Mroczny RPG powraca – Darkest Dungeon 2 z premierą na Steam

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Mroczny RPG powraca – Darkest Dungeon 2 z premierą na Steam

Wydana w 2016 roku pierwsza odsłona Darkest Dungeon autorstwa studia Red Hook zyskała sporą popularność wśród fanów turowych gier RPG z elementami roguelike’a oraz dungeon-crawlera. Nic zatem dziwnego, że twórcy zdecydowali się na stworzenie kontynuacji. Darkest Dungeon 2 od 26 października 2021 roku znajduje się w fazie wczesnego dostępu. Dziś ulegnie to zmianie – gra oficjalnie debiutuje na platformie Steam. Zebraliśmy zatem najważniejsze informacje o Darkest Dungeon 2.

Spis treści:

W pełną wersję Darkest Dungeon 2 zagramy w maju.
W pełną wersję Darkest Dungeon 2 zagramy w maju.

Darkest Dungeon 2 – dziś premiera pełnej wersji

Darkest Dungeon 2 opuści wczesny dostęp 8 maja 2023 roku, czyli już dziś. Wersja 1.0 zadebiutuje wyłącznie na PC na platformach Steam oraz Epic Games Store. Będzie ona dostępna w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy).

Na kilka dni przed debiutem wersji 1.0 ekipa ze studia Red Hook opublikowała premierowy zwiastun tytułu. Nie jest on specjalnie długi, lecz i tak dobrze pokazuje, czego możemy się spodziewać po grze – prezentuje m.in. nowe elementy nieobecne w pierwszej części. Całość możecie obejrzeć poniżej.

Co takiego znajdzie się w premierowej wersji Darkest Dungeon 2? Możemy spodziewać się m.in. 12 bohaterów, pięciu regionów, pełnej kampanii składającej się z pięciu aktów i pięciu głównych bossów (via GamingBolt). Ponadto premierowy patch wprowadzi m.in. grafiki zwłok, nowe zestawy broni, osiągnięcia i szereg innych funkcji.

Co istotne, nie będzie to ostatnia aktualizacja do gry. Twórcy zapewniają w specjalnym komunikacie, że tytuł będzie rozwijany co najmniej tak dobrze, jak poprzednia odsłona. W kolejnych, darmowych co istotne, uaktualnieniach do Darkest Dungeon 2 mają trafić m.in. nowi wrogowie (tacy jak The Collector czy The Gaunt Chirurgeon) czy elementy kosmetyczne. Twórcy nie zapomną też o zbalansowaniu swojego dzieła i wprowadzaniu kolejnych poprawek, umilających zabawę.

Pojawiła się także obietnica powstania narzędzi modderskich do gry. Z pewnością uaktywni to społeczność i pomoże wzbudzać zainteresowanie grą jeszcze przez bardzo długi czas. Jest to jednak kolejny element, na który przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Wymagania sprzętowe Darkest Dungeon 2

Na szczęście wymagania sprzętowe Darkest Dungeon 2 nie są specjalnie wygórowane. Wasz sprzęt powinien spokojnie sobie poradzić z minimalnymi wymogami gry.

Minimalne wymagania Darkest Dungeon 2:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: AMD Athlon X4 lub Intel Core i5 4460
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 950 lub AMD R7 370
  • Miejsce na dysku: 6 GB

Zalecane wymagania Darkest Dungeon 2:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i7 6700k
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Miejsce na dysku: 10 GB

Czym jest Darkest Dungeon?

Jeśli należycie do grona osób, które pierwszy raz słyszą o marce Darkest Dungeon, to spieszymy z wyjaśnieniem, czym ona właściwie jest. Jak już wspomnieliśmy na wstępie, gry będące jej częścią są turowymi RPG-ami z elementami roguelike’a oraz dungeon-crawlera. Akcja obu tytułów toczy się w mrocznym świecie fantasy, inspirowanym nieco mitologią Cthulhu stworzoną przez H.P. Lovecrafta. W drugiej części sterowana przez nas grupa bohaterów zamierza dotrzeć do góry, która, jak uważają, stanowi klucz do ocalenia przed apokalipsą.

Sercem rozgrywki zarówno w pierwszej, jak i w drugiej odsłonie Darkest Dungeon jest wyruszanie na wyprawy. Może brać w nich udział maksymalnie czterech bohaterów, których swobodnie dobieramy z puli zrekrutowanych postaci. Każdy posiada własne umiejętności, zatem kluczowe jest dobranie jak najbardziej optymalnego składu na kolejne misje. Ważne jest również zgromadzenie odpowiedniej ilości zapasów w postaci pochodni czy żywności.

Na kolejne wyprawy składa się eksplorowanie pomieszczeń, przeszukiwanie ich oraz rzecz jasna walka z przeciwnikami. W trakcie tej ostatniej nasi protegowani mogą wykazać się szeregiem rozmaitych umiejętności. Podczas podróży trzeba mieć też cały czas na uwadze ich kondycję psychiczną oraz zdrowie. Śmierć w tytule jest bowiem permanentna.

Za zdobywane podczas wypraw fanty możemy ulepszać nasz obóz. Im wyższy poziom poszczególnych budynków, w których możemy na przykład leczyć podkomendnych oraz poprawiać ich kondycję fizyczną, tym efektywniej działają i zwiększa się szansa na powodzenie głównej misji.

Pierwsze Darkest Dungeon może pochwalić się średnią ocen branżowych w serwisie Metacritic na poziomie 84/100 (na podstawie 56 recenzji). Czy kontynuacja przebije ten wynik?  Przekonamy się o tym  już niedługo.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO