Diablo 4 – ile czasu zajmuje kampania fabularna?

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Diablo 4 – ile czasu zajmuje kampania fabularna?

Na premierę nowej odsłony cyklu Diablo czekaliśmy 11 długich lat. Nasza cierpliwość w końcu zostanie jednak wynagrodzona. Czwarta część kultowej serii hack’n’slashów ukaże się na rynku 6 czerwca (osoby, które zdecydowały się na zakup w przedsprzedaży edycji specjalnych, zaczną zabawę już jutro). Choć tytuł ma zagwarantować całą masę zawartości pobocznej, istnieje grupa graczy, która zainteresowana jest wyłącznie kampanią fabularną. Na jak długą zabawę będą mogły liczyć te osoby? Sprawdź, ile wynosi w Diablo 4 czas gry.

Diablo 4 – jak długa jest kampania?

Na to pytanie odpowiedzieli recenzenci, których opinie zaczęły spływać do sieci w miniony wtorek. Jak czytamy w serwisach GameStar czy Gamespot, próba jak najszybszego ukończenia wątku głównego – z pominięciem zadań pobocznych – powinna trwać około 15 godzin.

Problem polega na tym, że decydując się na taki styl gry, pojawią się problemy w finałowym akcie. Nasza postać będzie bowiem na tyle słaba, że może mieć problemy w starciach z niektórymi przeciwnikami, zwłaszcza z bossami.

Co jednak, jeśli zdecydujemy się ukończyć wszystko – włącznie z wyzwaniami pobocznymi związanymi z wątkiem fabularnym? Wówczas możemy spodziewać się od 30 do nawet 50 godzin zabawy. Liczby te mniej więcej pokrywają się z tym, co mówili w połowie ubiegłego roku w wywiadzie dla GameSpotu przedstawiciele Blizzarda. Według nich kampania w Diablo IV to 35-godzinne doświadczenie.

To całkiem sporo zabawy, a trzeba pamiętać, że liczby te dotyczą ukończenia gry tylko jedną klasą postaci. Na premierę w grze dostępnych ich będzie aż pięć, więc ukończenie kampanii wszystkimi bohaterami może potrwać nawet 100 godzin – i to tylko, jeśli skupimy się na głównym wątku fabularnym i elementach z nim powiązanych.

Rozgrywka na wysokim poziomie według recenzji

Powinny to być godziny wypełnione rozgrywką na wysokim poziomie. Tak przynajmniej sugerują recenzje, które trafiły już do sieci. W serwisie Metacritic Diablo IV ma diabelsko dobrą recenzję i może pochwalić się średnią ocen wynoszącą 88/100 (na podstawie 47 opinii).

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO