Diablo 4 – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 7 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Diablo 4 – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Blizzard ma ambitne plany co do Diablo 4 – premiera gry wzbudza coraz więcej emocji. W ostatnim czasie poznaliśmy sporo szczegółów na temat zbliżającej się produkcji Blizzarda. Pochodzą one z oficjalnych i nieoficjalnych źródeł. Dzięki turom otwartych i zamkniętych testów otrzymaliśmy całe mnóstwo fragmentów z rozgrywki.

Jeśli szukasz najświeższych informacji na temat Diablo 4, to tutaj dowiesz się wszystkiego, co trzeba. Podajemy minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Diablo 4 na PC. Kwestie daty premiery, ceny i rozgrywki w Diablo 4 też są przez nas poruszane.

Spis treści:

Wymagania sprzętowe Diablo 4

Jakiś czas temu Blizzard opublikował oficjalne wymagania sprzętowe Diablo 4 na PC. Dzięki temu osoby zainteresowane kupnem tego tytułu mogą mniej więcej rozeznać się, czy zagrają w nadchodzącą odsłonę tego kultowego hack’n’slasha w miarę komfortowo i bez lagów. Oto szczegóły:

Minimalne wymagania Diablo 4 (1080p rozdzielczość natywna / 720p rozdzielczość renderowania, niskie ustawienia grafiki, 30 fps):

 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
 • Procesor: Intel Core i5-2500K lub AMD FX-8100
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 280
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Miejsce na dysku: 45 GB wolnej przestrzeni na dysku (dysk SSD)

Zalecane wymagania Diablo 4 (1080p, średnie ustawienia graficzne, 60 fps):

 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
 • Procesor: Intel Core i5-4670K lub AMD R3-1300X
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 470
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Miejsce na dysku: 45 GB wolnej przestrzeni (dysk SSD)


Dodatkowe wątpliwości względem tego, czy Diablo 4 uruchomi się na różnych konfiguracjach, mogą rozwiać organizowane przez Blizzard beta-testy tytułu.

Diablo 4 – premiera, cena i edycje

Wszystkie osoby czekające na Diablo IV zadają sobie to samo pytanie: kiedy w końcu będziemy mogli zagrać w ten tytuł? Na szczęście teraz już możemy na nie odpowiedzieć. Data premiery została ujawniona podczas ubiegłorocznego The Game Awards.

Diablo IV ukaże się 6 czerwca 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Ogłoszeniu towarzyszył kinowy zwiastun.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, jaka zawartość znajdzie się w poszczególnych edycjach gry – ruszyła bowiem ich przedsprzedaż. Osoby, które zakupią Diablo IV przed premierą, będą mogły zagrać wcześniej. Poniżej prezentujemy zawartość poszczególnych wydań.

Edycja standardowa Diablo 4 (cena: około 340 zł)

 • gra Diablo IV;
 • Wierzchowiec Światłosiewca;
 • Skrzydła Inariusa i jego murlok w Diablo III;
 • Wierzchowiec Amalgamat Szału w World of Warcraft;
 • Zestaw elementów ozdobnych Skrzydlatej Ciemności w Umbrze w Diablo Immortal.

Digital Deluxe Edition Diablo 4 (cena: około 410 zł)

 • gra Diablo IV;
 • Wierzchowiec Światłosiewca;
 • Skrzydła Inariusa i jego murlok w Diablo III;
 • Wierzchowiec Amalgamat Szału w World of Warcraft;
 • Zestaw elementów ozdobnych Skrzydlatej Ciemności w Umbrze w Diablo Immortal;
 • maksymalnie 4-dniowy wczesny dostęp do Diablo IV;
 • Wierzchowiec Pokusa;
 • pancerz dla wierzchowca, Piekielna Skorupa;
 • odblokowany sezonowy karnet bojowy premium.

Digital Deluxe Edition Diablo 4 (cena: około 450 zł)

 • gra Diablo IV;
 • Wierzchowiec Światłosiewca;
 • Skrzydła Inariusa i jego murlok w Diablo III;
 • Wierzchowiec Amalgamat Szału w World of Warcraft;
 • Zestaw elementów ozdobnych Skrzydlatej Ciemności w Umbrze w Diablo Immortal;
 • maksymalnie 4-dniowy wczesny dostęp do Diablo IV;
 • Wierzchowiec Pokusa;
 • pancerz dla wierzchowca, Piekielna Skorupa;
 • odblokowany sezonowy karnet bojowy premium;
 • przyspieszone odblokowanie sezonowego karnetu bojowego (uwzględnia odblokowanie sezonowego karnetu bojowego premium oraz 20 pominięć poziomów i element ozdobny);
 • emotka Skrzydła Stworzyciela.

Niewykluczone, że ze względu na zakup Activision Blizzard przez Microsoft Diablo IV w miarę szybko pojawi się w bibliotekach usług Xbox Game Pass i PC Game Pass. Na potwierdzenie tych spekulacji musimy jednak jeszcze trochę poczekać. 

Zobacz także:
Premiery gier 2023

Najnowsze Diablo zapewni tysiące godzin zabawy?

Nie tylko premiera Diablo 4 budzi duże emocje. Jakiś czas temu przedstawiciele Blizzarda udzielili wywiadu serwisowi IGN. Według nich tytuł został zaprojektowany tak, by zapewniał tysiące godzin zabawy. Chodzi głównie o endgame, czyli wszystko to, czym można bawić się po ukończeniu głównej kampanii fabularnej. Rozgrywka postfabularna ma oferować całe mnóstwo zawartości, która wraz z rozwojem tytułu najpewniej będzie jeszcze bardziej rozbudowywana. Pozostaje jedynie trzymać kciuki, że będzie ona reprezentować odpowiednio wysoki poziom.

Diablo 4 jako gra-usługa. Co wiemy o mikrotransakcjach i elementach kosmetycznych?

Zarówno pierwsze, jak i późniejsze materiały prezentujące Diablo IV spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem. Od tamtego czasu zadebiutowało jednak Diablo Immortal, które okazało się nieprzyjazną graczom maszynką do zarabiania pieniędzy. Tym samym w społeczności zaistniała obawa, że z „czwórką” będzie podobnie. W swoim oświadczeniu Blizzard uspokoił graczy, obiecując, że mikrotransakcje dotyczyć będą jedynie przedmiotów kosmetycznych.

Z treści artykułu opublikowanego przez twórców gry dowiedzieliśmy się, że w Diablo IV obecne będą sezony znane z Diablo III oraz Diablo II: Resurrected. To system polegający na wykonywaniu okresowych wyzwań i zgarniania za to nagród. Każdy sezon to też okazja dla twórców do wprowadzenia poprawek w grze. Pierwszy z nich ma wystartować wraz z premierą gry. Deweloperzy informują, że po zakończeniu sezonu będziemy mogli grać swoją postacią dalej w zwykłym trybie. Jeśli jednak będziemy chcieli rozpocząć zabawę w następnym sezonie, potrzebna będzie postać stworzona od nowa.

Diablo 4 premiera i sezony
W Diablo 4 obecne będą sezony znane z Diablo 3 i Diablo 2: Resurrected.

Jeśli chodzi o postępy dokonywane w ramach sezonów w Diablo IV, mają one funkcjonować na zasadach zbliżonych do tego, co jest w Diablo Immortal. Za darmo będziemy mogli zdobywać elementy ozdobne, walutę premium oraz wzmocnienia. Karnet płatny umożliwi nam jedynie pozyskanie elementów ozdobnych i waluty premium, którą z kolei będziemy mogli wydać na elementy kosmetyczne. Wszystko więc wskazuje na to, że nie będziemy mieć do czynienia z modelem „pay-to-win”.

Diablo IV skórki
Przykład jednego z legendarnych pancerzy. Po lewej jest standardowy, a po prawej dostępny do zakupu lub zdobycia.

Podobno wiele przedmiotów będziemy mogli zdobyć bez zaglądania do sklepu – mają być bowiem rozrzucone po świecie gry. Jeśli natomiast chodzi o wyżej wspomniane wzmocnienia, mają one przykładowo przyspieszyć zdobywanie doświadczenia. Co najważniejsze, nie będzie można ich kupić.

Rozwój gry Diablo IV po premierze

Diablo 4 będzie rozwijane przez długi czas. Z treści przytoczonej wyżej publikacji twórców wynika, że będą oni dbać o dodawanie nowości, mających utrzymać zainteresowanie graczy – innymi słowy: odświeżać „metagrę” Diablo IV. Dlatego po premierze pojawiać się będą nowe przedmioty legendarne, glify czy tablice poziomów mistrzowskich. Wszystko, aby odświeżyć grę i podarować graczom nowe możliwości konfiguracji.

Diablo 4 metagra
Tak ma prezentować się odświeżanie metagry w Diablo 4.

Autorzy nowej odsłony obiecują też, że będą słuchać graczy i skupiać się na naprawie elementów, które społeczność uzna za priorytetowe. Istnieje więc szansa, że Diablo IV stanie się ostatecznie tym, czego przez lata oczekiwali gracze. Informacje o długoterminowych planach rozwoju Diablo IV potwierdziła również ekipa z Windows Central. Według przedstawionych informacji pierwszy sezon rywalizacji, który najpewniej będzie wyglądał podobnie do tych znanych z poprzedniej części, został wstępnie zaplanowany na III kwartał 2023 roku.

A która odsłona jest obecnie najlepsza?
Seria Diablo – zestawienie wszystkich gier

Diablo IV ma mieć rozbudowany kreator postaci

Na początku sierpnia 2022 roku pojawiły się przecieki zdradzające funkcje kreatora postaci. Opublikowane informacje wskazują na to, że zamiast suwaków (pozwalających na ukształtowanie m.in. rysów twarzy) znanych z Diablo Immortal, będziemy mogli wybrać któryś z przygotowanych wzorów. Tyczy się to również koloru skóry, owłosienia czy tatuaży. Charakter kreatora może się oczywiście zmienić do czasu premiery.

Diablo 4 kreator postaci
Zrzut ekranu przedstawiający kreator postaci z wczesnej wersji Diablo 4.

Po stworzeniu postaci mamy zostać postawieni przed wyborem poziomu trudności. Informacje z przecieku wskazują na to, że twórcy dostarczą system znany z ostatecznej wersji Diablo 3. Możliwe będzie oczywiście stworzenie postaci hardkorowej, którą bezpowrotnie stracimy po pierwszym zgonie. Przeciek wskazuje również, że pojawi się możliwość handlowania z innymi graczami. Ma to być jednak ograniczone i dotyczyć przedmiotów bardziej pospolitych niż te najrzadsze.

Rozgrywka w Diablo 4 – gameplaye trafiają do sieci

W październiku natomiast miał miejsce ciekawy wyciek gameplayu Diablo IV, przy okazji rozszerzania się skali zamkniętej bety tytułu (piszemy o tym niżej). Teoretycznie testerzy nie mogą niczego upubliczniać, lecz najwyraźniej niektórzy nie mają przed tym żadnych oporów (i zapewne zostaną za to stosownie ukarani).

Październikowy przeciek z rozgrywki był bardzo okazały, gdyż do sieci trafiło kilka godzin materiału.

Nagrania pochodzą z dwóch źródeł i znajdziecie je w tym miejscu. Warto zaznaczyć, że nie musicie obawiać się żadnych spoilerów fabularnych. Zaprezentowany fragment rozgrywki pochodzi z tzw. endgame’u, czyli trybu zabawy osadzonego już po ukończeniu głównej kampanii, podczas której gracze rozwijają swoją postać i biorą udział w różnych wyzwaniach oraz aktywnościach pobocznych. Wszystko wygląda brutalnie i mrocznie, co powinno zadowolić najbardziej oddanych miłośników serii, narzekających na bardziej kolorową oprawę wizualną trzeciej odsłony.

Kolejne fragmenty rozgrywki

Pod koniec zeszłego roku na stronie Wowhead pojawiły się najnowsze fragmenty rozgrywki. Łączna ich długość nie przekracza co prawda 30 minut, ale możemy dzięki nim przyjrzeć się różnym klasom postaci i elementom gry. Prezentują m.in. kreator postaci, fragment prologu (zawierający oczywiście spoilery) czy użycie wyjątkowych zdolności. Nie brakuje także walk z bossami i nagrań ukazujących tryb kooperacji.

Na następne fragmenty przedstawiające rozgrywkę w Diablo 4 – już bardziej oficjalne – musieliśmy czekać do startu marcowych beta-testów. Na platformie YouTube można znaleźć całą masę nowo opublikowanych materiałów z gry. Jeden z nich zamieszczamy poniżej.

Warto jednak mieć na uwadze, że nie jest to finalna wersja gry, a ponadto u każdego gracza rozgrywka może wyglądać inaczej – choćby z uwagi na mnogość możliwości oferowanych przez system rozwoju postaci.

Diablo 4, czyli powrót, na jaki czekaliśmy

Wszystko wskazuje na to, że Diablo 4 będzie co najmniej dobrą grą, nawet jeśli pojawiają się już pierwsze zgrzyty (jak choćby mikrotransakcje). Możemy jednak liczyć na dobry, mroczny klimat i wiele godzin dobrej zabawy w odpowiednio unowocześnionym stylu, ale wiernym pierwotnym założeniom. Wciąż będziemy zwalczać hordy potworów, szukać łupów, wykonywać ciekawe zadania i dostosowywać ekwipunek. A wszystko to w klasycznym rzucie izometrycznym.

Do wyboru ma być 5 klas postaci. Mowa o czarodzieju, druidzie, łotrze, barbarzyńcy lub nekromancie. Zgodnie z tradycją każdy z nich ma posiadać unikalne zdolności i styl walki. Można się też spodziewać, że po jakimś czasie pojawią się nowe klasy.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (14 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO

Polecane produkty

TP-Link Archer A6
TP-Link Archer A6
Sprawdź cenę!
Logitech G Pro X
Logitech G Pro X
Sprawdź cenę!
California Access Boa CA-1731 USB RGB
California Access Boa CA-1731 USB RGB
Sprawdź cenę!
Komputronik Infinity X512 [N02]
Komputronik Infinity X512 [N02]
Cena od 5 890,00zł
DELL Inspiron G15 Core i5-11260H | 15,6"-FHD | RTX3050 | 16GB | 512GB | Win 11
DELL Inspiron G15 Core i5-11260H | 15,6"-FHD | RTX3050 | 16GB | 512GB | Win 11
Cena od 4 199,00zł
MSI G274QPF QD
MSI G274QPF QD
Cena od 1 999,00zł
Logitech G413 Carbon
Logitech G413 Carbon
Sprawdź cenę!
Razer Viper Ultimate
Razer Viper Ultimate
Sprawdź cenę!
Netgear RAX30-100EUS
Netgear RAX30-100EUS
Sprawdź cenę!
Logitech G213 Prodigy
Logitech G213 Prodigy
Cena od 199,00zł
iiyama G-Master GB3466WQSU-B1 Red Eagle - 34" | Ultra-Wide QHD | VA Curved | 1ms | 144Hz
iiyama G-Master GB3466WQSU-B1 Red Eagle - 34" | Ultra-Wide QHD | VA Curved | 1ms | 144Hz
Sprawdź cenę!
Logitech G502 Hero
Logitech G502 Hero
Sprawdź cenę!
AOC 25G3ZM/BK - 24.5" | Full HD | 0.5ms | 240Hz
AOC 25G3ZM/BK - 24.5" | Full HD | 0.5ms | 240Hz
Sprawdź cenę!
HP Omen 40L Gaming GT21-0322nw (6J9N5EA)
HP Omen 40L Gaming GT21-0322nw (6J9N5EA)
Cena od 4 999,00zł
Razer Kraken V3 X
Razer Kraken V3 X
Sprawdź cenę!
SteelSeries Apex 3
SteelSeries Apex 3
Sprawdź cenę!
Roccat Burst Core AIMO czarna
Roccat Burst Core AIMO czarna
Sprawdź cenę!
California Access Sunda CA1045
California Access Sunda CA1045
Cena od 69,00zł
HP Victus 15 Ryzen 5 5600H | 15,6"-144Hz | 16GB | 512GB | W11H | RX6500M
HP Victus 15 Ryzen 5 5600H | 15,6"-144Hz | 16GB | 512GB | W11H | RX6500M
Sprawdź cenę!
ASUS VY249HE Gaming - 24" | IPS | 1ms | 75Hz
ASUS VY249HE Gaming - 24" | IPS | 1ms | 75Hz
Cena od 649,00zł
ASUS RT-AX86S
ASUS RT-AX86S
Sprawdź cenę!
Komputronik Infinity X512 [S2]
Komputronik Infinity X512 [S2]
Cena od 5 390,00zł
California Access Shark CA-1418 Jixian Red
California Access Shark CA-1418 Jixian Red
Cena od 169,00zł
ASUS VG24VQ1B - 23.8" | VA Curved | Full HD | 1ms | 165Hz
ASUS VG24VQ1B - 23.8" | VA Curved | Full HD | 1ms | 165Hz
Sprawdź cenę!
HyperX Cloud II Czerwone
HyperX Cloud II Czerwone
Cena od 349,00zł
Lenovo Ideapad 3-15 Gaming Core i5-11320H | 15,6"-120Hz | 8GB | 512GB | no Os | GTX1650 | Czarny
Lenovo Ideapad 3-15 Gaming Core i5-11320H | 15,6"-120Hz | 8GB | 512GB | no Os | GTX1650 | Czarny
Sprawdź cenę!
Acer Nitro 5 Core i5-11300H | 15,6"-FHD | GTX1650 | 8GB | 512GB | Win 11
Acer Nitro 5 Core i5-11300H | 15,6"-FHD | GTX1650 | 8GB | 512GB | Win 11
Sprawdź cenę!
iiyama G-Master GB2470HSU-B1 Red Eagle - 23.8" | Full HD | IPS | 0.8ms | 165Hz
iiyama G-Master GB2470HSU-B1 Red Eagle - 23.8" | Full HD | IPS | 0.8ms | 165Hz
Cena od 899,00zł
ASUS TUF-AX5400
ASUS TUF-AX5400
Sprawdź cenę!