Dead Island 2 ponownie ożyło. Zapowiedź może nadejść już niedługo

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Dead Island 2 ponownie ożyło. Zapowiedź może nadejść już niedługo

Dead Island 2 jest grą z niezwykle burzliwą historią powstawania. Tytuł stanowiący kontynuację popularnej produkcji o zombie od firmy Techland po raz pierwszy został zapowiedziany przeszło osiem lat temu i przez ten czas przeżył trzykrotną zmianę dewelopera, pozorne kasacje, dementowanie pozornych kasacji i kolejne nieoficjalne doniesienia na temat stanu jego rozwoju.

O grze po raz kolejny zrobiło się głośno na początku tego roku, kiedy to Deep Silver, czyli obecny wydawca, oficjalnie potwierdził, że znajduje się ona w produkcji, a oliwy do ognia dolały kolejne plotki o jej rychłej premierze. Źródłem najnowszej z nich jest sklep Amazon, w którym, najpewniej przez pomyłkę, pojawiła się karta produktu, za który obecnie odpowiedzialne jest Dambuster Studios (znane z Homefront: The Revolution).

Dead Island 2 – wyciek daty premiery i szczegółów

Rzecz jasna strona została szybko zdjęta, lecz czujni internauci zdążyli zapisać, co się na niej znajdowało (via AllGamers). Najważniejszą informacją, która była na niej obecna, jest data premiery Dead Island 2.

Dead Island 2 ma rzekomo zadebiutować 3 lutego 2023 roku na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Zgodnie z kolejnymi szczegółami podanymi na karcie produkcji studia Dambuster zamieszczonej w sklepie Amazon, akcja tytułu będzie toczyła się w Los Angeles, gdzie większość populacji została zarażona wirusem przeobrażającym ludzi w zombie. Czoła temu zagrożeniu stawimy, wcielając się w jednego z sześciu grywalnych bohaterów, posiadających własną osobowość i kwestie dialogowe.

Dead Island 2 - kiedy premiera?
Karta Dead Island 2 pojawiła się na Amazonie / Źródło: benchmark.pl

W Dead Island 2 ma pojawić się możliwość rozwoju naszej postaci, pozwalająca odblokować masę różnych umiejętności. Co ciekawe, w każdej chwili będziemy mogli zresetować dokonane wybory i przydzielić zebrane punkty od nowa. Wszystko po to, by jak najsprawniej eliminować zombie, które mają dzielić się na różne typy, posiadające unikalne ataki i mutacje.

Czy Dead Island 2 ma szansę na sukces?

Wszystko to brzmi bardzo ciekawie. Wciąż pozostają jednak dwie wątpliwości. Po pierwsze, na ile cały wyciek jest zgodny z prawdą? Najprawdopodobniej odpowiedź na to pytanie poznamy już 23 sierpnia podczas imprezy otwierającej tegoroczne targi gamescom. Według znanego insidera Toma Hendersona wtedy to ma pojawić się ponowna zapowiedź Dead Island 2.

Po drugie, czy produkcja Dambuster Studios ostatecznie okaże się udana? Tutaj można mieć spore obawy. Wszakże historia pokazuje, że tytuły, których powstawaniu towarzyszy tak ogromne zamieszanie, często są dalekie od ideału. Wystarczy tu wspomnieć o Duke Nukem Forever. Mimo wszystko trzymamy kciuki, by w przypadku Dead Island 2 historia potoczyła się inaczej.

Zobacz inny wyciek z Amazona:
Tales from the borderlans
Premiera New Tales from the Borderlands
Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO