Devil May Cry na telefon – nowa mobilna gra zadebiutuje jeszcze w tym roku

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Devil May Cry na telefon – nowa mobilna gra zadebiutuje jeszcze w tym roku

Nowej, pełnoprawnej odsłony serii Devil May Cry nie widać jeszcze na horyzoncie. Z uwagi jednak na to, że Devil May Cry 5 pojawiło się w 2019 roku i od tamtego czasu sprzedało się co najmniej dobrze, kontynuacji najpewniej kiedyś się doczekamy. W międzyczasie w tym roku premiery doczeka się Devil May Cry: Peak of Combat, czyli mobilna gra, którą wkrótce będziemy mogli przetestować w ramach zamkniętych testów beta.

Devil May Cry na telefon – wszystko o grze

Devil May Cry: Peak of Combat ma być darmową grą z gatunku RPG akcji. Tytuł zaoferuje tryb dla jednego gracza oraz opcję wieloosobową. Wcielimy się w różne postacie z serii, takie jak Dante, Lady, Nero czy Vergil. Pod kątem rozgrywki gra przypominać ma główne odsłony, nie zabraknie nawet elementów platformowych. Pojawią się też mechaniki znane z gier gacha, czyli możliwość nabywania losowych przedmiotów kosmetycznych za walutę w grze.

W ramach rozgrywek wieloosobowych stworzymy trzyosobową drużynę i wspólnymi siłami spróbujemy pokonać bossa. Każda postać ma dysponować wyjątkowymi umiejętnościami i innym zestawem ruchów, podobnie jak w pełnoprawnych grach z serii. W Devil May Cry: Peak of Combat pojawi się również crafting.

Kiedy premiera Devil May Cry na telefon?

Nieznana jest także dokładna data premiery Devil May Cry: Peak of Combat, ale wiemy, że debiut ma nastąpić jeszcze w tym roku. Devil May Cry: Peak of Combat dostępne będzie na urządzeniach z systemami iOS oraz Android.

Czy możemy spodziewać się wysokiej jakości? Biorąc pod uwagę fakt, że nad grą czuwa sam Capcom – raczej tak, ale lepiej poczekać do momentu, aż w grę będzie mogło zagrać więcej osób. Nad tytułem pracuje studio NebulaJoy, które w przeszłości dostarczyło m.in. Mega Man X Dive, czyli mobilną grę z kultowym bohaterem w roli głównej. Devil May Cry: Peak of Combat ma być kanoniczną odsłoną, z akcją umiejscowioną pomiędzy trzecią a pierwszą odsłoną serii. W przyszłości mamy doczekać się także wersji PC. Jeszcze nie wiadomo, co będzie z konsolami.

Devil May Cry: Peak of Combat – zamknięte testy beta

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie rozpoczną się zamknięte testy beta, ale ma to nastąpić wkrótce. Jeśli jesteście zainteresowani, chęć udziału możecie zgłosić na oficjalnej stronie gry – w tym miejscu.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO