Przeciek o premierze Death Stranding 2. Co szykuje Hideo Kojima?

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Przeciek o premierze Death Stranding 2. Co szykuje Hideo Kojima?

Pierwsze Death Stranding było na tyle specyficznym tytułem, że nie przypadło do gustu każdemu – jeszcze przed premierą gra została złośliwie okrzyknięta „symulatorem kuriera”. Wielu odbiorców zakochało się jednak w nowym dziele Hideo Kojimy, widząc w nim powrót projektanta do dawnej formy.

Podczas tegorocznego The Game Awards zapowiedzi doczekało się wiele tytułów, w tym Death Stranding 2. Upubliczniony wtedy zwiastun, poza enigmatycznym i widowiskowym nakreśleniem rysu fabularnego, nie zdradził zbyt wiele. Dowiedzieliśmy się jedynie, że będzie to gra wyłącznie na PlayStation 5. Najnowszy przeciek rzuca trochę światła na kwestię daty premiery nowej produkcji.

Death Stranding 2 – kiedy premiera?

Z doniesień serwisu PCGameAbout wynika, że Death Stranding 2 ukaże się w 2024 roku. Brakuje dokładniejszej daty, ale to i tak więcej niż wiemy oficjalnie. Informacja pochodzi od Franka Alibertiego, starszego artysty pracującego w PlayStation Studios Visual Arts. Szczegóły ujawnione na poniższym zrzucie ekranu szybko usunięto, ale jak wiadomo – w Internecie nic nie ginie.

Zrzut ekranu przedstawiający przybliżone terminy premiery nadchodzących gier Sony.
Zrzut ekranu przedstawiający przybliżone terminy premiery nadchodzących gier Sony.

Warto zwrócić uwagę na wzmianki o pozostałych grach. Oprócz Death Stranding 2 widnieje tam nienazwany jeszcze FPS, który powstaje prawdopodobnie w studiu Firewalk. Przypomnijmy, że w 2021 roku Sony nawiązało z tym zespołem współpracę, której efektem miało być opracowanie wieloosobowej strzelanki z widokiem z pierwszej osoby. Studio składa się z weteranów, mających w dorobku takie tytuły, jak Halo, Call of Duty czy Apex Legends. Firewall Ultra ma być grą przeznaczoną na PlayStation VR2.

Death Stranding 2 – co szykuje Hideo Kojima?

Hideo Kojima wielokrotnie podkreślał, że tytuł Death Stranding 2 jest roboczy. O samej fabule też nie wiemy zbyt wiele. Na ten moment do dyspozycji mamy jedynie poniższy zwiastun, który raczej mnoży pytania, aniżeli cokolwiek wyjaśnia.

Oprócz tej gry Hideo Kojima ma w zanadrzu jeszcze jedną pozycję, ale nie wiemy o niej zbyt wiele – poza tym, że będzie to gra horror.

W przygotowaniu jest również film Death Stranding, w pracach nad którym czynny udział bierze założyciel studia Kojima Productions. Celuje on w jakość znaną z kina artystycznego – w odróżnieniu od hollywoodzkich blockbusterów.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO