Diablo 4 – porównanie grafiki i płynności na różnych platformach

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Diablo 4 – porównanie grafiki i płynności na różnych platformach

Diablo 4, czyli najnowsza odsłona kultowego cyklu hack’n’slashów od studia Blizzard, ukaże się na kilku platformach: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Z pewnością niektórzy z Was zastanawiają się, którą z nich wybrać. W podjęciu decyzji mogą pomóc otwarte beta testy Diablo 4, odbywające się w bieżącym miesiącu i obejmujące wszystkie wymienione sprzęty. Jeśli jednak nie macie czasu sprawdzić tego, jak Diablo 4 działa na poszczególnych urządzeniach, to jak zwykle z pomocą przychodzi Internet.

Jak działa Diablo 4 na różnych platformach?

W serwisie YouTube, a konkretnie na kanale ElAnalistaDeBits, pojawiły się trzy filmy porównujące różne wersje Diablo 4. Na pierwszym możemy zobaczyć, jak tytuł sprawuje się na PC i konsolach obecnej generacji. Drugi prezentuje działanie tytułu na PS4, PS4 Pro oraz PS5, a trzeci na Xboksie One, Xboksie One X oraz Xboksie Series X/S. Wszystkie wymienione materiały możecie obejrzeć poniżej.

Wyniki raczej nie są specjalnie zaskakujące – im potężniejsza platforma, tym lepsza jakość wyświetlanego obrazu oraz ogólne działanie Diablo 4. Cieszyć może 60 fps-ów na konsolach obecnej generacji, nawet na słabszym Xboksie Series S, choć jest to okupione gorszą rozdzielczością i grafiką.

Dla niektórych zadowalający może być również fakt, że Diablo 4 udaje się zachować 30 fps-ów na konsolach poprzedniej generacji. Na tym polu najgorzej wypada Xbox One, który co prawda osiąga rzeczoną liczbę klatek na sekundę, lecz w najgorszej rozdzielczości ze wszystkich przetestowanych platform – jedynie 900p.

Nadchodzi Diablo 4

Jak zatem widać, optymalizacja Diablo 4 wypada całkiem obiecująco i gracze powinni mieć możliwość w miarę komfortowej zabawy niezależnie od platformy. Niewykluczone zresztą, że sytuacja jeszcze się poprawi przed premierą gry. Przypomnijmy, iż debiut produkcji został zaplanowany na 6 czerwca 2023 roku. Diablo 4 będzie dostępne w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi).

Dowiedz się więcej:
Diablo 4 – wymagania sprzętowe

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO