Dead Space Remake na pierwszej rozgrywce i z datą premiery

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Dead Space Remake na pierwszej rozgrywce i z datą premiery

Dead Space to zdecydowanie jedna z najciekawszych gier, jakie kiedykolwiek pojawiły się w gatunku survival horroru. Jakiś czas temu EA zapowiedziało remake tej kultowej pozycji. Od tamtego czasu pojawiło się sporo cennych informacji. Znamy już datę premiery Dead Space Remake, możemy zerknąć na fragmenty rozgrywki oraz złożyć zamówienie przedpremierowe.

Spis treści:

Dead Space Remake – premiera, cena, preorder

Dead Space Remake pojawi się 27 stycznia 2023 roku. Mimo, że do premiery Dead Space Remake zostało jeszcze kilka miesięcy, na grę można już składać zamówienia przedpremierowe. Zrobicie to w następujących miejscach i za podane kwoty:

Cena Dead Space Remake to 269,90 zł (wersja na PC) oraz 349,90 zł (wersja na konsole). Gra dostępna będzie na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC również w nieco droższej edycji Deluxe. Zawiera ona dodatkowo m.in. 3 unikatowe kombinezony.

Oprócz tego jest jeszcze edycja kolekcjonerska Dead Space Remake, która została wyceniona na około 1300 zł (trzeba do tego doliczyć m.in. podatek VAT i opłatę celną). W takiej cenie oprócz samej gry na wybraną platformę otrzymujemy również np. oryginalną ścieżkę dźwiękową na CD, Steelbook, miniplakaty, statuetkę markera i replikę hełmu w skali 1:1.

Zawartość edycji kolekcjonerskiej.

Dead Space Remake – wymagania sprzętowe

Poznaliśmy też wymagania sprzętowe Dead Space Remake. Prezentują się one następująco:

Minimalne

 • System operacyjny: Window 10 64-bit +
 • Procesor: Ryzen 5 2600X lub Core i5 8600
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD RX 5700 lub GTX 1070
 • DirectX: Wersja 12
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane

 • System operacyjny: Window 10 64-bit +
 • Procesor: Ryzen 5 5600X lub Core i5 11600K
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: Radeon RX 6700 XT lub Geforce RTX 2070
 • DirectX: Wersja 12
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

Dead Space Remake – fabuła

Nowa wersja Dead Space powstaje całkowicie od nowa, ale pozostanie wierna oryginałowi z 2008 roku. Tyczy się to również fabuły, która opowiada historię Isaaca Clarke’a – inżyniera mającego za zadanie naprawę statku górniczego USG Ishimura. Kiedy jednak wraz ze swoją załogą przybywa na miejsce, sprawy szybko przybierają dramatyczny obrót. Rutynowa misja naprawcza staje się zaciekłą walką o przetrwanie.

USG Ishimura została zaatakowana przez nieznaną rasę obcych, która zdziesiątkowała załogę górniczego statku. Pech chciał również, że zaginęła kobieta naszego protagonisty. Zrobi on wszystko, aby ją odzyskać, a przy okazji rozwikłać zagadkę stojącą za atakiem. Nie będzie to jednak proste, bo przyjdzie mu się zmierzyć z bardzo silnym przeciwnikiem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tym razem bohater nie będzie milczeć. Głosu użyczy mu aktor Gunner Wright, który wcześniej zrobił to w przypadku Dead Space 2 i 3.

Dead Space Remake – rozgrywka

Dead Space to gra należąca do gatunku survival horror. Twórcy oryginału postawili na mocno niepokojący klimat, który sprawiał, że nigdy nie mogliśmy poczuć się pewnie i bezpiecznie. Jednocześnie twórcy nie przesadzili z tanimi metodami straszenia, korzystając z podobnych zabiegów rzadko i w idealnych momentach. W nowej wersji ten aspekt ma być jeszcze lepszy, dzięki zastosowaniu zaawansowanych narzędzi odpowiedzialnych za udźwiękowienie.

Bliskie spotkanie z nekromorfem.

Do czynienia mamy z tajemniczą rasą obcych i zmutowanymi przez nich ludźmi. Tworząc nekromorfy (bo tak nazywają się te kreatury), twórcy chcieli postawić na coś, co wciąż będzie przypominać ludzi, ale dramatycznie zniekształconych. Ważne w designie oraz w samej rozgrywce są kończyny. Żeby zlikwidować potwora, najlepiej jest pozbawić go długich członków. Wbrew temu, co zwykle ma miejsce w podobnych przypadkach, strzelanie w głowę to za mało.

Dzięki takiemu podejściu twórcy mogli opracować rozgrywkę o wyjątkowym charakterze. Isaac korzysta choćby z plazmowego pistoletu, który idealnie nadaje się do odcinania kończyn. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość zmiany położenia lufy podczas strzelania, aby to sobie ułatwić.

Protagonista korzysta z wielu innych ciekawych narzędzi i zdolności. W późniejszych etapach dochodzi również możliwość używania telekinezy, która sprawdzi się nie tylko w walce, ale również podczas eksploracji i rozwiązywania zagadek środowiskowych. Do tego mamy elementy znane z gatunku, jak chomikowanie amunicji i środków leczniczych. Wszystko to ma być odpowiednio odświeżone na potrzeby nowej wersji.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO