Diablo 4 otrzymało łatkę premierową balansującą grę

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Diablo 4 otrzymało łatkę premierową balansującą grę

Wskutek głosów już grających graczy, Blizzard wprowadza poprawki w balansie Diablo 4 przed oficjalną premierą. Aktualizacja 1.0.2d ma na celu sprawienie, żeby doświadczenie płynące z grania było dla wszystkich możliwie najprzyjemniejsze.

Diablo 4 z aktualizacją 1.0.2d

Pojawiło się już kilka mniejszych aktualizacji Diablo 4, ale ta o numerze 1.0.2d jest pierwszą większą. Wprowadzone przez nią zmiany dotyczą głównie balansu postaci, wpływając na konkretne umiejętności czy ataki. Na pierwszy ogień poszedł Barbarzyńca, w przypadku którego znacznie zmniejszono obrażenia zadawane pod wpływem Gohr’s Devastating Grips. W przypadku Druida jest trochę inaczej, bo zwiększono siłę obrażeń niektórych ataków (Lightning Storm), ale przy okazji zmniejszono szansę na szczęśliwe trafienie w przypadku innych (Pulverize).

Zmian w balansie doczekali się również Nekromanta, Czarnoksiężnik oraz Łotrzyk. W przypadku tego pierwszego zwiększono obrażenia ataku Blood Lance z 67,5% do 80%. Będzie on mógł też szybciej przyzywać zmarłych (czas oczekiwania na umiejętność Army of the Dead wynosi teraz 70 sekund zamiast 90) – oni również zadają więcej obrażeń. Wiele ataków Łotrzyka doczekało się zwiększenia obrażeń. Czarnoksiężnik z kolei musi liczyć się z osłabieniem obrażeń zadawanych przez Shimmering Teleport, podobnie jak w przypadku Aspect of Control.

Oprócz zmian w balansie aktualizacja 1.0.2d wprowadza też kilka poprawek – m.in. w nazewnictwie wierzchowca Light Bearer. Usunięty został problem dotyczący sytuacji, w których Czarnoksiężnik pozostawał nieskończenie długo ogłuszony. Dodatkowo zmniejszono częstotliwość pojawiania się goblinów w strefach PvP oraz poprawiono interfejs sklepu. Twórcy zadbali także o poprawienie stabilności gry.

Aktualizacja Diablo 4 o oznaczeniu 1.0.2d jest już dostępna na wszystkich platformach, więc gracze czekający na oficjalną premierę powinni mieć nieco lepsze doświadczenie. Diablo 4 zadebiutuje 6 czerwca na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz Xbox One. Obecnie grać mogą osoby, które przedpremierowo zakupiły edycje Deluxe lub Ultimate.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO