Nowy sezon Diablo 3 przygotuje graczy na „czwórkę”

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nowy sezon Diablo 3 przygotuje graczy na „czwórkę”

Od premiery Diablo III, czyli jak na razie ostatniej odsłony kultowego cyklu hack’n’slashy od firmy Blizzard, minęło już przeszło 10 lat. Przez ten czas miłośnicy tej produkcji mieli okazję uczestniczyć w aż 27 sezonach oferujących różnej maści okresowe atrakcje, a to jeszcze nie koniec. Ostatnio pojawiła się bowiem zapowiedź sezonu oznaczonego numerem 28.

Obrzędy w Sanktuarium

Sezon 28. w Diablo III, który będzie nosił tytuł Obrzędy z Sanktuarium (ang. Rites of Sanctuary), wystartuje 24 lutego o godzinie 17:00 czasu polskiego. Natomiast trzy dni wcześniej, czyli 21 lutego, o godzinie 20:30 czasu polskiego na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch (a także PlayStation 5 i Xboksie Series X/S dzięki wstecznej kompatybilności) swoją premierę będzie miał nowy patch do tytułu, noszący sygnaturę 2.7.5. Można go aktualnie sprawdzić na serwerze testowym.

Na graczy Diablo III czeka szereg nowości.
Na graczy Diablo III czeka szereg nowości.

Głównym motywem 28. sezonu w Diablo III są tytułowe obrzędy w Sanktuarium. Gracze otrzymają możliwość korzystania z tzw. Ołtarzy Obrzędów, by złożyć w ofierze różne materiały i otrzymać w zamian ogromną moc. Mowa tu o rozmaitych buffach w postaci 26 pieczęci oraz 3 legendarnych mikstur. Obejmują one między innymi wzmocnione ataki, redukcję obrażeń, więcej przedmiotów wypadających z przeciwników, możliwość przenikania przez wrogów, wyłączenie wymagań dotyczących poziomów przy elementach ekwipunku itp. Ich pełny spis znajdziecie w tym miejscu. Zdobyte dzięki ofiarom ulepszenia pozostaną aktywne do końca sezonu. Co istotne, będą mogły z nich korzystać wszystkie postacie graczy.

Składać ofiary na Ołtarzach Obrzędów będą mogli nawet bohaterowie na poziomie pierwszym. Podczas udziału w zabawie trzeba jednak pamiętać, że aby odblokować kolejną pieczęć, trzeba najpierw aktywować wcześniejszą, znajdującą się na drzewku. Ponadto koszt „uruchamiania” kolejnych buffów cały czas rośnie – i tak za aktywację pierwszej pieczęci trzeba wydać ledwie 10 uniwersalnych części, ale koszt 26. wynosi już 1600 krwawych odłamków. Szczegóły są dostępne tutaj.

Ołtarz Obrzędów pozwoli graczom dodatkowo wzmocnić postać.
Ołtarz Obrzędów pozwoli graczom dodatkowo wzmocnić postać.

Za odblokowanie wszystkich pieczęci oraz mikstur na graczy czeka nagroda. Chodzi o element ozdobny Skrzydła Grozy i pieczęć AD.

Łatwiejsze zdobywanie przedwiecznych popiołów

Z innych interesujących rzeczy, jeśli chodzi o nowe mechaniki, 28. sezon przyniesie funkcję ułatwiającą zdobywanie przedwiecznych popiołów. U kowala pojawi się opcja rozłożenia pierwotnego przedmiotu na 55 przedwiecznych popiołów. Dodatkowo pojawi się schemat pierwotnego przedmiotu do Kostki Kanaiego, dzięki czemu ulepszycie dowolny legendarny niewytworzony przedmiot do przedmiotu pierwotnego za 100 przedwiecznych popiołów.

Inne atrakcje w nowym sezonie

To rzecz jasna jedynie wierzchołek góry lodowej. W sezonie 28. na graczy czekają również nagrody za postępy i podboje, w tym rzeczy, które można było zgarnąć w sezonie 16. Będą oni także mogli cieszyć się z rotacji dostępnych zestawów klasowych dzięki Darom Haedriga. Ich elementy są przyznawane za ukończenie rozdziałów II, III i IV w postępach sezonowych. Oto pełne kolekcje:

  • Barbarzyńca – Horda Dziewięćdziesięciu Dzikich,
  • Krzyżowiec – Egida Odwagi,
  • Łowczyni demonów – Rynsztunek Ponurych Ziem,
  • Mnich – Wzór Sprawiedliwości,
  • Szaman – Regalia Mundunugu,
  • Czarownica – Całun Tyfona,
  • Nekromanta – Maskarada Płonącego Karnawału.
Nowy sezon w Diablo 3 oznacza również nowe przedmioty do zbierania.
Nowy sezon w Diablo 3 oznacza również nowe przedmioty do zbierania.

Dodatkowo ekipa ze studia Blizzard postarała się o wyeliminowanie kilku błędów oraz poprawki w balansie przedmiotów, a także umiejętności. Dodatkowe informacje znajdziecie w tym miejscu.

Diablo IV już niedługo

Jak zaznaczyli przedstawiciele Blizzarda, sezon 28. w Diablo III ma być swego rodzaju uczczeniem zbliżającej się premiery Diablo IV. Ta nastąpi 6 czerwca bieżącego roku. Przypominamy, że tytuł zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One oraz Xboksa Series X/S. Na wszystkich tych platformach będzie on dostępny w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi).

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.6/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO