Gracze są zdumieni nowym hitem na Steamie: „Jakim cudem to jest tak dobre?!”

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Gracze są zdumieni nowym hitem na Steamie: „Jakim cudem to jest tak dobre?!”

Od czasu do czasu na listę bestsellerów na platformie Steam trafiają dość niespodziewane produkcje. Jednym z zaskakujących hitów tego roku jest Dave the Diver, który zadebiutował w pełnej wersji (wcześniej funkcjonował w ramach wczesnego dostępu) zaledwie tydzień temu, a w szczytowych okresach potrafi już gromadzić przed ekranami jednocześnie przeszło 55 tysięcy osób (vide SteamDB). Na czym polega sukces tego tytułu?

Czym jest Dave the Diver?

Dave the Diver jest opracowaną przez studio Mintrocket nietypową, casualową grą RPG, w której wcielamy się w nurka Dave’a. Podczas wodnych eskapad bohater natrafia na ślady morskiej cywilizacji, której grozi zagłada. Postanawia zrobić wszystko, by uratować zarówno swój, jak i nowo odkryty świat. Przy okazji Dave stara się również pomóc najlepszemu przyjacielowi – lokalnemu mistrzowi sushi o imieniu Bancho, specjalizującemu się w przygotowywaniu dań z rzadkich owoców morza.

Zabawa w Dave the Diver polega głównie na nurkowaniu w morskie głębiny, zbieraniu różnego typu morskich stworzeń, które później kończą na talerzach gości, oraz eksploracji podwodnych ruin pełnych zagadek środowiskowych i skarbów. Przy okazji stawiamy czoła rozmaitym wrogom z wykorzystaniem szerokiego wachlarza broni. Aktywności przez nas podejmowane pozwalają na rozwój zarówno umiejętności naszego bohatera, jak i firmy. 

Poklask graczy

Zachwyt graczy nad Dave the Diver dobrze obrazują oceny na platformie Steam. Obecnie aż 97% z blisko 19 tysięcy opinii ma pozytywny charakter. Jednym z chwalonych elementów produkcji są przerywniki filmowe. „W Dave the Diver jest tak wiele absolutnie fenomenalnych przerywników filmowych, JAKIM CUDEM TO JEST TAK DOBRE!?” – napisał na Twitterze streamer Billy1Kirby.

Zewsząd spływają także pochwały odnoszące się do interesującej oprawy audiowizualnej w stylu retro oraz wciągającego gameplayu. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Jeśli natomiast sami chcecie przekonać się o jakości Dave the Diver, to obecnie na Steamie możecie kupić tę grę z 10-procentowym rabatem – za 82,79 złotych.

Niestety produkcja nie posiada polskiej wersji językowej.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO