Czy będzie Days Gone 2? Gracze się nie poddają i walczą o kontynuację

| autor: Marcin Nic | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Czy będzie Days Gone 2? Gracze się nie poddają i walczą o kontynuację

Konsole Sony PlayStation znane są z tego, że pojawia się na nich sporo gier ekskluzywnych. Jedną z nich jest Days Gone, które szturmem zdobyło serca pogromców zombie w 2019 roku. Dlatego też gracze czekają na oficjalne potwierdzenie, że powstanie Days Gone 2. 

Tymczasem takowego w dalszym ciągu brak i trudno uwierzyć, żeby Sony zmieniło zdanie co do sequela. W poniższym tekście sprawdzamy, czy są jakiekolwiek szanse na powstanie Days Gone 2 i kontynuację przygód Deacona w opanowanym przez zombie postapokaliptycznym świecie.

Spis treści:

Dlaczego Days Gone 2 do tej pory nie powstało?

Skoro od premiery pierwszej części minie już niedługo pięć lat, wypadałoby pogodzić się z tym, że Days Gone 2 jednak nie powstanie. Niestety – jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz. Dlaczego jednak Sony nie zdecydowało się na kontynuowanie tej historii, skoro sequeli doczekało się kilka innych, mniej lub bardziej udanych „eksluzywów”?

W głównej mierze jest to spowodowane tym, że tuż po premierze Days Gone nie mogło pochwalić się zbyt dobrymi opiniami. Zarówno recenzenci, jak i gracze nie byli zadowoleni ze stanu technicznego gry, co przełożyło się na średnie, przynajmniej w porównaniu z innymi „eksami”, oceny na takich platformach jak Metacritic i Rotten Tomatoes. 

Niestety (dla twórców z Bend Studio), Sony przykłada bardzo dużą wagę do ocen w sieci, traktując je jako wyznacznik sukcesu. Wysoki rating jest w przypadku tej firmy jednym z najważniejszych czynników determinujących to, czy nowe IP otrzyma sequel, czy też nie. Jak się okazuje, popremierowe oceny zebrane przez Days Gone były niewystarczające do powstania Days Gone 2. 

Temat Days Gone 2 to trudna sprawa. Gra raczej nie powstanie.
Temat Days Gone 2 to trudna sprawa. Gra raczej nie powstanie.

Gracze nie składają broni i walczą o Days Gone 2

O graczach na całym świecie można powiedzieć wiele rzeczy, jednak społeczność ta wielokrotnie udowodniła, że jak żadna inna potrafi się zjednoczyć we wspólnej sprawie. Tak jest również w przypadku Days Gone 2, o które miłośnicy pierwowzoru cały czas walczą. 

Zastępy obrońców pierwszej części gry rzuciły się do bitwy, która na pierwszy rzut oka wydaje się przegrana. Gracze jednak nie rezygnują, czego efektem są pojawiające się każdego dnia pozytywne opinie o grze z 2019 roku, mające nakłonić Sony do stworzenia Days Gone 2. 

Dodatkowym czynnikiem motywującym ma być również petycja, którą w chwili powstawania tego tekstu podpisało już ponad 225 tysięcy osób. Czy to jednak wystarczy, żeby włodarze Sony zmienili zdanie i dali zielone światło powstaniu tak bardzo oczekiwanego Days Gone 2?

Czy Days Gone 2 kiedykolwiek się ukaże?

Niestety, jest to mało prawdopodobne. Po pierwsze i najważniejsze, sprzedaż „jedynki” nie zadowoliła Sony. Światem gamedevu rządzą pieniądze i inwestycja musi się w jak największym stopniu zwrócić. 

Po drugie, spora część zespołu, który przygotował Days Gone, odeszła i zdecydowała się rozpocząć pracę w innych miejscach. Brak pasjonatów, którzy zadbali o wysoki poziom pierwszej części, sprawia, że Days Gone 2 mogłoby w dużym stopniu odejść od ducha pierwowzoru, co z pewnością nie spodobałoby się fanom. 

Po trzecie, jakiś czas temu Bend Studio oficjalnie potwierdziło, że rozpoczyna prace nad zupełnie nowym tytułem, który koncentrować się będzie na rozgrywce wieloosobowej. Oznacza to, że Days Gone 2 prawdopodobnie już nigdy nie powstanie, a graczom pozostaje tylko po raz kolejny przeżywać przygody głównego bohatera na konsolach PS4 i PS5 oraz PC.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO