejnotów – nie spieszcie się ich ulepszać, dopóki nie jesteście pewni, że idealnie sprawdzą się w Waszym ekwipunku. Nie warto też wkładać ich w gniazda, jeśli widzicie, że aktualnie posiadany sprzęt na pewno zostanie wymieniony. Wydobycie klejnotu to też koszta, i to nie takie małe, więc róbcie to jak najrzadziej.

8 sposobów na zaoszczędzenie złota w Diablo 4 – podsumowanie:

  1. Nie warto wydawać złota na zakup wyposażenia.
  2. Z usług handlarzy najlepiej korzystać, aby sprzedać im niepotrzebne przedmioty.
  3. Nie warto przeznaczać złota na ulepszanie zasobów.
  4. Całkowicie porzućcie pomysł inwestowania w wierzchowce (chyba że interesuje Was kosmetyka).
  5. Ekwipunek ulepszajcie dopiero wtedy, gdy jesteście pewni, że idealnie pasuje do Waszej postaci.
  6. Nie opłaca się wydobywać aspektów z ekwipunku.
  7. Nie spieszcie się ulepszać klejnotów, dopóki nie jesteście pewni, że idealnie sprawdzą się w Waszym ekwipunku.
  8. Wydobycie klejnotu to też koszta, które nie są małe, więc róbcie to jak najrzadziej.

Na koniec przypominamy, że Diablo 4 dostępne jest od 6 czerwca na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO